Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] REFLEKTOR ZAMIENNIK


KURCZAK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupował ktoś z Was Inter Cars reflektor NIPPARTS do P11?? Jak one sie sprawuja bo słyszałem ze wiekszosz zamiennikow jest słabej jakości. A musze wymienic jeden,a na orginalny nie mam kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi nie masz wyboru to go kup - ja jednak bym się rozejrzał za używką....

Z używkami jest ten zasadniczy problem, że po ich zamontowaniu auto wygląda jak po stłuczce, bo często reflektory mają inny kolor ( kolor szkła z czasem się nieco zmienia - ciemnieje ).

KURCZAK nie wiem jak bardzo masz rozwalony reflektor, ale może wystarczy wymienić samo szkło? Wówczas większość wad zamienników reflektorów masz z głowy ( np. łuszczenie się odbłyśników )

Zajrzyj tutaj: http://allegro.pl/item141153373_primera_p1...reflektora.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KURCZAK nie wiem jak bardzo masz rozwalony reflektor, ale może wystarczy wymienić samo szkło? Wówczas większość wad zamienników reflektorów masz z głowy ( np. łuszczenie się odbłyśników )

witam główną wadą zamienników jest właśnie szkło które potrafi rozpraszać światło jak chce. polecam używkę. pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym ze szkła ma dobre tylko mocowania mam połamane w trzech miejscach i nie da sie juz tego skleic, musze poszukac zamienników Valeo (tylko bez znaczka nissana) moze te beda tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna sprawa. Jak będziesz ew. kupował uzywany to uwazaj, żebyś nie kupił anglika (jest tego troche na rynku) . Maja zupełnie odwrotne ustawienia światła. pozdrowienia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym ze szkła ma dobre tylko mocowania mam połamane w trzech miejscach i nie da sie juz tego skleic, musze poszukac zamienników Valeo (tylko bez znaczka nissana) moze te beda tańsze.

Nie będą tańsze. W sieci sprzedaży lampy Valeo bez znaczka Nissana sprzedaje się jako oryginalne.

 

moze głupio sie spytam ale mozna jakos poznac ze sa z wesji angielskiej??

Głupio nie spytasz, ale na pierwszy rzut oka raczej nie rozpoznasz. Musisz zaufać sprzedającemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze głupio sie spytam ale mozna jakos poznac ze sa z wesji angielskiej?? :?

czesc prawidłowo ustawione światła dają taki efekt

_/|_/|_ jeden reflektor _/|_w angielskiej będzie odwrotnie _|_|_

załóż żarówkę do reflektora i podłącz kabelkiem do akumulatora i poswieć taką "latarką" na ścianę, powinno być widać pozdrowienia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam założony zamiennik firmy DEPO. Po pierwsze jak już była mowa wcześniej samochód wygląda jak po stłuczce, ponieważ szkło jest innego koloru. Po drugie nie posiadałem silniczka regulacji a bez niego taki reflektor jest bezużyteczny, cały odbłyśnik lata w środku jak chce ! (sic!). Dodatkowo reflektor jest źle dopasowany. Po przykręceniu w oryginalne otwory delikatnie odstaje i zachodzi pod maskę. Praktycznie nie da się go regulować. Podsumowując. Wolałbym chyba oryginał z połamanymi zaczepami niż ten SHITTTT!! Już zamówiłem używkę i czekam na dostawę.

 

Ucz się na cudzych błędach i NIE KUPUJ zamiennika tylko ORYGINALNY reflktor, używany lub nowy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam założony zamiennik firmy DEPO. Po pierwsze jak już była mowa wcześniej samochód wygląda jak po stłuczce, ponieważ szkło jest innego koloru. Po drugie nie posiadałem silniczka regulacji a bez niego taki reflektor jest bezużyteczny, cały odbłyśnik lata w środku jak chce ! (sic!). Dodatkowo reflektor jest źle dopasowany. Po przykręceniu w oryginalne otwory delikatnie odstaje i zachodzi pod maskę. Praktycznie nie da się go regulować.

 

Myślę, że nie jesteś wyjątkiem. Jakość Depo odpowiada często jakości chińskich koszulek kupionym na bazarze za 5 PLN.

Chociaż cena jest kusząca, ja bym do swojego auta tego nie założył. Z podróbek to w ostateczności sprawdziłbym reflektor firmy TYC (też made in Taiwan, ale nie ma tylu problemów z jakością i jest dużo większa szansa, że w razie problemów reklamacja zostałaby uznana).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze głupio sie spytam ale mozna jakos poznac ze sa z wesji angielskiej?? :?

czesc prawidłowo ustawione światła dają taki efekt

_/|_/|_ jeden reflektor _/|_w angielskiej będzie odwrotnie _|_|_

załóż żarówkę do reflektora i podłącz kabelkiem do akumulatora i poswieć taką "latarką" na ścianę, powinno być widać pozdrowienia :wink:

 

A co jak świecą tak: _/| __ ?

Klosz, żarówka, czy jeszcze coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze głupio sie spytam ale mozna jakos poznac ze sa z wesji angielskiej?? :?

czesc prawidłowo ustawione światła dają taki efekt

_/|_/|_ jeden reflektor _/|_w angielskiej będzie odwrotnie _|_|_

załóż żarówkę do reflektora i podłącz kabelkiem do akumulatora i poswieć taką "latarką" na ścianę, powinno być widać pozdrowienia :wink:

 

A co jak świecą tak: _/| __ ?

Klosz, żarówka, czy jeszcze coś innego?

 

czesc :?: nie wiem to wygląda jakby świecił tylko lewy. znalazłem gdzieś taki schemat

http://images2.fotosik.pl/248/f20d7ee79b7fe04a.jpg

Światło odpowiednio ukierunkowuje zarówno, odblaśnik jak i szkło, a nawet żarówka. Gdzieś widziałem test żarówek na takim samym reflektorze tylko kilka dawało odpowiedni snop światła, a pozostałe świeciły jak chciały (przede wszystkim rózne pseudo ksenony-oślepiacze) :kosci: . W nowoczesnych reflektorach światło kierowane jest tylko przez odblaśnik no i żarówka jw., klosz jest płaski bez przetłoczeń i nie koniecznie szklany.

Kiedyś nie było technologii tak dokładnego uformowania odblaśnika (a jak była to droga) więc łatwiej było uformować szkło, żeby załamywało światło w odpowiedni sposób . Niestety trzeba mieć odpowiednie matryce, a producenci zamienników z reguły tego nie mają (koszty), a szkło tylko przypomina oryginał. pozdrowienia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nie było technologii tak dokładnego uformowania odblaśnika (a jak była to droga) więc łatwiej było uformować szkło, żeby załamywało światło w odpowiedni sposób . Niestety trzeba mieć odpowiednie matryce, a producenci zamienników z reguły tego nie mają (koszty), a szkło tylko przypomina oryginał. pozdrowienia :wink:

No to syf...

Spodziewałem się że będą z tym problemy... No cóż, pożyjemy zobaczymy. Może mi dowodu rejestracyjnego nie zabiorą...

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj saniacz miał 1 lampę DEPO - jak pisał kolega wyżej - pod żadnym pozorem nie dotykaj tych lamp, ew kierunki mogą być ale nie lampy główne- i zaraz zakupiłem używke oryginalną ... Z TYC jest podobnie tyle, że można trafić na dobry egzemplarz - poprostu mniejsze ryzyko zakupu złomu. Jak pisałem wcześniej - najrozsądniej bedzie znaleźć używkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczak jakis czas temu zalozylem temat o lampach.Jest tam link do bardzo tanich lamp valeo.Wklejam link http://www.4cars.pl/odpowiedz_szczegolowe....ta.fm&kod=0 podobno Valeo.

 

Misiek, muszę Cię rozczarować.

Te droższe lampy (176PLN) to produkt TYC, a te drugie (tańsze) to jakieś w ogóle niewarte uwagi podróby. Wskazują na to numery dystrybutora, czyli Polcaru z W-wy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem w Pruszkowie pod Warszawa sklep w ktorym maja reflektory Valeo po 356.88zeta nówki, wydaje mi sie ze warto, jak myślicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valeo nie ma w swojej ofercie reflektorów do P10 (a jeżeli miało, to są już dawno wycofane z produkcji na rynek części zamiennych). Z Valeo są dostępne aktualnie tylko reflektory do P11 i nowszych modeli.

 

Myślę, że ten gość ze sklepu ściemniał, albo sam nie wiedział o czym pisze.

 

Poza tym sprawdziłem, czy którykolwiek ze znanych producentów oświetlenia (Magneti Marelli, Hella itd.) ma reflektory do P10 w swojej ofercie, i niestety :sad: . ..

W ten sposób jedyny wybór reflektorów do P10 to albo używany oryginał, albo nowa podróba :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie mogę zdobyć lampę do P11 kombi tylną prawą pomóżcie bo wszędzie szukam i same sedany

 

 

Lampy, klosze i dużo części(chyba wszystkie z tego co widziałem) wyłącznie do Primery ma gość od którego ja kupowałem swoją Nisskę, puknij do mnie na GG to chętnie podam ci telefon, jest negocjowalny, chyba niespecjalnie drogi? i ma wszystko -ale tylko do Primer. Za to nie będziesz miał dylematów czy odstaje, bo bedzie z oryginału... Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...