Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Buczenie w 2.2 Diesel


kaufman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z "buczeniem" w Primerce. Po ruszeniu pierwsze hamowania objawiają się zawsze głośnym buczeniem które przenosi się na całą karoserie. W dalszej jeżdzie problem znika.

Mechanik nasmarował całe hamulce,tylne klocki nowe,jedynie lewa,tylna tarcza jest bardzo minim. nierówna.Nadal "buczy" tylko rzadziej. Czy ktoś miał podobny problem?

Szukam również instrukcji obsługi P12 po polsku.

 

Primera 2.2 diesel,kombi ;2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miewam podobny problem, nechanik powiedział, ze może to być minimalna korozja, ktora po krotkim nawet postoju powstaje na tarczy. Jesli do tego masz klocki sprzyjajace buczeniu, to tak jest. Rada jest ponoc jedna: przetoczyc tarcze. Ja i tak mialem to zrobic, wiec w przyszlym tygodniu dam znac. Instrukcji PL tez nie mam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do instrukcji to było już nt na forum, poszukajcie....

hm...... ja mam ją też w formie elektronicznej :-)

dobra wyślę ją do was ale dopiero jutro? moze być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps nastepna P12 Di :D

 

 

Moze w koncu stworzy sie jakis porzadny zapas wiedzy o P12 na forum, bo jak do tej pory nikt nic prawie nie wie :( Wszyscy łącznie ze mna poruszaja sie po omacku.

 

Jesli chodzi o tarcze, to moje z przodu dosc mocna sa zurzyte, ale nic nie buczy.

Kiedys w Skodzie mialem podobny objaw, ale to sie okazalo, ze to lozyko bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam, zebym poruszał się po omacku :-)

Najpierw zapytaj się a potem mów, ze nikt nic nie wie...]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zasmiecac watka, ale pytalem sie jak kupilem auto o radio do P12 i oprocz ogolnych odpowiedzi, ze cos gdzies trzeba zrobic nikt mi nie udzieli konkretnej odpowiedzi.

Do dzis problem mam nierozwiazany i nadal nie mam radia w mojej P12 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześledziłem twój wątek i nie możesz mówić, ze nikt nie doradził tobie.

Z tego co przeczytałem jest jasne co musisz zrobic....

Po co kupywaes radio? Nie miales radia w swojej P12?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też hamulce zaczęły buczeć przy hamowaniu i myślałem że to winna tylnych hamulcy,gdyż z tamtąd dochodziło buczenie przy hamowaniu ale dzisiaj zdjąłem bębny i po oględzinych stwierdziłem że wszystko jest w pożądku, zdjąłem koła z przodu i też wszystko ok tarcze grube bez rantów, klocki grube i sam nie wiem co może być.a ty kaufman doszłeś co jest z tym buczeniem :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zasmiecac tego watku.

 

Prześledziłem twój wątek i nie możesz mówić, ze nikt nie doradził tobie.

Z tego co przeczytałem jest jasne co musisz zrobic....

Po co kupywaes radio? Nie miales radia w swojej P12?

 

W mojej P12 byla Nawigacja ale nieoryginalna tylko wlozona w miejsce radia z mapa Europy wschodniej w tym Polski. Fajna sprawa, ale ma dwie wady, menu po niemiecku i brak zdejmowanego panela, wiec musialem ja wyjac by nie stracic szyby.

 

Dlatego dokupilem radio z auta z rozbiorki.

Niby wiem co zrobic, ale jakos nie moge w okolicach Lodzi znalezc nikogo konkretnego kto powiedzialby ze np: za 100pln bedziesz mial to radio zsynchronizowane z autem i bedzie wszystko dzialalo :( i tu tkwi problem. Juz nawet na forum obd2 sie zapytalem, ale tam tez odezwal sie jeden facet z Poznania.

 

Radkow jakie masz felgi na Primce? Ciekawie wyglądają. Prześlesz mi większe foto n e-mail michalokt@op.pl.

 

felgi to 17-tki ATS typ O takie jak na tej aukcji:

http://www.allegro.pl/item143821645__nowos..._o_7_0x15_.html

 

niestety zdjecia nie mam, bo padl mi laptop i wszystkie zdjecia mam w tej chwili gdzies zarchiwizowane :( Jak tylko wszystko uporzadkuje to wysle.

Felgi kupilem nowe przez allegro.

 

P.S. W dzien jestem dostepny na gadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zasmiecac tego watku.

 

Prześledziłem twój wątek i nie możesz mówić, ze nikt nie doradził tobie.

Z tego co przeczytałem jest jasne co musisz zrobic....

Po co kupywaes radio? Nie miales radia w swojej P12?

 

W mojej P12 byla Nawigacja ale nieoryginalna tylko wlozona w miejsce radia z mapa Europy wschodniej w tym Polski. Fajna sprawa, ale ma dwie wady, menu po niemiecku i brak zdejmowanego panela, wiec musialem ja wyjac by nie stracic szyby.

 

Dlatego dokupilem radio z auta z rozbiorki.

Niby wiem co zrobic, ale jakos nie moge w okolicach Lodzi znalezc nikogo konkretnego kto powiedzialby ze np: za 100pln bedziesz mial to radio zsynchronizowane z autem i bedzie wszystko dzialalo :( i tu tkwi problem. Juz nawet na forum obd2 sie zapytalem, ale tam tez odezwal sie jeden facet z Poznania.

 

Nie pytałeś sie w ASO ile by to kosztowało? Bujasz sie z tym troche juz, moze w ASO nie bedzie drogo..... ???

 

pozdrawiam

 

ps. Mam pytanie co do twoich felg jakie masz 16" czy 17" oraz jakie opony masz załozone (rozmiar)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...