Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sunny N14 2.0 diesel za dużo pali


Gość jarekt2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to podpinam się pod temat: CD20 za dużo pali :zly:

- wychodzi ok. 10L/100 w mieście, w trasie dawno nie był, więc nie wiem. Wydaje mi się że trochę też mniej żwawy się zrobił, choć nigdy specjalnie żwawy nie był, więc może to moje subiektywne odczucie

- wymieniony został filtr powietrza

- były jakieś wycieki na pompie wtryskowej, ale po ich usunięciu nie widać znaczącej poprawy

- nie kopci, wtryski ok, na moje niewprawne ucho pracuje tak jak wcześniej

- termostat chyba ok, silnik się nagrzewa do połowy skali

- przebieg 315tys

- oleju nie bierze

 

Co mi zostało do sprawdzenia? Jeśli następny krok to kompresja to gdzie pojechać w Wawce żeby to porządnie sprawdzić? Jakie mogą być koszty remontu silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rzeczywiście to co piszesz to nie wskazuje na konieczność remontu silnika. Ja w tym wypadku sprawdziłbym 1. ustawienie rozrządu, 2. ustawienie wyprzedzenia wtrysku 3. szczelność zaworów. Spróbuj w Pruszkowie, warsztat co robi nissany na Pływackiej 12 tel. 022-7288573

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważacie, że to może być rozrząd? Muszę powiedzieć, że przed całą tą sprawą z dużym spalaniem i minimalną stratą mocy wymieniałem właśnie cały rozrząd. Proszę o szybką odpowiedź, bo jeśli ma to duże znaczenie będę reklamował wymianę u mechanika i poproszę o sprawdzenie ustawienia rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady - z dalszym śledztwem jednak się na razie wstrzymuję - wygląda na to, że po uszczelnieniu pompy wtryskowej jednak spadło spalanie, na razie nie chcę zapeszać ale mam nadzieję że już będzie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...