Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

rolka paska alternatora


Gość tymek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Mam micre 1,0 z 98 r i słychać szum byłem u mechanika i stwierdził że to rolka alternatora byłem w intercars i nie mają czegoś takiego. jak podejść do tematu?mechanik powiedział że zdemontuje to i może da radę wymienić samo łożysko. Czy jest taka możliwość wymiany tylko łożyska?A czy ewentualnie to droga taka rolka?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no sluchaj ja mam 40 kafli wiecej i dopiero cos mnie zaczyna dzwonic na napinaczu.. ale szuammi to ja sie nie przejmuje..

jedz do mechanika jak zdiagnozuje ci napinacz i powie ze mozna tak jezdzic to masz przed soba jescze jakies 30-40 kafli jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja zabardzo się na tym nie znam ale dobrze by było aby można by pojeździć bez naprawy. Tylko mnie to denerwuje i zabardzo nie lubie jeździć jak coś jest "nie tak". Pewnie podyktowane to jest tym że na autach się nie znam za bardzo a jak by wieczorową porą w trasie "padło" auto to rozpacz.

Dzieki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tymekw przypadku łancuchów to prawde mowiac tak jak napisales ze autko padnie w nocy na trasie to bedziesz mogl spokojnie je zamknac i isc do domu bo nikt go nie odpali. jak ci pier.... łancuch to masz albo silnik do generalnego remontu albo nowka silnik (od 1000 do max 1600zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szumią łańcuszki pewnie dolny jeździ juz po napinaczu- plastikowa płoza sie starła

dolny łancuszek -72zł

napinacz dolny - 114zł

łańcuszek górny - 20zł

uszczelniacz wału - 9 zł

masa uszczelniająca 13zł

wymieniać zawsze 2 łańcuszki, i pamiętać o zgraniu faz rozrządu (są znaki na kołach)

górnego napinacza nie wymieniałem bo był dobry

+ pół silnika do rozebrania+nowy olej i filrt

ale do zrobienia

wszystkie cześci to zamienniki nie wiem ile kosztują oryginały chyba bym sie rozchorwał gdybym usłyszał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Co do wymiany łancusza to trzeba potem zmieniac olej na nowy.

Mnie czeka wymiana rozrządu a zalałem dopiero co nowy olej, czy to konieczne?

U mnie nie szumi lecz cos ociera. Jeden mech. stwierdził ze to ktoras rolka, drugi zebym zawory wyregulował a ostatni ze rozrząd (ponoc gorny napinacz) Sam niewiem ale wieze temu ostatniemu..

 

[ Dodano: Sob 02 Lut, 2008 23:12 ]

rok 93 i przebieg 150 tys. :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...