Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tzw. "buczenie" powyzej 140km/h


Gość beniki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio przejechalem sie z Krakowa do Katowic i zauwazylem na autostradzie ze gdy przekraczam predkosc 140km /h na piatym biegu to slysze tzw"buczenie" min 2 razy glosniejsze a dokladnie to tak jakbym wjechal na inny asfalt taki chropowaty.

 

Pytalem sie w nissanie co to moze byc ale nie wiedzą. Moze ktos mial podobny przypadek??

 

Czy moze byc to niebezpieczne ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zmieniałeś ostatnio oponki na zimówki ?? :)

wiele ludzi nie zdaje sobie sprawy jak zimówki potrafią buczeć, do tego stopnia że myślą iż mają uszkodzone łożysko w którymś kole i chcą je wymieniać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Nie dawno kupilem samochod. Raczej zimowki nie sa bo z felgami. Samochod kupilem w Niemczech. Jet to 2001 rok P11.144 . Silnik benzyna 2,0. Samochod ma przejechane 145 tys km.

 

Napisze dokladniej o problemie. Gdy jadę 139km/h jest cicho. Gdy jade 140 zaczyna 2 razy glosniej cos po prostu buczec. Gdy wracam do 139 znowu cicho. Gdy nawet osiagam 140 juz zaczyna sie to buczenie. To nie jest tak ze jak jade pow 140 np 160km/h to duzo glosniej chodzi. Tutaj chodzi o cos innego. Gdy zaczyna mi sie na licznku pokazywac 140km/h od razu zaczyna buczec. A to jest tak jakbym wjechal na chropowaty asfalt.

 

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być syndrom 5-tego biegu - na forum jest dużo opisów co i jak - wyszukiwarka jest do Twojej dyspozycji ;) , ale również może być właśnie 'buczenie' opon - zerknij jaki mają index prędkości - wiele osób zapomina o tym indeksie.

Zlokalizuj z jakej okolicy dobiega to buczenie - z otwartym oknem czy z zamkniętym czy jest różnica - nie mam na myśli pędu wiatru ;) . Mogą być łożyska :roll: - muisz sprecyzować miejsce bucznia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie z tym "buczeniem' ale u mnie występuje dokładnie przy 120 km/h :? i nie jest to zależne od opon - tak samo miałem na letnich i tak mam na zimówkach. Dodam tylko że powyżej 120 km/h juz przestaje "buczeć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Mam wpisane opony Futura Primato 88H. Sa to opony letnie. Zaznaczam ze są prawie nowe. Rozmiar 195/60 ( lub 65 nie pamietam)

Ja myśle że przy tej prędkości jadąc na letnich oponach w zime to św Piotr wysyła za tobą jakieś dwie kobyły ciągnące karawan, co by można było cie odrazu zabrać ....

a tak serio to u mnie jest podobnie tylko taki większy rezonans pojawia sie między 120 i trwa do 140km poniżej i powyżej tych widełek jest wszystko wporządku, może poprostu ten typ tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...