Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P11.144 Oświetlenie zegarów


Gość jaco-placo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
a dostanie sie te zarowki z kapturkami?gdyby aktualnie zainstalowane sie przysmazyly do starych zarowek?

 

Jak nie znajdziesz kapturków to możesz zrobić tak (sam tak zrobiłem i do dzisiaj pomysł się sprawdza):

Weź pomaluj żarówkę markerem ;) Ja pomalowałem na kolor czerwony, zainstalowałem, ale świeciła mi za jasno. Więc pomalowałem jeszcze czarnym markerem, a później jak wyschnął to poprawiłem czerwonym. Uzyskałem kolor taki sam jak miałem w kapturku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej

Zamiast oryginalnych kolorowych kapturków można by użyć kolorowej koszulki termokurczliwej, dla wzmocnienia koloru nawet podwójnie jeśli starczy na to miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast bawić sie w koszulki proponuje wybrac sie do sklepu modelarskiego i kupic farbe przezroczystą do malowania lamp w modelach.

Zarówke odtłuscić zanużyć w farbie, wywiesić i poczekać do wyschnięcia. Jak dobrze zostanie odtłuszczona to farba nie schodzi i nie traci koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie też całkiem niezły pomysł z farbą hehehehehehe Ja dzisiaj robie inwazję na wszystkie żaróweczki, albo one albo ja, wkońcu jasność będzie heheheheh Także już jestem zaopatrzony w czarny (do przyciemnienia), czerwony i niebieski (do nadania konkretnego koloru) marker ;)

 

POZDRO

 

[ Dodano: Sro 30 Maj, 2007 09:07 ]

wszystko działa pięknie i ładnie, kolory uzyskałem takie jakie chciałem ;);)

Zobaczymy jak długo ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzuciłem u siebie diody

Czy wszędzie dałeś diody? Czy to są zwykłe 12V, czy jakieś zarówki diodowe? Jak możesz to podsumuj opercję wymiany/naprawy podświetlenia zegarów, bo mnie chyba także to czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są diody 12V w oprawie żarówek W5W z allegro. Dałem je w zegary, ale tylko trzy sztuki bo reszta żaróweczek jest mniejsza (chyba to są T5) więc wymieniłem tylko trzy będące na środku, na górze są dwie małem ale póki co wyjąłem je bo po montażu diod strasznie szpeciły zegary żółtawym odcieniem chociaż miały niebieskie kapturki, na sam dół do podświetlania wyświetlaczy LCD też są te mniejsze w czerwonych kapturkach,

Ja kupiłem białe diody W5W i świeci to bardzo ładnie moim zdaniem, jest to zimno niebieskawy odcień i nie są niebieskie wskazówki i czerwone pola na zegarach tak jakby miało to miejsce w przypadku niebieskich diodek. Tak więc w same zegary wchodzą trzy diody W5W, dwie mniejsze żarówki na góre, w okolice górnych partii prędkościomierza i obrotomierza i dwie małe czerwone przy podświetlaniu LCD. Sama operacja wydaje sie karkołomna troche ale tylko za pierwszym razem bo trzeba troche kokpitu wypruć, ale następnym razem już szybko idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość piechu83

dzis mialem operacje wyciagania zarowek na wzor zeby sklep odwiedzic:) przy rozkrecaniu deski najwiekszy prpblem mialem z zaczepami zgornymi przy nawiewach:/ poki co wszystki poskladalem ale nie zaczepiajac nieszczesnych zatrzaskow;) wszystkie kaprutki niebieskie silikonowe, niestety przy spalonych sie zgrzaly z zarowka wiec bez odzysku:/

dwie male zaroweczki od licznika km i zegara oraz dwie male na gorze zegarow 1,2W srednica 5mm niebieskie kapturki

trzy duze zarowki w niebieskich kapt wygladaja jak w5w ale niestety zadnego oznaczenia mocy na nich nie ma:/ posprawdzalem kazda i nic:/chyba bede jutro poszukiwal 3W bo jedni pisza o 5W inni o 1,2W wiec wybiore cos pomiedzy;)jak nie znajde zarowek to chyba zdecyduje sie na diodki (biale) choc szkoda by bylo bo uwielbiam orginalne podswietlenie;)

 

[ Dodano: Wto 17 Lip, 2007 08:26 ]

jesli ktos z lodzi szuka zarowek to polecam sklep z oswietleniem na Wrocławskiej (numer 2 badz 4;)) przy Lutomierskiej. bardzo duzy wybor zarowek typowych i nietypowych. sa takze niebieskie kapturki;) jak zaloze to napisze ile sa warte;)

 

[ Dodano: Czw 19 Lip, 2007 12:21 ]

wiec....po zalozeniu okazuje sie ze niebieskie kapturki na malych zarowkach sa ciemniejsze niz na duzych:/przez co zegary sa bialo-blekitne w srodkowej czesci z niebieskimi rozswietleniami na gorze (w miejscach malych zarowek:/) teraz kupie biale diody i zobacze jaki bedzie efekt, jak lepszy to zrobie fotke i zamieszcze na forum:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich.

Czy ktoś próbował na desce z zegarami w nissanie primerze p11 podłączyć żarówkę w brakujące miejsce między kierunkowskazami, czy będzie ona sygnalizowała światła krótkie (miejsce obok długich) Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Czy ktoś próbował na desce z zegarami w nissanie primerze p11 podłączyć żarówkę w brakujące miejsce między kierunkowskazami, czy będzie ona sygnalizowała światła krótkie (miejsce obok długich) Proszę o pomoc

 

Ta dodatkowa kontrolka to prawdopodobnie sygnalizuje nadbieg (O/D OFF) przy automatycznej skrzyni biegów. W autach z manulaną skrzynią nic tam nie ma (bynajmniej w moim) ale możesz spróbować pociągnąć tam napięcie np. z podświetlenia zegarów ale to będzie ci sygnalizować już światła pozycyjne... mijania chyba musiałbyś poprowadzić spod przekaźnika... powodzenia i jakby udało Ci się zrobić to daj znać co i jak...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jest na tej lampce jakiś znaczek czy napis (O/D OFF)

Napis:

O/D

OFF

Podaj do siebie maila to wyślę ci książkę "salonową" do p11. Plik w PDF, dość duży, najlepiej jakby to była poczta na gmail lub interii wtedy nie trzeba dzielić pliku na części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...