Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Brak mocy


Gość Merol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem posiadaczem Almery 1,4 16V 1995 i mam pewien problem mianowicie mam zamontowaną instalacje gazową od ponad roku i od tego czasu autko dziwnie zachowuje się przy jeździe na benzynie pomiedzy 2000-3000 rpm. Autko nie chce przyśpieszać odczuwalny jest brak mocy wymieniłem filtr paliwa myslałem ze moze w tym tkwi problem, niestety nic to nie dało moze ktoś z was miał podobny przypadek lub ktos wie w czym moze byc problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmi kleme z akumulatora na noc i nie przełanczaj przez jakiś czas na gaz np jeden dzień na samej benie :)

możliwe że poprzestawiało sie coś w kompie i ściągając kleme przywrócisz ustawienia fabryczne pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W almerze 1,4 przepływomierz znajduje się w przepustnicy a mikser gazowy jest montowany nad przepływką.Nieodpowiedni mikser i zmniejszenie o połowe średnicy dolotu zakłuca prace przepływomierza.Moim zdaniem gazownicy powinni zaproponować inny mikser.(popytaj użytkowników almer na forum - mają duże doświadczenie w tym temacie)Spodek mocy jest normalnym i nieuniknionym zjawiskiem w instalacjach opartych o ów mikser.

P.S Najlepszym rozwiązaniem jest BLOS- wtedy nie ma miksera a spadek mocy znikomy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem posiadaczem Almery 1,4 16V 1995 i mam pewien problem mianowicie mam zamontowaną instalacje gazową od ponad roku i od tego czasu autko dziwnie zachowuje się przy jeździe na benzynie pomiedzy 2000-3000 rpm. Autko nie chce przyśpieszać odczuwalny jest brak mocy wymieniłem filtr paliwa myslałem ze moze w tym tkwi problem, niestety nic to nie dało moze ktoś z was miał podobny przypadek lub ktos wie w czym moze byc problem?

 

Mikser masz dedykowany do Nissana :?: Sprawdź - powinien mieć dwa otwory, jeden mniejszy drugi większy. Jak chcesz to zrobie fotke swojego i wstawie na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem posiadaczem Almery 1,4 16V 1995 i mam pewien problem mianowicie mam zamontowaną instalacje gazową od ponad roku i od tego czasu autko dziwnie zachowuje się przy jeździe na benzynie pomiedzy 2000-3000 rpm.

A co zrobiłeś z gwarancją po założeniu gazu, skoro piszesz, że to od momentu założenia tak jest? Szkoda że roczek Ci już minął, a razem z nim gwarancja, czyli możliwość usunięcia usterki za darmo...

Powinieneś pojechać do dobrego gazownika i pogadać solidnie, może nawet o tym w/w blosie jak Ci koledzy radzą (cokolwiek to jest :) ).

 

Szanujcie bardziej swoje gwarancje. Naprawdę warto.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do miksera to nie wiem jaki mam bo nawet nie bardzo wiem jak to wygląda :x mogł byś przesłac fotki na adres blind306@wp.pl z góry dziękuje. Nie wiem jak wygląda sprawa z gwarancją bo ojciec się tym zajmował i napewno posiada wiecej informacji na ten temat tylko szkoda ze jest w trasie :( a ja nie bardzo wiem co mam robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem dokladnie to samo

zobacz czy gazownicy nie zrobili Ci pewnego patentu....

zdejmij plastikowa obudowe filtra powietrza i zobacz czy z przepustnicy na "gorących drucikach" nie wystaje rurka polączona z mixerem

wywalilem ja, zalozylem stozek i smiga jak przed instalacja lpg :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gwarancją sprawa wygląda między innymi tak: gwarancja trwa tyle, ile jest w dokumencie napisane, nie mniej niż rok. Jak zakładałeś gaz, to powinieneś dostać taki dokumencik i tam jest napisane ile jest gwarancji. I przez cały okres gwarancji jeździsz do partaczy którzy zamontowali Ci instalkę i mówisz (czytaj opierd....asz) co i jak ma być, a jak to zrobią to Ciebie konkretnie nie interesuje. Oczywiście za darmo.

Jak w dokumencie masz, że gwarancja jest na 2 lata (często przy LPG tak dają), to wal do nich z problemem i nawet nie daj im dyskutować. Ma być tak, żeby chodziło jak powinno. Łaski nie robią. Gorzej jak miałeś gwarancję tylko na rok i ją zaniedbałeś, wtedy może popytaj chłopaków gdzie ten cały BLOS i jak założyć...

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...