Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

klejące się przewody od chłodnicy


Gość jaca2206
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wymieniłem płyn w chłodnicy na petrygo

 

Petrytgo sie nie nadaje do chlodnic w Nismo :/

Przepraszam że spytam, ale, na jakiej podstawie twierdzisz ze petrygo nie nadaje się do naszych nissanów?

Pytam, bo ostatnio strzeliła mi nagrzewnica i rozkręcałem cały układ i moja stara nagrzewnica była cala brudna w środku i jak by bardziej zniszczona a zalana była właśnie różowym płynem mam znajomego mechanika, który zajmuje się silnikami i twierdzi ze najgorsze, co może być do chłodnic to właśnie różowy płyn pyzatym moje odczucia tez są takie ze to różowe cos nie nadaje się do niczego gdyż w tamtym roku zmieniałem cały płyn w układzie a po spuszczeniu go teraz wyglądał jak brązowa kupa.

Co ważniejsze mam jeszcze almere, która w rodzinie jest od nowości i jeździ na właśnie niebieskim petrgo i nic z układem chłodzenia się nie dzieje.

I jeszcze jeden fakt kupiłem nagrzewniczke od almery, która była zalana właśnie niebieskim petrygo, bo są ślady na plastikowych przewodach od niej i wygląda w środku jak nowa, czego nie mogę powiedzieć o nagrzewnicy zalanej różowym płynem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie ma co tu dywagować na temat kolorów płynu wiele zależy od producenta

Jeżeli ktoś chce dobry płyn to niech zalewa auto Havoline Texaco albo amerykańskim Prestonem wiele dobrego o tych płynach słyszałem szczególnie o Texaco

Osobiście z czystym sumieniem odradzam zakup borygo firmy boryszew bodajże

pozdro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
Sam kolor nic Ci nie powie A jaki kolor?? Chyba niebieski
szczerze to z czego pamietam kiedys borygo mial chyba rozowy a petrygo niebieski albo jakos tak... ;x wiem ze sie wlewalo po kolorach a jak jest teraz to nie wiem :) bo jest kupa zamiennikow...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn chłodzący ma być na bazie glikolu a czy będzie on różowy czy niebieski nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

no i wiem czemu kleiły się przewody gumowe instalacji od chłodnicy po prostu były juz zrzedziałe gdy jechałem w niedzielę pekł mi jeden z przewodów po wyciągnieciu go prawie rozchodził w rękach i wymieniłem wszystkie na nowe ,ale teraz mam przewody od 4 różnych aut bo niestety nie ma w sprzedaży nowych do sereny pomijając ASO ale tam się nie zbliżam bo mają kosmiczne ceny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

a ja mam w jednym 2 male dziury :D jutro bede je zaklejac:) taki gruby waz ktory idze od silnika... z jednej z dziur [sa naprawde male] wydobywa sie plyn... niewiele ale sie wydobywa coz jutro tasma w ruch pojdzie i sie naprawi :D buehehe... :>

 

//w sumie to calkiem przypadkiem sie o tym dowiedzalem bo pod "maske" nie zagladam bo to troche roboty jest... a mi sie nie chce :D ale cos mnie tknelo... i o! hehe :> jeszcze olej sprawdzilem ;P juz niedlugo sie szykuje wymiana oleju juz 111 tys stuklo dzis ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość spid108

Gorąca Prośba . dysponując niemiecką wersją książki zacząłem wymieniać płyn w chłodnicy . jestem na etapie zlania płynu z chłodnicy_ niestety wyszło tylko ok2-3 litra a powinno 6 /. Proszę o poradę gdzie co odkręcić aby wyszło wszystko .... :(: :(:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno chodzi o Serenę? Ilość płynu w Serenach to od 9.0 do 14,5 l. w zależności od silnika.

ps. Spóść jeszcze z bloku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
Serenach to od 9.0 do 14,5 l
lol ?14,5 L plynu chlodniczego gdzie ty taki zbiornik bys w sarnie pomiescil :S powaznie tyle tam moze byc plynu ?:F a to ci checa O_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety wyszło tylko ok2-3 litra a powinno 6

 

Tyle ile jest w książce, to nigdy nie wejdzie. To jest pojemność całego, suchego układu, z wyrównawczym włącznie. Nawet jak spuścisz z bloku, to i tak zostanie jakieś 0.5 litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol ?14,5 L plynu chlodniczego gdzie ty taki zbiornik bys w sarnie pomiescil :S powaznie tyle tam moze byc plynu ?:F a to ci checa O_o

14,5 l. wchodzi z silnikiem LD23 - dane z instrukcji fabrycznej

według auto daty do sereny wchodzi 11 litrów płynu

:zdziw: do jakiej? Czyżby wyliczyli średnią ze wszystkich. :)

GA16DE - 9L.

SR20DE - 10L.

LD23 - 14,5L.

Tyle ile jest w książce, to nigdy nie wejdzie. To jest pojemność całego, suchego układu, z wyrównawczym włącznie. Nawet jak spuścisz z bloku, to i tak zostanie jakieś 0.5 litra.

Nawet więcej, ale to chyba zrozumiałe. Pojemność podaje się jednak układu suchego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

o to niezle a mi chyba sie konczy lozysko w sprzegle bo jak sie pusci gaz na biegu to slychac takie charatkerystyczne "łuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu" :D jak sie dda gazu to znika... albo jak sie wcisnie sprzeglo to tez znika ten dzwiek w sumie sprzeglo jest juz na wykoczeniu totalnym nawet z piskiem sie nie da juz ruszyc:D ale jeszcze sie nie slizga:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to niezle a mi chyba sie konczy lozysko w sprzegle bo jak sie pusci gaz na biegu to slychac takie charatkerystyczne "łuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu" :D jak sie dda gazu to znika... albo jak sie wcisnie sprzeglo to tez znika ten dzwiek w sumie sprzeglo jest juz na wykoczeniu totalnym nawet z piskiem sie nie da juz ruszyc:D ale jeszcze sie nie slizga:D

w sumie to to chyba wątek o chłodzeniu

na moje to to łożysko sprzęgła niebedzie szykuj sie na wydatki :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
w sumie to to chyba wątek o chłodzeniu

na moje to to łożysko sprzęgła niebedzie szykuj sie na wydatki

nie chcialem zakladac nowego topicu ze mi wyje cos :D

 

to na 99.9% lozysko sprzegla dochodzi wlasnie z srodka auta tam kaj jest skrzynia ;x to nie jest most... a ze sprzeglo juz blaga o wymiane :D to stawiamy na nie i jezdzimy az sie chyban ie rozpadnie bo wymiana lozyska to kolo 500 zl komplet + wymiana z 200 zl tazke sie nie spieszy nikomu hehe :D a zabiera juz od samej gory sprzeglo :C fatalnie sie jezdzi :D :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo jak sie wcisnie sprzeglo to tez znika ten dzwiek

Właśnie wtedy rozłączasz skrzynie i ona cichnie bo niema oporu i przestaje Ci wyć

łożysko oporowe sprzęgła natomiast ,działa tylko wtedy jak wciskasz sprzęgło i jeśli jest skopane wyje niema innej możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...