Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Przepływomierz - wykręcanie


Guest muszyna

Recommended Posts

Guest muszyna

W moim N14 1.4 MPI mam problem z obrotami. Po uruchomieniu auta (nawet az Zimie) nie ma tzw Ssania, czyli obroty od razu lokują się na 700 i trochę falują. Z tego co wyczytałem, to trzeba wyczyścić jakiś silniczek przy przepływomierzu. Wygląda na czysty, ale chce to zrobić dla pewności.

Jak go wykręcić? Są tam 4 imbusy, czy wystarczy je odkręcić i sam zejdzie? Czy pod spodem jest jakaś uszczelka, którą trzeba wymienić?

 

Dzięki

Link to comment
Share on other sites

Witaj

jakis silniczek....przy przepływomierzu??? Musisz rozgraniczyć -1.przepływomierz-raczej się nie tykaj, bo doswiadzczenia na nim są raczej drogie 2.silnik krokowy- owszem mozna wyczyscić (nie wiem jak w 1.4) ale jesli nie za bardzo wiesz jak sie zabrac proponuje zlecis to jednak komuś kto palce w tym macza.Nie jest to filozofia jadnak i kulkę stalowa mozna popsuć.Mam nadzieję że posiadacze 1.4 dadza jednak znać co i jak.Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Guest muszyna

Chodzi mi właśnie o silniczek krokowy. Sam naprawiam sobie sunny i chciałbym to sam zrobić. Tylko jeśli pod spodem jest uszczelka to muszę ją wcześniej kupić, bo auto mogę rozkręcić tylko na weekendzie. Muszę mieć części na miejscu.

 

Dziś zabrałem się za wykręcenie przepływomierza z przepustnicą. Są tam 4 imbusy, 2 z przodu odkręciłem ale zosały mi na tyle. Zauważyłem, że idzie też tram wąż z wodą, czy jak odkręcę przepływomierz, to ta woda nie wyleje się?

 

EDIT:

Ten przewód do ogrzewania przepływki idzie tą rurką nr 5 z fotki. Czy przy wykręcaniu tego zespołu co na fotce trzeba spuszczać płyn chłodzący (ta fotka nie jest moja, ja dopiero będę rozkręcał).

Do czego są te kostki od 1do 4? Która jest od silniczka krokowego?

 

1zr0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...