Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15]Lampy przód - czy będą pasować inne?


Gość render
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy koś próbował włożyć do swojej n15 z 96 roku lampy od n15 po lifcie?Pasują?

Ja wczoraj swoja lewą stłukłem i musze kupic.Szukałem na allegro i cos tam znalazłem za 200 zł za sztuke.

Ale znalazłem tez jakies 2 od anglika za 200zł?Czy beda pasowac?

Czy jest jakas róznica ze to od anglika?

dzieki i pozdro

ps. to te lampy http://moto.allegro.pl/item147282787_refle...n15_anglik.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy koś próbował włożyć do swojej n15 z 96 roku lampy od n15 po lifcie?Pasują?

pasują

Ale znalazłem tez jakies 2 od anglika za 200zł?Czy beda pasowac?

beda pasowac

Czy jest jakas róznica ze to od anglika?

jest róznica. tam jest ruch lewostronny.bedziesz oslepiał innych, a sam sobie niedoświetlal pobocza.

ja miałem prawą lampe od anglika. dało sie jezdzic bo nikt mi nie migał ze go oslepiam, ale pobocze było słabo oswietlone, lecz wystarczajaco aby odczytwyac znaki.

niepolecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, pasują przed i po lifcie. Wiec jak znajdziesz po, to bierz - ładniej wygladaja ;)

 

Po drugie, te od anglika beda Ci pasowac ale jak je zamontujesz to bedziesz oślepial wszystkich z naprzeciwka. Lampy europejskie oswietlaja prawe pobocze a angielskie lewe. No i bedziesz mial problem z przegladem... Reasumujac - odradzam :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie da sie ich jakos inaczej ustawić?

Przeciez jest tam jakas regulacja

Regulacja jest tylko góra dół. A Tu chodzi o odblask w koszu, powoduje inne załamanie światła :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o lampach nieorginalnych?

Bedzie jakas róznica jak jedna bede miał nowa nie orginalna a druga zostanie uzywana orginalna?

I gdzie w warszawie moge dostac lampy?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie w podróbki nie bawił. słyszałem ze potrafią nie świecic tak powinny. na allegro jest tego sporo wiec pewnie ldzuie to kupują jakos na tym jeżdzą. poszukaj na forum pod hasłem DEPO - to chyba najpopularniejsza firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi nikt nie mruga....

 

a co do przeglądu to mają byc asymetryczne, prawa ma świecic wyżej od lewej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zell hm....a nie mogłes tego napisac wczesniej :D ?To kupiłbym te z allegro za 200 zł za komplet i to te ładniejsze po lifcie.A tak kupiłem wczoraj orginał na ostrobramskiej za 300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi nikt nie mruga....

masz obie lampy od anglika?

 

obie.... a tak przy okazji to oznaczenia lamp są zupełnie takie same jak w tych które miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obie.... a tak przy okazji to oznaczenia lamp są zupełnie takie same jak w tych które miałem

hmmm

jak bedziesz miał okazje to podjedz na jakś sciane i pokazr jak one świecą.

u mnie róznica w oswietleniu drugi jak miałem prawą lampe ang niz jak jest teraz jest mocno zauważalna.

Jesli chodzi o oznaczenia to zauwazyłęm tylko jedną róznice. mianowice lampa angielsk ama na kloszy strzałeczki dwie - jedna w lewo jedna w prawo. lampa europejska ma na lewje lampie stzrałke w lewo, a na prawe lampie stzrałke w prawo.

 

z jedną lampa angleską N15 swieciął tak :

PICT5022.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

róznica jest, jak to z resztą widac na załączonym obrazku. światło idąc od lewej nie powinno sie krzyżowac a potem isć w dół tylko powinno isć coraz wyżej. na pzreglazie facet troche bo mardzuił ,ale powiedizałem ze sobie kupie normalny i większych problemów nie było.

dziwne by było gdyby nie było róznicy bo pzrecież tam gdzie my mamy pobocze to anglicy maja pzreciwny pas ruchu.

No chyba ze ich swiatła świecą tylko na środek jezdni, bez oswietlnia pobocza. tego niewiem. musiałbym założyc lewą lampe angielską. wyda mi sie ze jest tak jak u nas tylko ze na odwrót tzn. promien swiatła wzrasta od lewej do prawej :]

 

własnie jestem ciekaw tych lamp Zella moze to cos wyjasni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

postaram się jakoś zrobić fotę, a co do oznaczeń to zaraz lookne

 

- prawa ma 2 w prawo 1 w lewo

- lewa ma 3 w lewo

 

Ja takie same miałem na poprzednich, z tego co pamiętam to kiedyś Yaroo pytałem jak ma i on też takie oznaczenia miał.

 

[ Dodano: Sob 23 Gru, 2006 16:43 ]

Regulacja jest tylko góra dół. A Tu chodzi o odblask w koszu, powoduje inne załamanie światła

 

Chyba w takim razie w Sunny tak jest, bo w Almerach masz i w pionie i w poziomie

 

Mam fotkę, tak świeci:

dsc00006vl2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to widac ze rzeczywisce nie oslepiajsz nikgo. ciekawe dlaczego u nas linia swiatła idzie coraz wyżej a tam tylko do połowy a potem jest schodek i juz pionowo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tu masz cała różnice pomiędzy lampami

modele z drugostronnych krajów mają lempy doświetlające drugą mańkę (są lekko przekoszone w jedną lub drugą strone), ale zakres regulacji jest wystarczający, żeby to ładnie ustawic (czyt. tak, żeby dobrze świeciło i nikt nic do ciebie nie miał), kluczyk 8 i jazda

 

a ja sobie tak ustawiłem, żeby mi za***iście daleko świeciła chociaż ta prawa lampa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Witam!

 

Odgrzebuję trochę stary temat.

Nie mogłem znaleźć jednoznacznej odpowiedzi - czy lampy po FL świecą zauważalnie lepiej niż te przed FL?

Mam dziurkę od kamienia w jednym reflektorze i zastanawiam się, czy szukac tylko jednej, czy przy okazji "odświeżyć" model.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odświeżył i też będe to robił zwłaszcza ze znalazłem tanie zamienniki o takie

 

Ktoś wcześniej pisał zeby oryginalne lampy brac bo zammieniki to mogą źle świecić. Zgodzę się jak kupujesz zamienikik najtańszy jaki jest. ale wiekszosć z tych w normlanych cenach to produktu jakością nie odbiegające od oryginałów, czasem nawet dokładnie takie same tylko bez znaczka "nissan". Poza tym moim zdaniem lepiej kupic nowa lampę z czystym szkłem niż uzywany oryginał lekko już przydymiony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważę chyba faktycznie - ciekawe jak w przypadku tych zamienników wygląda przełożenie silniczka z oryginału przedliftingowego - powinno być chyba OK :?:

 

Dodam, że wygląd to dla mnie rzecz raczej drugorzędna - chodzi mi właśnie o ew. poprawę widocznośći.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, proszę o pomoc. Lampy przednie dają bardzo mało światła ( światła mijania) . Nie wiem czy to wina żarówek ( Philips H4 12342 Premium 12V60/55W) czy po prostu nissanowskie lamy w almerach są takie słabe. Mój samochód - Nissan almera 1998r. przed liftem. Co mogę zrobić aby poprawić aktualny stan. Światła długie spisują się dobrze ( dobra widoczność)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy w almerach nie należą do najlepszych, a przynajmniej moje :)

Może to być wina odbłyśników, starych żarówek, instalacji. Spróbuj jakieś lepsze żarówki zastosować, np + ileśtam%. Lepiej świecą, ale mają krótszą żywotność.

Poczytaj TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...