Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jak zdjac zegary w n-14 GTI ?


Gość --Mlody--
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest to takie łatwe ale ja zdejmowałem bo swego czasu miałem zamontowane srebrne tarcze u mnie nie było problemu ze zdjęciem wskazówek, choć troszkę później trzeba sie napęczyć żeby ta wskazówka pokazywała tą samą prędkość a zapewniam Cię że nie jest to takie proste

 

Najpierw musisz odkrecić cały plastkiowy przód (konsolę)

póżniej możesz zdjąć cały zegar ja niestety nie mogłem poniweaż jakaś rzeżba z tyłu była i nie mogłem odłączyć kabli więc zdjełem szybke nastepnie wskazówki odkręciłem tarczki zamieniłem i wszystko złorzyłem do kupy

 

Kiedyś wyglądąło to tak

 

06.jpg

 

Szczeże to znudziło mi się i mam teraz orginały z napisem NISMO :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość beta karoten

proste jak barszcz odkrecasz 2 srubki od oslony konsoli potem 3 srubki od tej oslony wewnetrznej zegara kiera w dol wyjmujesz ta plasykowa oslone(od 3 srubek) odkrecasz 4 srubki na ktorych trzymaja sie zegary wyjmujesz je odpinasz kostki i wyjmujesz linke od predkosciomierza zeby zmienic zegary musisz zdjac pleksi przez wcisniecie takich zatrzaskow odkrecasz stare zegary wstawiasz nowe(jesli trzeba wyjac wskazowki to wyjmujesz tylko zobacz w jakim sa ustawieniu bo moga sie troche przekrecic i bedzie zle wskazywac!) robilem to pare razy u siebie i cala operacja bez zmian tarczy ok. 5 min jesli jestes z Wawy to moge Ci to zrobic oczywisice za friko pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A Ja się wpakowałem w niezła kabałe zachciało mi się zegary zeskanowac i troszkę przerobić no i oczywiście pierwsza faza spoko choć wyjecie ich nie jest wcale takie łatwe (odpięcie linki prędkościomierza ) no i jak już wszystko poskanowane to trzeba było to zmontować i w tym momencie zaczynają się schody :( okazuje się ze włożenie wskazówki od prędkościomierza nie jest taka łatwa sprawa nie mogę jej ustawić żeby pokazywała odpowiednia prędkość (teraz zaniża o jakieś 20 km/h) :oops: i tu moje pytanie pada

Ma Ktoś na to jakiś dobry sposób żeby można było w łatwy sposób to ustawić :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dżodżo

Znajdz spory kawalek prostej, podczep sie do kogos na hol i niech ten ktos kto Cie holuje jedzie np. 40km/h,a Ty w tym czasie zaloz wskazoweczke zeby wskazywala te 40km/h.Pozniej powtorzcie test czy u Ciebie wskazuje tak samo jak u kogos kto Cie holuje.Umowcie sie np. ze jak on Cie holuje i ma dana predkosc to Ci wtedy mignie awaryjnymi, a Ty w tym momencie zalozysz wskazoweczke.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość --Mlody--

ja piernicze, zalozylem tego posta i zapomnialem napisac jak u mnie wyszlo, tak wiec pisze. > Gdybym wiedzial ze tyle bede musial sie z tym swinstwem nababrac , dalbym sobie spokoj, naprawde. Pociesza mnie fakt ze efekt jest super, naprawde fajnie wyszlo. W kazdym razie tez zaniza mi speed`a o 20 km/h wiec sprobuje zrobic jak napisaliscie wyzej... Mam nadzieje ze `przejdzie` :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdz spory kawalek prostej, podczep sie do kogos na hol i niech ten ktos kto Cie holuje jedzie np. 40km/h,a Ty w tym czasie zaloz wskazoweczke zeby wskazywala te 40km/h.Pozniej powtorzcie test czy u Ciebie wskazuje tak samo jak u kogos kto Cie holuje.Umowcie sie np. ze jak on Cie holuje i ma dana predkosc to Ci wtedy mignie awaryjnymi, a Ty w tym momencie zalozysz wskazoweczke.

Dzieki za podpowiedz bede musial tak zrobic.

 

Pociesza mnie fakt ze efekt jest super, naprawde fajnie wyszlo.

a u mnie niestety narazie montuje zwykle tarcze bo nad nowymi musze jeszcze popracowac :( i potem bedzie mnie przy zakladaniu nowych czekalo to samo, ale moze jakos to bedzie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja też wymieniałem, dla porównania oba zestawy zegarów:

 

k.jpg

k2.jpg

k3.jpg

 

Efekt jest niezły ale do tego kosztowało mnie to sporo nerwów i zdrowia żeby obrotomierz, wskaźnik paliwa i prędkościomierz działały w miare sprawnie. Niestety wskaźnik paliwa padł :/ Rzeczywiście kluczem do sukcesu jest precyzja przy ściąganiu wskazówek - nie na siłę bo można rozkalibrować szpilke, oraz zaznaczenie wyjściowych pozycji każdej ze wskazówek. Jeśli ktoś się zdecyduje to doradzam zlecenie to fachowcom bo można sobie spieprzyć zegary. A swoją drogą zastanawiam się czy nie szukać i kupić oryginalnych zegarów bo niestety obrotomierz od jakiegoś czasu zaczyna świrować :/ (miał to jeszcze przed zmianą tarcz).

A białe tarcze kupiłem na Allegro i szczerze mówiąc w nocy troche za słabo widać podświetlenie (kolor niebieski) - nie mam lepszej fotki. Albo plastik jest za gruby albo żaróweczki za słabe - chyba warto je zmienić na mocniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chcę takie białe z niebieskim podświetleniem!!!! :):):)

 

ile może to kosztować i kiedy ktoś może mi to zrobić??

 

proszę o kontakt!! 602491288

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość --Mlody--

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=3197

 

SZERYF, nie rob tego bo spieprzysz sobie zegary, Remoo podobnie jak ja, tez mial problemy, rzucalem ch*jami itd jak zakladalem te tarcze, ale o tyle dobrze ze zrobilem wlasny projekt i nie wkurza mnie w nich (moim zdaniem ) wiesniacki napis ` max tuning ` :) Aha, no i Remoo, mamy ten sam problem z podswietleniem, ale jak chcesz powiem Ci co zrobic zeby swiecilo w miare rowno po calych tarczach. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A musze znowu ściągać wskazówki ?? Bo ja tak to dziękuje ... postoje ;) Ja powtórze - tylko fachowiec zrobi to dobrze, prawie każdy mój znajomy który bawił się w wymiane tarcz coś spieprzył :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość --Mlody--

nie, spoko, na szczescie nie musimy zdejmowac wskazowek, gdybysmy musieli tez bym sobie pomysl odpuscil :) Trzeba kupic takie specjalne zarowki (cale niebieskie) ktore swieca jak diody LED (bo chyba nimi sa w zasadzie) ale maja koncowke z wejsciem w normalne gniazdo `postojówki`... Ten temat byl juz poruszany, jak zmobilizuje sie zeby to zrobic to dam znac co i jak dokladniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość --Mlody--
MLODY-masz te zegary do sprzedania? beda pasowaly do 1.4?

 

 

Niestety nie, bo nie wymienialem zegarow tylko same tarcze, ale bede mial prawdopodobnie pod koniec marca albo poczatek kwietnia cale zegary od GTi, wiec przypasujemy bo daleko nie mamy raczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
nie, spoko, na szczescie nie musimy zdejmowac wskazowek, gdybysmy musieli tez bym sobie pomysl odpuscil :) Trzeba kupic takie specjalne zarowki (cale niebieskie) ktore swieca jak diody LED (bo chyba nimi sa w zasadzie) ale maja koncowke z wejsciem w normalne gniazdo `postojówki`... Ten temat byl juz poruszany, jak zmobilizuje sie zeby to zrobic to dam znac co i jak dokladniej.

 

Chodzi o takie "żaróweczki" ??

http://allegro.pl/show_item.php?item=47675618

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że przez moje białe zegary - a raczej niebieski plastik takie światełko może się nie przebić :/ Czytałem komentarze tej firmy i nie są byzt pochlebne ... ale może kiedyś spróbuje kupić i zamontować - choć wizja rozebrania deski nie bardzo mi się uśmiecha :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie zamierzalem sobie wsadzic takie biale tarcze, kupilem je wlasnie od tego Pana z allegro co jest tutaj link, ale moj mechanik mi to odradzil, i widze po was ze tez to odradzacie, wlasnie ze wzgledu na to ze mozna spieprzyc te wskazowki, wiec narazie sobie to podarowalem i chyba sprzedam swoje tarcze, moze ktos chce kupic hehe biale tarcze do N14 bez obrotomierza. (cyferki czerwone) No chyba ze ktos by mi to zalozyl odplatnie jestem z wielkopolski (poznan), moze jakis fachowiec za odpowiednia suma by mi zalozyl te zegarki???? Znacie kogos takiego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj kogoś czułego i delikatnego ;) A na pewno precyzyjnego bo ławo uszkodzić wskazówki i szpilki :(

Zamowilem na Allegro diodki (biale i niebieskie) i sprobuje podmienic zwykle zarowki. Jesli cos z tego wyjdzie to zapodam zdjecie efektow na forum :)

 

EDIT:

Niestety lipa bo te diody sa male i pasuja tylko zamiast zaroweczek oswietlajacych dolne wskazniki (plyn, reczny, olej itp.). Natomiast zaroweczki od obrotomierza i predkosciomierza sa wieksze - takie jak podswietlenie tylnej tablicy). Ale pomoglo sciagniecie niebieskich "kondomikow" i teraz zegary swieca duzo lepiej. Fotka wkrotce. Jesli lubi ktos cukierkowe kolory to tam gdzie sa ikonki swiecace na czerwono mozna dac diode niebieska i otrzymamy piekny roz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...