Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Klimatyzacja - problem z chłodzeniem


Gość Daniunia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...
Gość fragles13
Proponuję dać zasilenie na przekaźnik od klimy.

Czujki będą minięte i jak zacznie chłodzić(a powinna) to w nich trzeba szukać błędu.

Ten klimatronik to nie jest żadne cudo.

Więcej czujek i silniczków ale klima działa tak jak w manualu.

 

Gdzie znajduje się przekaźnik od klimy? Prawdopodobnie w tej czarnej puszce przy zbiorniczku spryskiwacza, tylko który to przekaźnik?

Z góry dzięki za odpowiedzi

 

[ Dodano: Pią 11 Sty, 2008 12:04 ]

Chyba będę musiał poszukać w manualu...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
no bede musial, a co do czujnikow to raczej ten wewnetrny bo zewnetrzny pokazuje temp mniej wiecej ta sama co inny ktory mam w domu +/- 1 st C roznicy. gdzie ten wewn. czujnik sie znajduje? odp pozdroo

Tylko pamiętaj że pod maską masz dwa czujniki jeden od termometru (taki z okrągłą główką) drugi od klimy (prostokątny). Sprawdź czy zmieniając nastawę temperatury rusza się silniczek od przepustnicy tak w zakresie około 45-60 stopni. Nagrzej czujnik zewnętrzny ten kwadratowy i wtedy sprawdzaj. Wewnętrzny czujnik jest po prawej stronie pod licznikiem - przydało by się go też podgrzać. Sprawdź połączenia do zewnętrznego czujnika wypnij go posprawdzaj kostkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wartość rezystancji czujnika temperatury na pasie przednim (ten brązowy). W serwisówce są podane wartości dla danych temperatur. Z tego co pamiętam to przy 20st C powinno być ok 1kom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Gość michas.p1982

Ja też mam taki problem ikazali mi w warsztacie wymienić silniczek w serwisie kosztuje ponad 700zł może wiecie gdzie można nabyć to taniej, przymuje nawet konkretne oferty. I jescze jedno znajomy powiedział że u mnie w p11.144 nie jakiegoś układu ,,KOMFORT,, i że nie ma tam żadnych czujników i nie jest to żaden klimatronik tylko zwykła klima sterowana elektrycznie. A więc doradźcie jak to jest, czy może kupiłem jakiś egzemplaż po dziwnych przeróbkach. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość maciejpl

nie wiem co zrobił u mnie ,to był jakiś elektronik i nie chciał powiedzieć co zrobił ale żadne części nie były potrzebne i wszystko jest ok wziął 180 zł

A co do części to poszukaj na allegro zawsze znajdziesz coś do nissana szukaj "posiadam inne części do tego modelu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość fragles13

Jaki jest objaw padniętej nagrzewnicy? U mnie po nabiciu klima pochodziła z godzinę aż woda się wylała na wycieraczkę pasażera. A dziś w serwisie klimatyzacji panowie powiedzieli, że jest padnięta właśnie nagrzewnica. No i szukam sobie po internecie tej części i zastanawia mnie jeszcze jedno pytanie: czy w benzyniakach nagrzewnica jest taka sama jak w dieslach? Bo do diesla jakoś trudno znaleźć..

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fragles13, szukałeś na forum, poszukaj w tematach gdzie ludzie mieli wodę w aucie.

może zapchany masz odpływ wody?

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...ght=nagrzewnica

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...ght=nagrzewnica

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...ght=nagrzewnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fragles13

Czytałem już sporo o wodzie na wycieraczce, ale nikt nie opisuje mojego przypadku. Generalnie jest sucho, tylko po nabiciu klimy w tym samym dniu wylała się woda. No i jak o tym powiedziałem w serwisie, to mechanicy bez zastanowienia zdiagnozowali nagrzewnicę. Byłoby miło gdyby ktoś podpowiedział, czy nagrzewnica w primie 2,0TD jest taka sama jak w innych modelach (szczególnie bym się ucieszył gdyby pasowała ta z micry - koszt 40 zeta;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
a ja mam tak jak włącze klime na auto to zimne leci tylko z środkowych nawiewów a na szybe nogi i po bokach gorące bez sensu nie wiem co zrobić :/

 

Witam, mam taki sam problem. Auto kupiłem niedawno i wszystko było ok - klima chłodziła bardzo dobrze. problem zaczął się po tym jak mój mechanik dokonywał wymiany m.in. płynu chłodniczego i paska klinowego (tego przy sprężarce klimy).

 

Odebrałem auto, jechałem sobie i włączyłem klimę. Ku mojemu zdziwieniu z kratek poleciało cieple, a nawet bardzo ciepłe powietrze :(

 

Powrót do mechanika, aby naprawił to co wcześniej działało, a teraz padło. Okazuje się, że spręzarka się załącza, a zimne powietrze nie leci. Mechanik stwierdził, że on nic nie mógł popsuć i że prawdopodobnie padł jakiś mechanizm przy nagrzewnicy...

 

Czy mozliwy jest taki zbieg okoliczności...?

 

pozdrawiam,

flo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...