Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tajemnicza kontrolka


Gość orys

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem sobie primerke. 1996 rok, 1.6, LX, wersja z kierownica po prawej.

 

Kiedy zaciagam reczny to oprocz standardowego (P) zapala mi sie taka kontrolka:

 

kontrolkamx5.jpg

 

Ktos ma pomysl co to moze byc?

 

Jest ona umiejscowiona sasiednio do (P) - jezeli lamkli sa zgrupowane po 6 z kazdej strony zegarow parami, to jest ona prawa gorna z lewej.

 

W instrukcji nie ma nic o tym - jest podobna, ale oznacza jakas wode w paliwie i jest do diesli, wiec mnie nie dotyczy.

 

Cos z plynem hamulcowym moze? Ale poziom plynu jest ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarciu1111

nie chce cie wprowadzac w blad bo nie jestem pewien na 100% miałem kiedys w jakims aucie podobna i oznaczalo to ponoć przegrzanie katalizatora czy coś takiego.nie zjadlem wszystkich rozumów musisz pytac dalej ale tak mi sie kojarzy pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomasz_Primera

Wtedy musialbys miec cos skopane bo od zaciagniecia recznego kat sie nie grzeje :diabel: Poczekajmy na wiecej info, moze ktos jeszcze ma takie "cus" u siebie :027: Swoja droga orys masz talent graficzny :diabel2: :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zaciagam reczny to oprocz standardowego (P) zapala mi sie taka kontrolka:

 

A to nie jest czasami kontrolka tylko od ręcznego (przypomna dźwignie h. ręcznego). Takie dodatkowe udogodnienie dla kierowców-laików. Przecież 'P' zapala się także jak są klocki cienkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest czasami kontrolka tylko od ręcznego (przypomna dźwignie h. ręcznego). Takie dodatkowe udogodnienie dla kierowców-laików. Przecież 'P' zapala się także jak są klocki cienkie.

 

No nie. Wlasnie wyglada na miare moich mozliwosci artystycznych dokladnie tak jak narysowalem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to może oddzielna od poziomu płynu. Jaki poziom? Może trochę dolej.

 

[ Dodano: Pią 15 Gru, 2006 18:08 ]

jest podobna, ale oznacza jakas wode w paliwie i jest do diesli, wiec mnie nie dotyczy

 

Faktycznie. Nie wiem czy sprawa się wyjaśniła, bo temat jakoś nagle ucichł. Ale - dziś trafiłem na taką kontrolkę i jest to zawodnienie filtra paliwa w dizelku. Dowiedziałem się też, że w tym samym miejscu, w benzynie jest kontrolka od poziomu płynu spryskiwacza. Mój wniosek - nie ten licznik. Natomiast co do zapalania się tej lampki po zaciągnięciu ręcznego, to chyba to wynika z drobnej różnicy w instalacji elektrycznej pomiędzy tymi dwoma licznikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...