Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

komputer a wolne obroty


sedek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam micrę K 10 z gaźnikiem sterowanym komputerkiem i założoną instalką II gen. Na gazie chodzi dobrze, natomiast na benzynie chodzi równie dobrze do mementu , jak się zatrzymam na światłach - wtedy gaśnie. Jest też problem odpalenia go z rana zarówno na gazie jak i na benzynie. Jest to wkurzające zwłaszcza , ze tym autem ma jeździć moja żona. W związku z tym zanim wezmę się za czyszczenie gaźnika mam pytanie , czy zesputy komputerek może mieć wpływ na takie objawy jak wymieniłem (a zwłaszcza na brak wolnych obrotów na benzynie)? Jesli nie to jakie mogą być objawy walniętego komputerka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym sprwadził, elektrozaworki w gażniku, są dwa, jeden z nich jest odpowiedzielany za wolne obroty... uzyj wyszukiwarki, było o tym sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym sprwadził, elektrozaworki w gażniku, są dwa, jeden z nich jest odpowiedzielany za wolne obroty

 

Jak sprawdzić to ja się doczytałem, chodziło o to czy walnięty komputer może dawać takie objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze zadaniem komputera w zakresie wolnych obrotow jest podawanie sygnlu wlasnie do elektrozaworków, wiece jezeli elektrozaworki tykają jak przekrecasz kluczuyk w pozycji zaplonu to wydaje mi sie ze trzeba gdzies indziej szukac przyczyny... i komp raczej jest sprawny... zreszta nie wydaje mi sie zeby padał on ot tak o, chyba sie jeszcze tutaj nikomu nie zdarzylo ze padl komp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...