Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

OBROTOMIERZ W K11 po 98r.


Gość ZWIERZAK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

SZUKAŁEM W INNYCH WĄTKACH ALE NIE ZNALAZŁEM

 

Kupiłem zegary z obrotomierzem takie jak tu http://www.allegro.pl/item150113271_liczni...ssan_micra.html

tzn. dokładnie te. Mam zamontowane takie same zegary tylko bez obrotomierza i pojawiają się pytania:

 

1.Jaki będzie stan licznika kilometrów mój (bo jest zapisany w komputerze samochodu), dawcy (bo jest zapisany w samym liczniku)

2.Czy zwykła zamiana licznika wystarczy czy trzeba prowadzić jakieś przewody (Jak tak to ewentualnie z czego do czego w które miejsca podłączyć)

 

Proszę o podpowiedź nie znalazłem takiego opisu na forum

Dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pablo_Snk

ZWIERZAK, Włąśnie ostatnio pytałem o to i można użyć szukajki i znajdziessz, ale widze że nowy jesteś to powiem Ci tak, że ja zmieniłem ostatnio, bo tez obrotomierza nie miałęm, ale jak podczepiłem to chodził odrazu :) Najpierw też tak sprawdź, a jak nie będzie działało to jeden cienki kabelek będziesz musiał puścić by odebrać impuls. a o Kilometry nie martw się zobacz czy duża różnia jak nie to będziesz widział jaka różnica jest, a jeźeli chcesz się bawić w kręcenie licznika, to też możesz, ale możesz powyłamywać takie zabepieczenia. A jak chcesz urządzeniem kręcić to da rade tylko 100km w tył :) Zycze miłej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZWIERZAK, Włąśnie ostatnio pytałem o to i można użyć szukajki i znajdziessz, ale widze że nowy jesteś to powiem Ci tak, że ja zmieniłem ostatnio, bo tez obrotomierza nie miałęm, ale jak podczepiłem to chodził odrazu :) Najpierw też tak sprawdź, a jak nie będzie działało to jeden cienki kabelek będziesz musiał puścić by odebrać impuls. a o Kilometry nie martw się zobacz czy duża różnia jak nie to będziesz widział jaka różnica jest, a jeźeli chcesz się bawić w kręcenie licznika, to też możesz, ale możesz powyłamywać takie zabepieczenia. A jak chcesz urządzeniem kręcić to da rade tylko 100km w tył :) Zycze miłej pracy

 

Po lifcie jest licznik elektroniczny i sie nie kreci tylko przeprogramowuje ;-)

Bedzie dzialalo na zasadzie plug&play. Jeden z klubowiczow zrobil dokladnie taka operacje w micrze po lifcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Gość SimonWarka

Witam.

Odkopuję, bo nie chcę zakładać nowego topica (niepotrzebnie).

Mam wersję k11 '99 bez obrotomierza, ale z elektronicznym wyświetlaczem przebiegu. Rozumiem, że aby mieć obrotomierz muszę znaleźć nową tablicę właśnie z taką samą tylko z obrotomierzem, zamienić i już :?: Czy będzie pasować bez przeróbek :?: A może ktoś z okolic W-wy zajmuje się lub zajął by się właśnie takim przeszczepem :?:

Jak wiadomo obrotomierz to dość ważna rzecz podczas jazdy - bynajmniej dla mnie.

 

Aha, i jakie -/+ są to koszta :?: :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup licznik z obrokiem na allegro (oczywiście ten z elektronicznym przebiegiem) Wkładasz nowy, wyciągasz stary i mieć nie musisz kombinować. A koszt zależy za ile kupisz licznik i tyle, a zlecanie komukolwiek wymiany nie ma sensu bo sam to zrobisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam mam pytanko zmieniłem sobie licznik na taki z obrotomierzem i przebieg przepadł czy zna ktoś w okolicy rzeszowa przemyśla zakład który zajmuje się korektą liczników elektronicznych czy zmienić przebieg trzeba w ASO??? Ile taka operacja kosztuje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u siebie wymieniłem licznik na ten z obrotomierzem, akurat mój egzemplarz ma zbliżony przebiego do oryginału wiec mam trochę mniejszy problem ale... Dzwoniłem do ASO w Bielsku Białej poinformowano mnie, że w przypadku wymiany licznika z powodu uszkodzenia itd., montowany jest nowy licznik z przebiegiem zero, a stan z poprzedniego jest wpisywany do książki serwisowej.

 

Ponoć można przelutować kość pamięci, ale brak mi schematu i wogóle nie wiadomo czy taka operacja jest bezpieczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...