Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Dławienie silnika P12


Gość MaciekMPS1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MaciekMPS1

Witam i pozdrawiam wszystkich !

Mam Primerkę P12 z nietypowym silnikiem 1,6 !

Auto ma przyjechane 71 tys. (mój od nowości) Ogólnie niezłe wrażenia z jazdy jak na polskie warunkicprzyzwoity silnik -190 idzie w 4 osoby i nie daję się na przyspieszeniu innym mniejszym 1,6 !

 

Przytrafilo się mi tylko: smarowanie rozrusznika (nie zapalal dobrze w zimę) teraz ok. oraz

ostatnio przy 69tys. wymiana łańcucha i na moje szczęście -wszystko na gwarancji !

Ale już żegnaj gwarancyjo!

 

A problem teraz się pojawił następujący: auto pali ok. na wolnych wyśmienita praca , spalanie w normie

i sedno przy dość gwałtownym przyspieszaniu dławi się -odpuszczenie gazu (taka troche pulsacja) i zbiera się już okey. Nie dzieje się to caly czas czasami da się wkręcać na 6,5 tys bez klopotów ale czasami dlawienie jest . Nie ma znaczenia czy zimny czy ciepły. Jeśli się nie dlawi moc jest wystarczająca!

 

Jak wspominałem ok. mialem wymieniany łańcuch i przez pierwsze 1500km po wymianie traktowalem samochód

delikatnie.

Dopiero teraz próby jazdy jak lubię objawiły się dławieniem.

 

Co może być przyczyną ? Czy można to połączyć z wymianą łańcucha ! Nierzetelną wymianą (Nissan SATAL -ŁÓDŹ)

 

Będę wdzięczny za pomoc , czekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciekMPS1

W salonie twierdzą, że to zła jakość paliwa ale ost. tankowanie miałem w stacji , w której już nie raz tankowałem a teraz dopełniłem V-power na Shell`u ! Nadal problem występuje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciekMPS1

Dzięki, za porady na środę na 10 tą umówiłem się nie do ASO a do Proxima w Łodzi zobaczymy co tam panowie stwierdzą -wrażenie ogólnie o tej stacji mam dobre ale teraz się przekonam sam. Oczywiście dam znać jak tylko będę po diagnozie i mam nadzieję naprawię ! Pozdrawiam.

 

[ Dodano: Wto 19 Gru, 2006 11:50 ]

Witam, chorobcia uciekło mojej uwadze, że dzieje się to przy włączaniu PRAWEGO kierukowskazu !! Czy to coś zmienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciekMPS1

Alleluja ! Po wizycie w warsztacie Proxima Łodź - już ok, słaba masa na prawyej tylnej lampie ! Zrobione i jest git, a koszt to 80 zeta ! Nissan SATAL wstepnie ustalał na 300-400 naprawę, tak więc polecammmmmm i dziękuję wszystkim za odpowiedzi !

tel. warsztat. 042 6368998.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, podłączę się pod ten post bo nie chce zakłądać nowego. Otóż mam podobny problem w swojej P11 1.8 2001 tzn. dokładnie przy 4500 obr/min silnik lekko się dławi później już ciągnie ok tak samo poniżej tych obrotów. Byłem u machera od elektroniki bo wcześniej wymieniałem świece i filtr paliwa i po wrzuceniu auta na komputer stweirdził, że uszkodzony jest przepływomierz. Jak mówił jest to część nienaprawialna i nowy kosztuje ok 1000PLN. Nie chciałbym się bawić w używany więc może ktoś mi poradzi gdzie mogę kupić taki w rozsądniejszych pieniądzach niż ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepływomierz za 1000 od tego za 199 różnik się czujnikiem temperatury powietrza.Przepływomierza za 199 jest identyczny jak ten za 1000 poza brakiem wlutowanej diody- która żadziej ulega awarii i można ją przełożyc .Znajduje się ona z boku przepływomierza.Można spokojnie wykonać tę operację samodzielnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jak w aso mam określić się co chce kupić?

 

[ Dodano: Pią 29 Gru, 2006 18:12 ]

czy jest to przepływomierz do jakiegoś konkretnego modelu? no i gdzie dokładnie mam szukać owej diody? rozumiem, że ukaże sie ona moim oczom jak tylko wymontuje przepływkę... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię .

Przeczytałem w Twoim poscie , że przy 69 tyś km wymieniłeś łańcuszek jak rozumiem rozrządu. Mam pytanko odnośnie tego faktu Jakie były objawy? Ja ma P12 1,8 i już wymieniali mi napinacz rozrządu bo na zimnym silniku słychać było zawory i tak jakby miał cos z zapłonem nie tak. Ten objaw jest tylko do rozgrzania silnika choć przy ostrym przyspieszaniu nie zbiera się za dobrze. Efekt ten jest tym mocniejszy im zimniej jest na zewnątrz. Mam znowu reklamować tą usterkę tylko czy jak wymienią mi znowy napinacz to ustąpi. Może tam sieci coś bardziej poważnego. Dlatego moje pytanie o objawy jakie pozwoliły na wymianę całego łańcuszka? Dzięki za ewentulana odpowiedź. A tak poza tym to wymieniłem już obydwa wahacze przednie i drążki kierownicze i muszę powiedzieć , że nie jest to auto o jakim myślałem,że będzie . Wcześniej jeździłem Sunny 1.4 org japończyk i Mistsubishi Carisma. Wrócłem do Nissana bo Sunny był rewelka. Ale to chyba przeszłość.

 

Pozdrawiam

Ryszard Tomkiewicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem już obydwa wahacze

 

Pokrzywiłes wahacze ? Sworzeń oraz silenblocki sa wymienialne.........

Końcówki drążka kierowniczego, łaczniki stabilizatora, sworznie.... dzisiaj przy naszym stanie dróg wymienia sie prawie w kazdym samochodzie.... wymieniałem w/w rzeczy w Fordzie, Peugeocie i teraz w Nissanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahacze wymieniłem ponieważ miały stuki na sworzniach. Drążki również , ale na szczęście odbyło się to na gwarancji przy przebiegu około 45 kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahacze wymieniłem ponieważ miały stuki na sworzniach

Na gwarancji to ok. ASO wymienia całe, ale pamietaj, że mozna tez wymienic sworzenie same.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...