Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P11 jakie zamienniki opon ?


Gość Dziudak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak ładnie świeci dziś słoneczko, więc się zacząłem zastanawiać jaki rozmiar opon będzie pasował na wiosnę na moje alu.Teraz mam założone zimówki 175/65 HR14 a letnie muszę zakupić nowe . Czy można się pokusić o zmianę na 15 calowe i jakie by były najlepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ładnie świeci dziś słoneczko, więc się zacząłem zastanawiać jaki rozmiar opon będzie pasował na wiosnę na moje alu.Teraz mam założone zimówki 175/65 HR14 a letnie muszę zakupić nowe . Czy można się pokusić o zmianę na 15 calowe i jakie by były najlepsze?

 

 

a skad taki pomysl???

 

felga=14 '', szerokosc=175 mm, profil=65 % (114 mm), średnica=583,1 mm

 

kolego masz o 32 mm za mala srednice kol. pewnie licznik pokazuje cuda a primera na tym wyglada conajmniej smiesznie. przy doborze letnich opon najpierw zapytaj na forum co trzeba kupic. koledzy juz dobrze podpowiadaja na 15 calowe obrecze standart to 185/65 albo 195/60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie oponki teraz mam , chcę się zorientować czy mogę na te alu założyć jakieś 15`zamiast tych co mam .Jeździ się na nich zdecydowanie lepiej , a ja w tym temacie jestem :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zalozysz opon 15" na 14" felgi, chcesz zmienic opony na wieksze, zrob to razem z felgami ;)

 

Chłopaki w Golfach i "sportowej odzieży" daliby rade. Czymś by tą szpare zapchali :D :diabel: Sorki za zejście z tematu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 2 tygodnie później...

Jaki będzie efekt jeśli założę do P11 kombi oponki 195/65 r15?

Przekłamania licznika mi nie przeszkadzają, szczególnie że kalkulator wyliczył różnicę rzędu

3 km/h.

Bardziej obawiam się obcierania itp.

Interesują mnie te opony ponieważ są zdecydowanie tańsze.

Gorąca prośba, żeby wypowiedziały się osoby które jeździły na takich gumach bo w teorii wiem jak to wygląda:)

Edytowane przez Poncki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem Ci tak.. miałem alu z oponami 195/60 i między oponą a rantem nadkola było 5cm luzu z tyłu i 6cm z przodu więc powinny pasować 195/65 ale ja mam p11 hatchback, zawieszenie w stanie idealnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej p11 mam zimówki 195/65/15. Z tyłu wszystko jest ok. ale z przodu przy maksymalnym skręcie w lewo ociera mi prawa opona o plastykową osłone pasków klinowych. Prowadzenie auta przy tak wysokim balonie też nie jest najlepsze. Jedyny plus to wybieranie dziur. Ogólnie nie polecam zakładania 195/65/15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebsky123

Ojciec ma w swojej P11 kombi 195/65/15, zero obcierki. Ja w swojej mam 225/45/16 i też nic nie trze, ale chyba zmienie na coś delikatnie węższego i o wyższym profilu, bo jednak dziury wszystkie się czuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...