Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] klakson i air bag


bolek

Rekomendowane odpowiedzi

witam wiem co i jak,ale co mają wspólnego kontrolka airbag i klakson

a dokładnie było tak w dniu jak zaświeciła się kontrolka poduszki przestał działać klakson

czy ktoś z szanownych kolegów miał coś takiego????????.

gdzie szukać awarii może pod poduszką w kierownicy czekam na info i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wiem co i jak,ale co mają wspólnego kontrolka airbag i klakson

a dokładnie było tak w dniu jak zaświeciła się kontrolka poduszki przestał działać klakson

czy ktoś z szanownych kolegów miał coś takiego????????.

gdzie szukać awarii może pod poduszką w kierownicy czekam na info i pozdrawiam

Może strzelam, bo nie miałem do tej pory takiego przypadku, ale

Poduszka powietrzna "wisi" na wiązce przewodów która jest odpalana w przypadku zderzenia - elektrycznie. Albo klakson wisi na tej samej wiązce i jest tam gdzieś przerwa, albo całość dwóch wiązek (klakson, poduszka) spotyka się w jednej wtyczce i tam nastąpiła przerwa.

Proponuję, odłączyć akumulator i rozebrać obudowę kolumny kierowniczej, dokładnie się poprzyglądać przewodom i ich łączeniom. Akumulator odłączasz żeby Ci poduszka nie odpaliła w przypadku zwarcia, prosto w twarz. Nie wiem czy to skasuje błąd poduszki - raczej będzie wymagana interwencja serwisu.

Pozdrowienia

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie że połączenie elektryczne z kierownicą odbywa sie taśmą która jest zamknięta w obudowie w kształcie plastra ananasa-umożliwia kręcenie kółkiem .Wydaje mi się że z niej wychodzą 2 wtyczki-do poduchy i klaksonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...