Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

K11 Wykrzywiony poprzeczny drazek kierowniczy i nie da sie


Gość ABT

Rekomendowane odpowiedzi

Wymienialem wczoraj koncowke drazka i jakiez moje bylo zdziwienie gdy sie okazalo ze drazek jest zakrzywiony i przeciwnakretka (zolte) nie chce sie poluzowac a wiadomo ze trza ja poluzowac i krecic drazkiem (niebieskie)

drazek.jpg

drazeka.jpg

Noi teraz pytanie wymianial ktos kiedys poprzeczny drazek ? Jak ten element jest zwarty z cala przekladnia kierownicza, co jest pod gumowa oslona (kolor czerowny tam sie wiaodmo zaczyna ale oslony juz calej nie widac) i jak on tam jest zamontowany w srodku, czyli ogolnie jak mi opony bedzie zarlo (bo jedzie ladnie prosto i takie tam) to bede musial to zrobic i pytanie : jak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiekszość aut ma przykęcanu drożek kierowniczy bezposrednio do listwy zębatej w przkładni kierowniczej :)

po zdjęciu gumy powinno być widoczne miejsce na klucz pozostaje jedynie kwestia w którą strone kręcić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pablo_Snk

Snafu, ma racje, tylko uważaj jak ściagasz gume i zobacz czy w dobrym stanie, bo zawsze jak już tyle rozbierzesz to jak szkodzona to lepiej wymienić odrazu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość majsterus

a mi sie wydaje że drążek jest połączony z przekładnią za pomocą przegubu kulowego który trzeba rozkręcić i wtedy dopiero wyciągniesz cały drążek pod osłoaną gumowa masz dużą tuleje która trzeba rozkręcić bo tam jest własnie przeub.

warunki sterylne do tej operacji :D:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...