Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

chiptuning N16 2,2Di


Gość danny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W warszawie na tej ulicy którą do wilanowa się jedzie jest zaklad (przy sklepie z akcesoriami du nurkowania) o ile dobrze pamietam to 70 zł biorą za taką uslygę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko kata zabierajcie bo za jakieś 150zł można go pogonić!!! czasmi cwaniaki po wycięciu chowają go żebyś czasami sobie nie przypomniał żeby go wziąść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misie wydaje że z tej kupki gruzu nic się nieda zrobic ja jeszcze swojego niewywaliłem mam umuwiony termin na sobote ale tłumikarz juz mi powiedział koszt wywalenia 100-120zl zalezy jak duzo roboty oraz kat do wywalenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całe kupują ale rozwalone młotkiem - wątpię.Wywalenie kata polega na odkęceniu 8 śrubek wybicu kata, posmarowaniu przylgni między śrubkami pastą do wydechówi skręceniu i finito :) - 30 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek_almera

Mam już wyjęty katalizator! Samochód chodzi o niebo lepiej, zwłaszcza, że jest stuningowany.

Z warsztatu wynisłem gruz który znajduje sie w katalizatorze, powiedzcie mi co mam z nim teraz zrobić, komu mogę sprzedać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko on nie jest wycinany tylko wytłukiwany młotkiem /meslem i zostaje z niego kupka gruzu
No wlasnie... A nie lepiej wyciac i wspawac rure? Zawsze bedzie mozne wrociec do kata gdyby byla taka potrzeba bez koniecznosci kupowania nowego.

 

Aaaa... i jeszcze jedna rzecz przyszla mi do glowy. Mianowicie, czy zdemontowanie katalizatora nie ma zadnych negatywnych skutkow dla turbiny? Wszak fabrycznie pracowac powinna w innych warunkach. Pozniej sie zalaczac w sensie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalenie kata powinno wydłużyć życie turbinie ze wzgędu na mniejsze siły działające na wirnik (dopychające go).

Ps. czytaj uważnie a 2,2 Di katalizator jest przykręcony do turbiny i znajduje sie w obudowie z żeliwa - nie sposób go wyciąć i wstawić rurkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalenie kata powinno wydłużyć życie turbinie ze wzgędu na mniejsze siły działające na wirnik (dopychające go).

Ps. czytaj uważnie a 2,2 Di katalizator jest przykręcony do turbiny i znajduje sie w obudowie z żeliwa - nie sposób go wyciąć i wstawić rurkę...

O widzisz, teraz jestem madrzejszy :)

Thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

tak sobie czytam i czeoś nie kumam, przecież w n16 silnik 2.2tddi ma 110KM i ok 230Nm jak to jest że po chipie są takie małe przyrosty, we wrocku sa 2firmy i one spokojnie 135/138KM wyciągają i 300Nm

 

I jeszcze jedno czym ten silnik w almerze różni sie od tego w Xtrialu 130Konnego(czy coś koło tego)

 

Kminie sobie przywieżć N16 ale taką z martwym silnikiem i ten od Xtriala wsadzić i chipa walnać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przyrostow to moze nie sa imponujace bo chipem mozesz tylko paliwko podlac, a np w vw chip tez podniesie doladowanie turbiny. Silnik 110km od 136km rozni sie systemem zasilania. W mocniejszym jest juz chyba common rail. Taki swap moze byc trudny bo sa inne komputery sterujace. W 110km jest bosch a w 136 denso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...