Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] Podmiana reflektorow xenonowych w P11-144


Gość iaqbec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Zastanawiam sie nad wymiana światełek przednich w mojej P11-144.

Aktualnie mam lampy soczewkowe z poziomowaniem z kabiny .

 

Czy mozna przełożyć lampy ksenonowe ( oryginalne ) , same lampy ?

Bedzie dzialalo poziomowanie ? Lampy xenon z tego co widze są większe i na posiadają widoczne z zewnątrz przetwornice . Nie wiem tylko jak bedzie z układem żyroskopowym gdzie on jest ?

 

Mam też nową Megankę i wiem że w niej ksenony są powiazane z zawieszeniem i jakimiś czujnikami na nim ....

 

Pozdrawiam ! :))

 

Ps. Przy okazji wie ktoś może czy można wymienić żaróweczki podświetlajace LCD oryginalnego radia ? :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jesli chodzi o montaz to wkladasz ksenonki w miejsce starych i swieca ale i tu minusy nie ma poziomowania jak sam zauwazyles no i nie masz spryskiwaczy reflrktorów (no chyba ze masz) no i nie dzila zadna reczna regulacja pozomu swiatel.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, chyba jako takiego poziomowania zyroskopowiego nie ma. Z tego co wiem to xenony ustawia sie odpowienio (kalibruje sie je - jeszcze tego nie sprawdzalem, ale znalazlem opis na forum) a pozniej przeprowadza sie dokladna regulacje. Pozniej ustawiaja sie one same pod wplylem zmian jakie dostaja z czujnikow zamontowanych w zawieszeniu - tylnia belka i gdzies z przodu. Poza tym do xenonow musisz miec wysokocisnieniowe spryskiwacze. Wiem bo mam xenony.

 

Pamietaj, ze masz dwa typy zaroek xenonowych - D2S oraz D2R - wiecej na forum badz w internecie - jest tego sporo wystarczy poszukac...

 

Pozdrawiam

PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm tak myslalem ze nie bedzie poziomowania jak przeloze same lampy ...

 

Wie ktos moze w jaki sposob lampy komunikuja sie z tymi czujnikami ( jakies extra zlacze jest przy lampach ? ) i gdzie jest zamontowany silniczek ? ( w reflektorze czy gdzies na zewnatrz ?

 

Moje P11-144 mimo ze nie miala ksenonow prosto z salonu jest wyposazona w spryskiwacze cisnieniowe wiec moze i ma te czujniki , tyle ze poprostu nie podlaczone ? :027:

 

Z gory dzieki za kolejne sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, chyba jako takiego poziomowania zyroskopowiego nie ma. Z tego co wiem to xenony ustawia sie odpowienio (kalibruje sie je - jeszcze tego nie sprawdzalem, ale znalazlem opis na forum) a pozniej przeprowadza sie dokladna regulacje. Pozniej ustawiaja sie one same pod wplylem zmian jakie dostaja z czujnikow zamontowanych w zawieszeniu - tylnia belka i gdzies z przodu. Poza tym do xenonow musisz miec wysokocisnieniowe spryskiwacze. Wiem bo mam xenony.

 

Pamietaj, ze masz dwa typy zaroek xenonowych - D2S oraz D2R - wiecej na forum badz w internecie - jest tego sporo wystarczy poszukac...

 

Pozdrawiam

PL

A jakie żarówki do xenonów są w Primerach P-11? D2S czy D2R ?Czym one wogle się różnią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hippi, pamętaj że do soczewki zawsze żarnik D2S a do zwykłej D2R,a propo regulacji to powiem ci jedno że w zeszłym tygodniu do P12 wstawiłem ori xenony i nic nie trzeba było kombinować,wszystko chodzi jak dawniej,regulacja od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...