Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] Podmiana reflektorow xenonowych w P11-144

Guest iaqbec
 Share

Recommended Posts

Guest iaqbec

Witam !

Zastanawiam sie nad wymiana światełek przednich w mojej P11-144.

Aktualnie mam lampy soczewkowe z poziomowaniem z kabiny .

Czy mozna przełożyć lampy ksenonowe ( oryginalne ) , same lampy ?

Bedzie dzialalo poziomowanie ? Lampy xenon z tego co widze są większe i na posiadają widoczne z zewnątrz przetwornice . Nie wiem tylko jak bedzie z układem żyroskopowym gdzie on jest ?

Mam też nową Megankę i wiem że w niej ksenony są powiazane z zawieszeniem i jakimiś czujnikami na nim ....

Pozdrawiam ! :))

Ps. Przy okazji wie ktoś może czy można wymienić żaróweczki podświetlajace LCD oryginalnego radia ? :))

Witam jesli chodzi o montaz to wkladasz ksenonki w miejsce starych i swieca ale i tu minusy nie ma poziomowania jak sam zauwazyles no i nie masz spryskiwaczy reflrktorów (no chyba ze masz) no i nie dzila zadna reczna regulacja pozomu swiatel.

pozdr

Hmm, chyba jako takiego poziomowania zyroskopowiego nie ma. Z tego co wiem to xenony ustawia sie odpowienio (kalibruje sie je - jeszcze tego nie sprawdzalem, ale znalazlem opis na forum) a pozniej przeprowadza sie dokladna regulacje. Pozniej ustawiaja sie one same pod wplylem zmian jakie dostaja z czujnikow zamontowanych w zawieszeniu - tylnia belka i gdzies z przodu. Poza tym do xenonow musisz miec wysokocisnieniowe spryskiwacze. Wiem bo mam xenony.

Pamietaj, ze masz dwa typy zaroek xenonowych - D2S oraz D2R - wiecej na forum badz w internecie - jest tego sporo wystarczy poszukac...

Pozdrawiam

PL

Hmm, chyba jako takiego poziomowania zyroskopowiego nie ma

Nie wiem o czym myślisz, ale korekcja do obciązenia auta jest. Przy tylnej belce jest korektor.

Guest iaqbec

Hmm tak myslalem ze nie bedzie poziomowania jak przeloze same lampy ...

Wie ktos moze w jaki sposob lampy komunikuja sie z tymi czujnikami ( jakies extra zlacze jest przy lampach ? ) i gdzie jest zamontowany silniczek ? ( w reflektorze czy gdzies na zewnatrz ?

Moje P11-144 mimo ze nie miala ksenonow prosto z salonu jest wyposazona w spryskiwacze cisnieniowe wiec moze i ma te czujniki , tyle ze poprostu nie podlaczone ? :027:

Z gory dzieki za kolejne sugestie :)

Guest damnix
Hmm, chyba jako takiego poziomowania zyroskopowiego nie ma. Z tego co wiem to xenony ustawia sie odpowienio (kalibruje sie je - jeszcze tego nie sprawdzalem, ale znalazlem opis na forum) a pozniej przeprowadza sie dokladna regulacje. Pozniej ustawiaja sie one same pod wplylem zmian jakie dostaja z czujnikow zamontowanych w zawieszeniu - tylnia belka i gdzies z przodu. Poza tym do xenonow musisz miec wysokocisnieniowe spryskiwacze. Wiem bo mam xenony.

Pamietaj, ze masz dwa typy zaroek xenonowych - D2S oraz D2R - wiecej na forum badz w internecie - jest tego sporo wystarczy poszukac...

Pozdrawiam

PL

A jakie żarówki do xenonów są w Primerach P-11? D2S czy D2R ?Czym one wogle się różnią?

Wystarczy wejsc na Allegro i wpisac w szukaj najpierw D2S a pozniej D2R - wtedy zobaczysz ...

Guest cornholio78

albo w naszą wyszukiwarkę, na tym forum też to było kilka razy już mówione. Jedne sa do projektorów, inne do odbłyśnikowych lamp

Guest pawelb6

hippi, pamętaj że do soczewki zawsze żarnik D2S a do zwykłej D2R,a propo regulacji to powiem ci jedno że w zeszłym tygodniu do P12 wstawiłem ori xenony i nic nie trzeba było kombinować,wszystko chodzi jak dawniej,regulacja od środka.

No wiem, i na takie wymienilem. Ale zaczynam sie zastanawiac czy nie mam ich za nisko ustawionych...