Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Głośniki w P11 liftback tył


Gość tuptus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zakupić głośniczki na tył do Primerki bo seryjne powiedziały papapa. W tym celu przeszedłem dzisiaj cały Wolumen. Niestety nigdzie nie mają głośników o tym rozmiarze tzn. 12 cm (wyjąłem oryginalny na wzór). Sprzedawcy mówi ,że w Nissanie specjalnie zakładali takie, żeby w razie wymiany kupowac oryginalne. Wszyscy sugerowali ,żeby dopasowac 10 centymetrowe. I owszem jakoś by pasowały ale z kolei żadne nie miały tak małego magnesu jak oryginalne ( magnes z oryginalnych wchodzi prawie na styk w metalowe wnętrze słupka).

 

W związku z tym pytanko. Czy ktoś może miał do czynienia z tym problemem i wie jaki głośnik kupić ,żeby pasował ?? Podkreślam ,że nie chcę wiercić, wycinać szerszych otwórów etc. Oczywiscie jakieś małe przeróbki wchodzą w gre ale bez przesady.

No i oczywiście proszę nie sugerować mi zakupu oryginalnych głośników, bo po pierwsze są za słabe, tandetnej jakości i kosztują blisko 200zł.

 

Za odpowiedź z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz może na Allegro.Ja zerknąłem i znalazłem parę głośników 12 cm , na przykład tutaj:

http://www.allegro.pl/item155001451_glosni...crb_120_pp.html

tylko ciekawe czy magnes by wszedł?Musiałbyś pomierzyć.

Więcej nie pomogę bo moje (odpukać) jeszcze grają i tam nie zaglądałem , a poza tym mam p10 i nie wiem czy to to samo jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt ze sa naprawde w dziwnym rozmiarze. w swoim czasie tez rozbieralem oslony w slupkach zeby sie do nich dobrac i zobaczyc co tam jest i tez zdziwienie bylo jak sa "plytko" montowane. jak jakies znajdziesz sensowne to daj znac.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

miałem ten sam problem.

 

Kupiłem głośniki firmy LAnzar VX40S.

Są to dwudrożne głosniki z głębokoscią montażową cos około 33 mm i co najważniejsze mieszczą się w otworze prawie na styk.

Z orginalnych głośników odczepiacz plastikowy pierścień i głośniki 10-ki montujesz poprzez wkręty oraz blaszki, które są zawarte w opakowaniu, (kup krótsze wkręty).

10ki montujesz do pierścienia od góry, inaczej nie wejdą w otwór montazowy.

Dobra rada, owiń pierścień magnesu smoprzylepną gabką uszczeniającą drzwi.

 

Ponadto będziesz porzebował przejściówki z kostki na nowe łączenia głośników.

 

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zamontowano mi głośniki PYLE bez żadnych kłopotów idealnie pasujące cena głośników

z montażem 204zł (w ASO tyle chcieli za 1głośnik bez montażu). Głośniki 100x lepsze niż oryginał

 

Kupione i montowane na NORAUTO

 

więcej o tych konkretnych głośnikach http://www.pyle.caraudio.com.pl/pyle/produ...&mod=pl63bl

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Pią 19 Sty, 2007 19:17 ]

Ja mam sedana wydaje mi się że w lifcie są takie same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sawyer,

 

oczywiście, że są takie same, tyle że z przodu.

A kolega pytał o montaż z tyłu. Sedan ma montowane w półce a hatchback w słupkach i tu jest różnica.

 

Oczywiście głośniczki zakupiłeś piekne, tyle że w tylnie słupki hatchbacka się nie zmieszczą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mialem podobny problem !!!

Lecz ja zamotowałem swojej Nysce HATCHBAK ELIPSY w tylnej pólce w pierwszej wnece od tylnej kanapy. Zamontowałem je na panelu MDF, obiłem czarnym materiałem tapicerskim w tym samym odcieniu co półka. Poprowadziłem nowe okablowanie, kable przylutowałem do głosników a w radiu podłonczyłem bezposrednio pod wyjscie z niego, a nie przez kostki

 

EFEKT BOSKI NAPRAWDE POLECAM :D:D:D:D:D:D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem tak samo jak thorgal z orginalnych głośników odczepiacz plastikowy pierścień i włożyłwm i ich miejsce MAGNATY 10cm- trzeba troche po kombinowac zeby dobrze dobrze przylegały do pierścieni. do tego jeszcze wygłuszyłem mata i gaka wneke na głośnika. Do tej pory wszystko gra bez zadnych zastzrezeń hehe.

Orginalne głośniki nie nadaja sie nawet do pozadnego słuchania radia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...