Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K10] Tłumik sportowy


Gość jaceksc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy w k 10 seryjny tłumik da się bez problemu zastąpić sportowym odpowiednikiem? chodzi mi o to czy sa to jakies specyficzne wymiary tłumika czy mozna iść w ciemno do sklepu i wybierać ?? jakos ten tłumik u mnie malutki się wydaje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to taka prosta sprawa znaleźć "sportowy odpowiednik" do K10. Kiedy ja wymieniałem tłumik w moim, to wybór był: biorę ten co jest albo wcale (jeszcze zależy jaki masz silnik). Może i można w ciemno wybierać, ale chyba szkoda silnika?

A poza tym, zwykły w K10 chyba jest wystarczająco głośny (przynajmniej dla mnie :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żle się wyraziłem :oops: chodzi mi o uniwersalny tłumik robiący trochę więcej hałasu czy to są jakies standardowe wymiary ? przecież nie pójdę do sklepu z centymetrem w ręku :D

rzeczywiści trudno dostać cokolwiek dedykowanego do k10.....

na niemieckim ebay znalazlem tłumk remusa do k10 ale cena zabija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie trochę cięzko będzie gdyż w szczecinie jest jeden typowy zakład zajmujący sie produkcją tłumików oprócz tego są same sklepy z tłumikami. czyli kupuję tłumik w sklepie jadę go zamontować okazuje się, że nie pasuje i odwoże go z powrotem do sklepu...... taaaa :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Powiem szczerze nie zalecam sportowego tłumika.Ja kupiłem swojego mikrusa z jakims półsportowym tłumikiem.O ile na biegu jalowym jest znosnie,to podczas jazdy hałas jest dosyc denerwujący.Na pewno bede zmieniac na zwykly bo nie lubie hałasu :).Z tego co zauwazylem to tlumik jest w miare nowy wiec po demontażu moge go sprzedac za jakies grosze.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak za grosze + przesyłka to chyba dam się namówić. możesz podesłać jakieś zdjęcie chociaz komem zrobione jak ten tłumiczek wygląda.

jak coś to daj znać na gg żeby fora nie zaśmiecać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Niestety sprawa z tłumikiem juz nieaktualna.Bylem wymienic na zwykly i przy demontażu okazało sie ze to nie tłumik sportowy,tylko jakis "pajac" powybijal przegrody w puszce aby miec ladny basowy podzwiek.Ehhh czego to juz ludzie nie wymysla..:( Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Niestety sprawa z tłumikiem juz nieaktualna.Bylem wymienic na zwykly i przy demontażu okazało sie ze to nie tłumik sportowy,tylko jakis "pajac" powybijal przegrody w puszce aby miec ladny basowy podzwiek.Ehhh czego to juz ludzie nie wymysla..:( Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Niestety sprawa z tłumikiem juz nieaktualna.Bylem wymienic na zwykly i przy demontażu okazało sie ze to nie tłumik sportowy,tylko jakis "pajac" powybijal przegrody w puszce aby miec ladny basowy podzwiek.Ehhh czego to juz ludzie nie wymysla..:( Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no są tacy ludzie:]

daje wiekszy chalas i ze 2 konie mechaniczne:]

do warsztatu mojego wujka przyjechalo dwóch zapaleńców w golfiku z nowką tłumikiem za 300 zł i rzyczyli sobie aby rozpruć tłumik :wink: wyjąc z niego wszystko i zaspawac tak zeby nic niebyło widac . po zdrobieniu tego stwierdzili ze teraz to to ma dzwięk o jaki chodziło:]

:lol:

polecam tlumik od duzego fiata niezly dzwięk :P bez bebechuw :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam jeszcze orginalny tlumiczek tyle ze z dospawana koncówka UlterSport ale i tak wydaje mi sie ze wiecej chalasu robi u mnie silnik niz wydech. niemniej podoba mi sie jak na wolnych obrotach w autku jest prawie idealna cisza a kiedy dam mu z buta to silniczek tak ostro zamruczy :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gumijagoda

to zalerzy od modelu ale musisz patrzec na koncówki które maja taka siatke w srodku bo te zwykle za 15 zl to tylko zdobia koncówke najlepiej przyspawac ja mam przynajmniej tak daje lekki basowy pomruk a nie dzikie ryczenie zalezy kto co lubi mi wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja mam końcówke na tłumiku przykręcaną 3-ma śróbkami i faktycznie zmienia głos (oczywiście niedużo) - teraz na wolnych jest taki jak u mojego starego w passacie (1.8 litra).

Ale najfajniejszy głos jest jak sie doda gazu i potem swobodnie schodzi z obrotów- miodzio (nie za głośno ale słychać ten cichutki basik).

P.S. moja końcówka ma w środku szczelinki i pewnie dlatego inny dźwięk daje.

P.S. Jest nierdzewna za 55 zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

bierz jaki sie da dobry tłumikarz i tak go zmiesci :)

a tak na poważńie to wlot jest mniejszy jak 50, długość puszki jest 330 i koncowke mam zdaje sie cos koło 80. jutro może cos pokombinuje to sie pochwalę fotkami. I jak bedziesz montował to naprawde zleć to komus dobremu bo jest troche rzeźby jak tłumik nie jest idealnie pod wymiar i puszka inna ja mam owalna a nie okragłą jak seria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KaDziesiątka

Ja pojechałem ze swoim, bo coś w nim dzwoniło. Po wymontowaniu okazało się, że przegroda odpadła i na górze zrobiła się juz dziura. Fachowiec poszedł do magazynu i po 5 min. przyniósł oryginalny zamiennik :-) do K-10. Myślę, że czasy kombinowania w tłumikach juz bezpowrotnie minęły. Obecnie firmy produkujace ten asortyment nasycają rynek w dobrym tempie. Lepiej zamówić u tłumikarza i poczekać parę dni niż kombinować od jakiegoś innego modelu. Zawsze istnieje ryzyko złego dopasowania - stukanie, obcieranie o podwozie, itp. Z wymianą zapłaciłem 160 zł. Tłumiczek cacunio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Ja w swojej k10 wywaliłem oryginalny tłumik i zastąpiłem go produktem KM TURBO. I jak na razie jestem z niego bardzo zadowolony. Nie robi mi zbyt dużo hałasu, a jak się wciśnie gazu to przechodnie potrafią zwrócić uwagę na micre. Wydech kosztował mnie 200 zł i montaż u znajomego. Przy montażu tłumika musiałem trochę sklepać młotkiem kawałek blachy pod zderzakiem bo wydech się nie mieścił i na wybojach mógł by obcierać o asfalt!!! Po sklepaniu wpasował się idealnie (nie jest wsadzony za głęboko ani nie wystaje za zderzak poprostu jest wsam raz). A jeszcze jedno bgakowało mi kaski na zakup tzw. akcesoriów do tłumika (opaski itp.) więc wykorzystałem oryginalne mocowanie tłumika seryjnego (Walker - był).

Pozdro dla Miksiarzy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...