Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dawno mnie nie bylo, pare pytan i odpowiedzi


Gość Ralph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej !!

 

 

Dawno do Was nie zagladalem powodem byl brak czasu.Jesli ktos nie pamieta ujezdzam Primere P11.144 z silnikiem 1.8.Ostatnio bylem na przegladzie technicznym NCT (przeglad dopuszczajacy auto do ruchu drogowego w Irlandii) i Nismo przeszedl bez problemu :D Jedyne co mnie zaniepokoilo to podniesienie sie emisji CO.Dwa lata temu bylo 0.03 % a w tym roku juz 0.11 % ( dopuszczalna wartosc to 0.3 % ).Czy to znak ze katalizator wyzionie ducha wkrotce ?

 

Druga rzecz to stuki dochodzace z tylu.Nie ma znaczenia czy jade po rownej drodze czy dziurawej stuka sobie i juz.Wydaje mi sie ze jak jade wolniej i odpuszcze gazu to stuka bardziej.Wie ktos co moze to powodowac ?

 

Zauwazylem rowniez jedna dziwna rzecz jesli chodzi o nawiew i klimatyzacje.Jesli uzywam caly czas klimatyzacji (A/C wlaczone caly czas) jest ok.Jesli wylacze ja powiedzmy na dzien lub dwa i dziala jedynie nawiew czuc niemily zapach stechlizny/wilgoci.Klimatyzacje czyscilem juz 2 razy specjalnymi srodkami.Czemu ten zapach czuc w momencie kiedy kilamtyzacja jest wylaczona ?

 

 

 

Jesli ktos rowniez pamieta mialem ciekawy problem z dostawaniem sie wody do wnetrza auta.Zbierala sie z tylu za fotelem pasazera.Wszystko dookola suchutkie tak wiec nie moglem zlokalizowac miejsca cieku.W koncu z pomoca znajomego i Karchera okazalo sie ze leje sie z przednich drzwi.Pod boczkiem drzwi jest cos w rodzaju plastikowej maty przyklejonej do drzwi gumowym lepikem.I wlasnie ten lepik puscil na samym dole.W czasie deszczu woda wlewala sie do drzwi, przelewala sie p tej macie i wciekala po uszczelce pod progiem i mata tak ze nie bylo nic widac.Po wyczyszczeniu i zasilikowaniu jest sucho !! Moze komus to pomoze kiedys...

 

Znalazlem rowniez cos takiego na allegro - moze komus sie przyda albo wypowie co to jest warte:

 

http://www.allegro.pl:80/show_item.php?item=154555215

 

Z tego co sie dowiedzialem jest to zamiennik firmy MTM - pierwsze o niej slysze zreszta...

 

 

 

 

Ogolnie wybieram sie do Polski autem jakos w kwietniu i chcialbym pare rzeczy zrobic:

 

-serwisowanie klimatyzacji i jej czyszczenie

-wymiana opon (myslalem o zamianie z rozmiaru 185/60R15 na 195/60/R15)

-przegladniecie zawieszenia bo juz autko ma przechulane ponad 150 tys km i pewnie nic tam jeszcze nie bylo ruszane

-usuniecie rdzy pod klamka w tylnych drzwiach pasazera

-dokladne mycie nadwozia/podwozia/silnika i pelna konserwacja auta

-wymiana peknietej lampy tylnej

-ogolny serwis auta (wymiana plynow i materialow eksploatacyjnych)

-piszczacy mechanizm wycieraczek - albo jego naprawa albo wymiana

 

 

Plan jest ambitny i mam nadzieje ze wypali jako ze czasu nie bede mial za duzo.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bylem na przegladzie technicznym NCT (przeglad dopuszczajacy auto do ruchu drogowego w Irlandii)

czy bez tego przegladu nie móglbys się poruszać po tamtejszych drogach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wszystko jasne :)

stuki dochodzace z tylu
może to głupi pomysł, ale sprobuj zalozyc inne opony

 

Czemu ten zapach czuc w momencie kiedy kilamtyzacja jest wylaczona ?
u mnie jest na odwrot - czuć taki zapach jak włączę klimę. (wiosną się za to zabiorę)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stukania to może to być taki jakby wlot powietrza w bagażniku Jak masz schowek gdzie jest podnośnik to jak wsadzisz tam rękę to po prawej stronie będziesz miał taki kratkowany plastik z taką cieniutką gumą przykrywającą ten otwór podczas jazdy tak guma się macha i uderza o ten plastik i wydaje taki specyficzny dźwięk. Żeby się dostać do tej gumy i ją podkleić trzeba zdejmować zderzak. Pamiętaj że tej gumy nie można całkowicie przykleić do tego plastiku bo wtedy nie będzie dostarczane powietrze przez ten wlot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Do Ralph'a. Dziekuje za wyjasnienie fenomenu wody za siedzenie pasazera. Przyznam ze znaleziene jej w tym miejscu zabilo mi niezlego klina. Poniewaz jestem teraz na urlopie, bede mogl spokojnie przyjzec sie lewym drzwiom.

 

Mam krotkie pytanie - jak nalezy ustawic swiatlo wewnetrzne, aby zaswiecalo sie po otwarciu drzwi? U mnie ich otwarcie nie powoduje zadnej reakcji oswietlenia wewnatrz samochodu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bullitt
Mam krotkie pytanie - jak nalezy ustawic swiatlo wewnetrzne, aby zaswiecalo sie po otwarciu drzwi? U mnie ich otwarcie nie powoduje zadnej reakcji oswietlenia wewnatrz samochodu.

 

Powinno być ustawione w strone pasażera przełącznik który jest na podsufitce między przednimi fotelami, przynajmniej tak jest u mnie ale może masz walniętą żarówkę lub czujnik w drzwiach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość z_pawel

1 emisja spalin musi mieścić się 0,3% i to spełna to że obecnie wzrosła może wynikac z wielu rzeczy chociaz by z tego że samochód był nie wpełni rozgrzany lub naprzykład filtr powietrza jest już z deka stary, świece itp ale ja bym się tym wogóle nie przejmował jak zrobisz taki przegląd jaki masz zamiar zrobić to podejrzewam że emisja się poprawi.

2 Stuki dochodzące z tyłu auta to też może być wiele powodów ale obstawiał bym problem z felgami (krzywe lub dawno nie wyważane) ewentualnie opony - może jest gdzieś na nich jakiś guz.

3 Co do klimatyzacji to myślę że powinna pomóc wymiana filtra kabinynawiewu powietrza- ja też tak kiedyś miałem wymieniłem filtr i odgrzybiłem klimatyzację - jak zapewne wiesz są do tego preparaty ( ja zkożystałem z valeo).

Mam nadzieje że w jakimś stopniu pomogłem uporać sie z problemami, powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem dzisiaj dokladnie uszczelki drzwi przednich i tylnich od strony pasazera - okazalo sie ze w drzwiach przednich poluzowana byla uszczelka gumowa na wysokosci ok 10 cm nad podloga. Woda dostawala sie po slupku pod siedzenie pasazera i wciekala pod tylni dywanik. Na chwile obecna wszystko zostalo naprawione, a wykladzina osuszona.

Dziekuje za porade, Ralph :)

 

Jezeli chodzi o oswietlenie wnetrza - problem byl w poluzowanym kablu w suficie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...