Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] czujnik deszczu

Tomaszo
 Share

Recommended Posts

Witam!

Mam takie pytanko gdzie w P12 jest zlokalizowany czujnik deszczu??

Pozdrawiam

Guest cornholio78

przeważnie montuje sie go przed lusterkiem srodkowym, może byc ukryty w tych zaciemnionych strefach szyby czołowej.

Chyba w p12 też tam jest?

ostanio gdzieś mówili że jeszcze nie ma takiego czujnika który dobrze by działał zawsze jest jakieś opóźnienie albo wycieraczki pracują bez sensu albo jak stoimy to woda zalewa nam przednią szybę a wycieraczki stoją... podobno te w mercedesach sa najbardziej inteligentne te czujniki:)

ja praktycznie jezdze tylko na czujniku, moim zdaniem czulosc jest dokladnie taka jaka powinna byc.

cykliczne oczywiscie mozna sobie ustawic tak jak w kazdym aucie (lacznie z doregulowaniem czestotliwosci cykli), zakres regulacji jest calkiem przyzwoity w porownianiu z innymi autami.

raz do dolu czujnik, druga pozycja praca przerywana, trzecia ciagla. do tego pokretlo ktore reguluje szybkosc pracy wycieraczek ew. czulosc czujnika (w zaleznosci od tego w jakim polozeniu jest dzwignia). tak jest przynajmniej w moim aucie.

a mnie najbardziej wkurza, że nie można tego czujnika wyłączyć i ustawić na cyklicznego wycierania, co kilkanaście sekund ...

Czujnik mozna wyłaczyc a jak jest właczony to można ustawi jeszcze jego czułośc

Bardzo dobra rzecz :-)

• 1 year later...

A czy ktoś wie gdzie dokładnie umieszczony jest ten czujnik deszczuw primerze p12? Czy w szybie czy też pomiędzy lusterkiem a szybą. Mam taką szybę i lusterko samościemniajace się. Szyba mi pękła i nie wiem czy kupić i wstawić szybę uzywaną czy nową, stąd moje pytanie odnośnie umiejscowienia tego czujnika. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam użytkowników P12. Jarek

Czujnik jest w miejscu w którym zamocowane jest lusterko wewnętrzne do przedniej szyby- pod plastikową osłoną. Osłona ta składa się z 2 części. Należy ją lekko podważyć i dostaniesz się do czujnika.