Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Akcesoria ( i nie tylko) w Navarze

Guest krzys57
 Share

Recommended Posts

Guest krzys57

Mam orginalny przchyłomierz z Terrano. Taki z klapką. Czy ktoś wie do czego służą poszczególne kableki? Jeden jest od zasilania. Są jeszcze 2 inne.

1 - masa

2 - plus stały (może niekoniecznie)

3 - plus po stacyjce

4 - plus po pozycji

wszystko podłącza się z zasilania radia (w przypadku terrano)

Pozdrawiam

• 7 months later...

No ja też się przymierzam, ale jeszcze nie zdążyłem kupić syreny - bo ten oryginalny to jakby był ciężko chory :/

Znalazłem fajne syreny - 35 zł - tylko muszę dokonać prób bo są trzy model 300Hz, 400Hz i 500Hz

To może zrobimy MonsterGarage i zamontujemy to gdzieś razem?? Bo to zdejmowanie atrapy to nie wygląda mi na proste!

W poprzednim samochodzie żeby wymienić żarówkę z przodu musiałem zrobić dokładnie to co tutaj żeby wymienić syrenę, :D nie będzie problemu :one:

Muszę tylko te syreny sprawdzić i wybrać najlepszy dźwięk , bo fabryczny to najwyżej muchę z maski przegoni. :D

Dziś zamontowałem sobie dodatkowy klakson - wystarczy pół godzinki, zdejmowanie atrapy to pikuś, troszkę trudniej się zakłada.

A podłączenie zrobiłem przy pomocy takich konektorków:

08b744081c04e779.jpg

Dzięki temu nie trzeba ingerować w oryginalne kabelki, wystarczy zrobić krótki łącznik, który ma 4 takie konektorki (albo 2 takie i 2 zwykłe z drugiej strony).

Niestety, pokusiłem się na tani klakson z allegro (zestaw z 2 syren, wykorzystałem jedną + oryginalna) i niestety nie jest za dobry - muszę kupić coś mocniejszego.

Guest Ryży Koń

Jak kupisz cos mocniejszego to lepiej załuż przekaźnik. Dobry kompresor potrafi trochę prądu zjeść i lepiej dac mu porządny prąd.

Zastanawiam się na zrobieniem przegrody na pakę . Mocowanie na szynach c-channel.

Oryginalna kosztuje prawie 2 tys. zł.

Guest Ryży Koń

jakiej przegrodu? Takiej żeby gaty przy hamowaniu pod ścianę nie leciały? Ja wykombinowałem że zrobię siatkę z taśm. taka jak często widać w pickupach zamiast tylnej klapy

Ja chcę wziąć poprzeczkę ze starego bagażnika dachowego, dospawać dwa kątowniki na końcach i dopasować śruby z motylkami do c-chanel.

Do dołu dołożyć na płaskownikach przykręcony dopasowany kawałek sklejki.

Jak będę miał prototyp to zrobię zdjęcie.

dżemik, czy tobie chodzi o taki klakson:

http://www.autokrata.pl/ogien/961/klaksonik/

???

[ Dodano: Czw 18 Sty, 2007 18:14 ]

Ryży: wg SM klakson jest podłączony za bezpiecznikiem 15A i oczywiście przekaźnik po drodze. Więc chyba nie trzeba się wysilać dodatkowo.

Powiem Ci że ten klakson jest zajebi.ty !!!!

Trzeba by profesjonalny kompresor zainstalować.

MA POWER !!!

Guest Ryży Koń

Ja bym zakładał przez nowy przekaźnik. Naprawiałem juz kilka samochodów spalonych po różnych wesołych przeróbkach. Wasz kurczak, wasz wybór :D

Ja myślę , że trzeba by przekaźnik założyć , ale to zależy chyba od mocy dodatkowego klaksonu.

Ja chcę fabryczny zdjąc i wpakować o lekko większej mocy i innym dźwięku,

Jak założę o takiej samej mocy jak fabryczny lub lekko większy to nie będę zakładał dodatkowego przekaźnika

A tu ciekawe produkty:

http://www.hornblasters.com/?pageid=audio

i przykłady ich używania:

http://www.hornblasters.com/video.php

• 2 months later...
Guest andy gordon

czy bajer ten sluzyc na do pomiaru pochylu????moze wystarczy wyjrzec przez okno w samochodzie by sie przekonac?zamontuj poziomice.w castoramie-15zl.

Guest Franke

Witam kolegę widzieliśmy sie ostatnio na stacji w Wawie

poszukaj na allegro ( wpisz przechyłomierz ) zapewne o to ci chodzi

Pozdrawiam