Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Awaria elektrycznych szyb


Gość jankowski1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jankowski1987

Witam ma problem w moim nissanie 100nx mam elektryczne szyby ale coś szwankują. Problem polega na tym że raz działają bez zarzytu a innym razem wogule nie działają (ani od pasarzera ani od kierowcy). Naprzykład jade sobie spokojnie samochodem przetworze szybe i po kilku minutach jak chcem ją zamknąć okazuje się że żaden przycisk nie reaguje .Może ktoś się spotkał z takim problemem albo wie co mogło wysiąść. Czy to może być wina sterownika tych szyb czy na przykład jakiś kabel zasilający od szyb nie łączy. Bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam problemik z szybkami elektrycznymi a mianowice tam na szynie tzw prowadnicy jest taki plastik co trzyma krzyzak od szyb i moje pytanie jest takie czy mozna dokupic taki plastik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie pod maską znajduje się ten przekaźnik
Nie wiem jak w 100 NX jest,poszukaj czarnej skrzynki.Powinny tam byc rozne napisy i miedzy nimi napis power window.No chyba ze sie myle :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pio@ridaz-unit.pl
a gdzie pod maską znajduje się ten przekaźnik
Nie wiem jak w 100 NX jest,poszukaj czarnej skrzynki.Powinny tam byc rozne napisy i miedzy nimi napis power window.No chyba ze sie myle :D

 

Ta tylko to jest bezpiecznik...

 

 

Mam ten sam problem co ty !! Szyby ani drgna nx czy sunny to jeden sheet wiec jak ktorys z nas to rozwiaze, to bedzie mial rozwiazanie dla droogiego.

 

Jesli wie ktos gdzie jest przekaznik to niech pisze, bo ja znalazlem jeden tylko pasujacy na centralce szyb w przyciskach kierowcy, a i tak nie jestem pewien czy to ten

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

U mnie ten przekaźnik znajduje się przy sterowniku EGR czyli przy kielichu amortyzatora, za akumulatorem.

Też miałem podobny problem bo po wyjęciu silnika i włożeniu go spowrotem okazało się, że szyby wogóle nie działają i winny był ten przekaźnik. Z tym, że u mnie elektryczne szyby nie są fabryczne tylko "dołożone" i nie wiem czy przy fabrycznych ten przekaźnik jest taki sam albo chociaż podobny.

 

Jak będę miał wolną cwilę wieczorem to zrobię zdjęcie i wkleję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pio@ridaz-unit.pl
U mnie ten przekaźnik znajduje się przy sterowniku EGR czyli przy kielichu amortyzatora, za akumulatorem.

Też miałem podobny problem bo po wyjęciu silnika i włożeniu go spowrotem okazało się, że szyby wogóle nie działają i winny był ten przekaźnik. Z tym, że u mnie elektryczne szyby nie są fabryczne tylko "dołożone" i nie wiem czy przy fabrycznych ten przekaźnik jest taki sam albo chociaż podobny.

 

Jak będę miał wolną cwilę wieczorem to zrobię zdjęcie i wkleję.

 

No no, bo ja przekaznika zadnego nie widze. Powerwindow to tylko bezpiecznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiek_83
U mnie ten przekaźnik znajduje się przy sterowniku EGR czyli przy kielichu amortyzatora, za akumulatorem.

Też miałem podobny problem bo po wyjęciu silnika i włożeniu go spowrotem okazało się, że szyby wogóle nie działają i winny był ten przekaźnik. Z tym, że u mnie elektryczne szyby nie są fabryczne tylko "dołożone" i nie wiem czy przy fabrycznych ten przekaźnik jest taki sam albo chociaż podobny.

 

Jak będę miał wolną cwilę wieczorem to zrobię zdjęcie i wkleję.

 

No no, bo ja przekaznika zadnego nie widze. Powerwindow to tylko bezpiecznik

Zwykly bezpiecznik plytkowy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć nie ma w NX przy fabrycznych el.szybach przekaźnika. Własnie takie fabryczne będe montował, więc takie info zdobyłem. A jak masz nie ori to mógł ten przekaźnik ktoś wrzucić.

 

BTW - widzę że masz NX-a w wersji bez kata - na zdjęciach widać brak tych klamotów na kolumnie amortyzatora ,które są w wersji z katem i sgaźnikiem ster.elektronicznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
BTW - widzę że masz NX-a w wersji bez kata - na zdjęciach widać brak tych klamotów na kolumnie amortyzatora ,które są w wersji z katem i sgaźnikiem ster.elektronicznie

 

Mam kata. Te klamoty miałem ale wyje***m :D:P To był EGR, teraz jest pozaślepiane w kolektorach i jakoś tak ładniej brzmi. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok, a ma ktoś coś takiego, wszystko działa, silniczek pracuje, a szyba nie dźwiga się do góry, tylko trzeba jej pomóc delikatnie ręką to podjedzie...

 

Jest to wybitnie wnerwiające, nawet jak na parking strzeżony wjeżdżam to nie opuszczam szyby kierowcy tylko otwieram drzwi bo boje się ze już jej nie podniosę, albo mi wpadnie w drzwi. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Spradź mocowanie na szynie gdzie się przesówa szyba. Qrna nie wiem jak Ci to opisać ale ja miałem też taki problem i okazało się, że wystarczyło 1 śrubkę pożądnie dokręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...