Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

co sie dzieje?drgania na kierownicy


Gość drozdek

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich.... mam pytanie odnosnie primery 1,6 P10 94, mianowicie ostatnio podczas podruzy ze Szczecina do Kolobrzegu na "bardziej równych ;)" odcinkach tej drogi ( na nierownosciach i tak sa drganai) przy predkosci od ok 120 km/h wzwyz a najbardziej kolo 140km/h odczuwam drgania przenoszone na kierownice oraz w sumie cale auto ale delikatniej... czym moze to byc spowodowane??? dziekuje za odpowiedzi pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony mam nowe zimowki 2 miesieczne, moze wywazenie ale jak mialem problem z wywazeniem to drgania byly przy 40-60 km/h i ok 120, a tu tylko powyzej 120, chyba bede musial sie udac na zbieznosc moze cos sie z nia stalo...??? dzieki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz drozdek na oponach zimowych jeździ się inaczej niż na letnich na ładnej drodze bez śniegu mogą być różnice w prowadzeniu. Powinieneś sprawdzić to wyważenie jeszcze raz bo być może jest nie aż tak duże i zaczynają się drgania dopiero przy dużych obrotach ale przyczyn może być wiele ni nie muszą być to opony ale to pierwsza rzecz jaka mi przychodzi do głowy i chyba najłatwiejsza do sprawdzenia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo kupiełm zimówki kolesie załozyli i wyważyli przejechałem ok 500 Km i kierownicy przy prędkości 120 nie dało sie w rękach utrzymać, ponowna przeważka i samochód prowadzi się jak trzeba.

Słyszałem że nowe opony rzeba 2 razy wyważać po tym jak już się ułożą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobne mialem zjawisko jadac w wakacje z kumplami octavia i miedzy 150-180 czuc bylo wibracje calego nadwozia. jedno z tylnych kol bylo nie wywazone lub kumpel przylozyl w jakis kraweznik i wystarczy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej miałem to samo, przy 120 km/h autko wibrowało, sprawa krzywych felg, które po nieświadomym uderzeniu straciły troche swą średnicę ;) , do tego dokładne wywarzenie felg, a na zimowych stalowych problem jest mniejszy, Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...