Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tuning GA16DE


velociraptor

Rekomendowane odpowiedzi

pogrzebałem i co znalazłem ...

http://www.sentra.net/tech/garage/index.php

a konkretnie

http://www.sentra.net/tech/garage/engine.php

i druga ...

http://www.nissanperformancemag.com/july03/project200sx/

Z tej drugiej strony wynika że chłopaki z silnika 1.6 wyciągnęli po kilku zmianach 200KM , gdzieś mi tam świtało, ze SR20DE jest dobre do turbo bo ma natrysk oleju od spodu na tłoki,

GA16DE tego nie ma a tu jednak da się to mocno uturbić .. To jak jest w końcu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GA16DE tego nie ma a tu jednak da się to mocno uturbić .. To jak jest w ko

SR20 i GA mają natryski oleju na denka tloka z korbowodu, silniki seryjnie doturbione np. SR20DET, CA18DET mają dodatkowe natryski takie jakby kraniki, tak to wygląda:

DSCN1799.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GA16DE tego nie ma a tu jednak da się to mocno uturbić .. To jak jest w ko

SR20 i GA mają natryski oleju na denka tloka z korbowodu, silniki seryjnie doturbione np. SR20DET, CA18DET mają dodatkowe natryski takie jakby kraniki...

:?: A czy to znaczy,ze ztego powodu slabiej nadaja sie do uturbiania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Tomasz_Primera

Mam pytanie odnosnie uturbienia tego silnika, czy jest sens montowac jakies soft turbo do niego? Czy otrzymany rezultat bedzie warty wydanych pieniedzy? Jakie orientacyjnie sa koszta takiego tuningu? Aktualnie silnik to typowa seria, niedlugo dostanie nowy dolot zimnego powietrza i prawdopodobnie kompletny wydech od kolektora, kolektor wydechowy jednak zostanie seryjny (narazie :diabel: ).

Z gory dzieki za wszelkie odpowiedzi ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 7-8 tyś zł mógłbym podjąć się zrobienia zestawu turbo, którego potencjał dla tego silnika wynosił by do ok. 270KM. Oczywiście moc płynnie regulowana w dół...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomasz_Primera
Za 7-8 tyś zł mógłbym podjąć się zrobienia zestawu turbo, którego potencjał dla tego silnika wynosił by do ok. 270KM. Oczywiście moc płynnie regulowana w dół...

 

270 konikow :zdziw: :D Niezle, myslalem ze da sie z niego wyciagnac o wiele mniej ;) Powiedz mi jak wtedy bedzie z jazda takim potworem, trzeba bedzie zmienic hamulce, zawieche... Ile konikow utrzyma bez problemu seryjna buda? Przede wszystkim nie chcialbym w nim utwardzac zawieszenia, mojej malej rodzince by sie to raczej nie spodobalo ;)

Dzieki za odpowiedzi. pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałem jaki można zbudować zestaw turbo w tej cenie :)

Wytrzymałość silnika to trzeba by sprawdzić przy ilu coś padnie...

Co do samej seryjnej budy to myślę że ok 500-600KM zniesie bez problemu ale warto wnet wymienić tylną poduszkę silnika na pełną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...