Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

maxima j30


BeWare

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie jak najlepiej przerobić instalacje gazową II gen bez silniczka korkowego by maximka dużo na mocy nie traciła jak i na lpg tak i na PB(sekwencja odrazu odpada)czy blos w moim silniku by cos pomógł?? A drógie moje pytanie tyczy sie tego czy wzięcie kolektorów ssących z 300zxtego z silnikiem 4 wałkowy dało by coś w przyroście mocy?? Ogólnie moja maxima jest po planowaniu głowicy która była wymuszona, i chciałbym z niej wycisnąc ok 220km czy jest to osiagalne. Czy usuniecie zaworu EGR nic nie pogorszy w tym modelu?? Jutro biore sie za bawieniem zapłonem autko jezdzi cały czas na shel V POWER. Prosze doradzcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj -na początku to ci powiem,że ten v power to nic ci nie da tankuj zwykłe -będzie taniej :D zwłaszcza jak chcesz mieć gaz i na nim jeżdzić :!: ( wiem co piszę bo mam to przerobione na swojej maxi)

a co do BLOSA to zdecydowanie polecam -też mam :diabel: i jest super ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile Ci paliła przed założeniem blosa i na blosie??Oczywisie moc zwiększy sie po założeniu blosa zarówno jak na gazie tak i na benzynie??Czy ktoś wie czy założenie kolektora ssącego z modelu 3gen wersji amerykańskiej która ma 24v i cztery wałki rozrządu coś poprawi i czy to wogóle podpasuje tak samo jak i wydechowe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile Ci paliła przed założeniem blosa i na blosie??Oczywisie moc zwiększy sie po założeniu blosa zarówno jak na gazie tak i na benzynie?

powiem szczerze,że nie martwi mnie spalanie bo agresywnie jeżdżę a coś za coś wiem ,że pali od 11 do 22 litrów gazu :D zależy jakie buty ubiorę ;)

a co do przypuszczenia czy na gazie czy na paliwie z blosem :?: to powiem ,że zdecydowanie na obu paliwach jest lepiej a to za sprawą nie zawężającej (jak w przypadku standardowej instalacji - zwężka rozpylająca mikser zaniża..); zaniżonej średnicy dolotu zimnego powietrza :diabel:

 

[ Dodano: Pią 19 Sty, 2007 18:44 ]

skorzystaj z wyszukiwarki wpisując BLOS i poczytaj co piszą koledzy i koleżanki posiadający blosy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na początek powiem tyle że na gazie nie jeżdże ale jeździłem :) zwężke mam wywaloną i zrobiony dolot metodą garażową i było oki :)

Czy usuniecie zaworu EGR nic nie pogorszy w tym modelu??

Absolutnie nic sie nie pogorszy, spokojnie możesz to wywalić

Jutro biore sie za bawieniem zapłonem autko jezdzi cały czas na shel V POWER.

Nie przesadź z zapłonem bo może sie źle skończyć, delikatnie na początek a co do Shel V Power to myśle że póki co to bez sensu, dopóki nie wystroisz silnika to tylko strata kasy, ja jeżdże na PB98 i czuje różnice ale auto było strojone ( tylko bardzo delikatnie ) na hamowni i według mnie teraz jest sens jazda na takiej benzynce

 

Pozodzenia życze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam prosił bym was o rade w sprawie blosa jak to mam zamontować do j30.prosił bym o jakiwś foto ewentualnie prosze napisać jak to sie montóje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam prosił bym was o rade w sprawie blosa jak to mam zamontować do j30.prosił bym o jakiwś foto ewentualnie prosze napisać jak to sie montóje

 

Witam kolege! Wiecej szczegolow znajdziesz w dziale LPG, tam masz foty i duzo przydatnych linkow, wiekszosc linkow pewnie opisuje BLOS w primerach i innych nissankach ale sposob ten sam.

 

BTW: Sa fajne wtyczki do FireFox, podkresla Ci bledy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...