Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Niesamowite plywanie po drodze POMOCY


Gość manieczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość manieczek

Wymieniłem juz chyba wszystko poza maglownica nie mam zadnych luzów a auto przy jezdzie na mokrej nawierzchni(musi byc prosta droga np autostrada)plywa jak by wpadalo na lud .POMOCY bo juz nie wytrzymuje tych wszystkich wymian ,teorji ,zbierznosci i finansowo i nerwowo.nadmieniam ze chodzi mi o nisana p10 16.16v 95r

POMOCY zgory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szybka ta jazda na prostej?

Jeżeli wszystko wykazuje, że auto jest 100% sprawne, to chyba musi być tylko twoje subiektywne wrażenie - bo racjonalnego wytłumaczenia nie widzę... :(

A... opony? Jakie masz opony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GRECO SUNNY B12

Twój opis problemu jest dość prosty .... w sensie takim , że wydaje się to niemożliwością ... Porsta droga , tyle ze mokra i nosi autko jak po lodzie ... jednym słowem to nie możliwe. Może jest naprawdę mokra i jest na niej wody ze 30cm to wtedy byłoby to prawdopodobne ;-), ale tak na serio , to faktycznie jak już kolega wcześniej podopowiedział , sprawdź opony!!! Zdarzają się przypadki ,że opona jest uszkodzona i zrobiło się jajo - czego gołym okiem nie zauważysz ... trzeba to sprawdzić na wyważarce. Sprawdź też amortyzatory, choć na prostej (naprawde prostej równej) drodze nie powinno mieć to aż takiego wpływu na tor jazdy-ale proponuję to sprawdzić. Pozatym znam taki przypadek gdzie objawy były takie same i okazało się, ze w aucie kielichy były naderwane (zjadła je korozja) - skutek murowany, a zauważyć ten fakt ciężko!!! W celu sprawdzenia , podnieś maskę i na postoju pokręć kierownicą w lewo i w praco na zmianę dość mocno i w tym czasie obserwuj jak zachowują się kielichy ...powinny stać nieruchomo - jeśli jednak się poruszają w lewo i w prawo na zmianę, tak jak ruszasz kierownicą - to jedź odrazu do blacharza! Kielichy padają już nawet w autach o roczniku '95 więc wszystko możliwe. Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
A szybka ta jazda na prostej?

Jeżeli wszystko wykazuje, że auto jest 100% sprawne, to chyba musi być tylko twoje subiektywne wrażenie - bo racjonalnego wytłumaczenia nie widzę... :(

A... opony? Jakie masz opony?

a moze auto jest krzywe :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja.Sprawdz czy auto jest proste,czy sa dobre oponki,kielichy w dobrym stanie.Mozesz miec przypadek jak ja ze mialem krzywy gorny wahacz i golym okiem nie bylo tego widac, dopiero na dobrej zbieznosci wyszlo u extra specjalisty.Przyczyna moze byc takze luz na lozyskach.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość manieczek

witam i dziekuje za porady .jezeli chodzi o opony mam nowe godyery (zimowe) ultra grip 5(14)w rozmiarze ksiazkowym jesli chodzi zas o ewentualne pochodzenie powypadkowe robilem juz plyte i wszystkie wymiary pasuja (jak mi w serwisie powiedzieli wg ksiazki )powoli zaczynam miec go dosyc teraz zaczela mi jeszcze bic nowa tarcza (6tys przebiegu od wymiany)kielichy sa cale zreszta auto na dobra sprawe bylo badane juz w wielu warsztatach , geometria tyl przód byla robiona nie raz i wszystko jest ok .A wracajac do opon przez jakies 5 tys bylo dobrze (pozniej zaczelo sie plywanie) wachacze gorne sa nowe jak juz pisalem wczesniej z JC moj ojciec(tez jest mechanikiem rozklada rece notabene on w trakciejazdy tez to odczówał)twierdzi ze naprawde jesli chodzi o zawieszenie ,wszystko teoretyczni jest perfekt(czytaj :nowe)wlacznie z amortyzatorami.hmm moze jeszcze nie sprawdzlem krzyzaka na kolumnie kierownicy , no i cos glosno zaczela ostatnio zachowywac sie ,mimio regularnych wymian oleju , skrzynia(tak mi sie wydaje)

Mozecoś wam jeszcze przyjdzie do glowy zanim przez toauto zbankrutuje

pozdrawiam

mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zimówki? na lato? na deszcz? zimówki to na śnieg są raczej... może w tym pies pogrzebany... w sumie nie jeździłem na zimówkach po deszczu w lato, ale po suchym tak i szczeże mówiąc, przyczepność żadna... albo zimówki miałem lipne... one się po prostu rozsmarowywały na asfalcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z dużą prędkością wjedziesz na mokre to normalka że możesz złapać poślizg, to się chyba nazwya aquaplaning czy jakoś tak :-)

Oponki nie wyrabiają z odprowadzaniem wody i płyyyniesz. Noga z gazu i będzie dobrze 8) Jakby zawieszenie było rąbnięte to byś i na suchym pływał :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

wierze ze zbierznośc sprawdzałeś napewno

 

ale mozesz zrobić takie coś

 

poradził mi kiedyś gość

 

jeżeli opony masz jednakowo zebrane z każdej strony

to zbierzność jest ok

 

pomaluj ze dwa paski farbą np. olejną lub sprajem

na każdej oponie po bierzniku zrób z 20 km po aswalcie

 

i zobaczy czy farba sie jednakowo wytarła na

kazdej osi ... wiadomo ze przód i tył inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...