Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] pojemność baku


Gość michi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest z tą pojemnością zbiornika paliwa w K11? Dziś rano zapaliła mi się kontrolka :/ więc podjechałem na shella i zatankowałem mikrunię do pełna. Niby wszystko ok ale wyczytałem na forum, że bak ma 41 litrów w tym rezerwa ok 5 litrów, a mnie udało sie wlać raptem 27.4 :zdziw: . Czy ktoś wie o co chodzi? Wy też tak macie?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

redwolf nie zakładaj nowych tematów skoro takie same już były poruszane.

 

Bak ma 42 litry, i rezwerwa jest dość duża bo ja ja zalewałem do pełna od rezerwy to wchodziło mi max ok.32-35l w Micrze a w 100NX'ie 45l (a podobno bak ma 55l).

A jak Ci źle wskazuje poziom paliwa to najprawdopodobniej jest wina pływaka. Zalej kilka razy do pełna i zobacz czy wtedy bedzie dobrze działał a powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam!

Oskurzam temat baku bo właśnie Micra dzisiaj zgasła na środku skrzyżowania.

Nie wiem co było powodem ale prawdopodbnie brak benzyny.

I tutaj dziewna sprawa bo wlałem z kanistra 5L i podjechaliśmy na stację i wlazło tylko 25 L czyli w sumie 30L.

Niby bak ma mieć 42 litry. Co tu jest gran? Jeżeli chodzi o wskaźnik to wiadomo że się nie ma co sugerować ale tutaj jakieś jaja są z tm bakiem.

Miał ktoś podobny przypadek?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na niemieckiej autostradzie pamietam że żyd sie zapalil i nim znalazlem stacje co graniczylo z cudem (granica niemiecko-dunska) i naprawde obawialem sie ze micra mi stanie. Weszlo mi 37 litrow czyli bylo jeszcze 5. na żydzie przejechalem 40 km : z predkoscia ok 80 km/h. To 37 litrow wyszlo po kilku odbiciach pistoletu. Po przechyle auta na Ukrainie (kto byl ten wie, ze takie fajne pieńki drewanie podklada sie i jazda)) :D gdzie zyd jeszcze sie nie palil ( tuz nad czerwona kreska) weszlo 35,5 litra nawet mam rachunek do tej pory w portfelu. Ale czuc bylo ze paliwa az za duzo. za 3 tygodie znow wleje na orlenie u mnie do pelna i zobacze ile wejdzie i ile na tym km zrobie napisze na orum rezultaty :)

jak ktoś powiedział kiedys, wskaznik paliwa żyje własnym życiem xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Oskurzam temat baku bo właśnie Micra dzisiaj zgasła na środku skrzyżowania.

Nie wiem co było powodem ale prawdopodbnie brak benzyny.

I tutaj dziewna sprawa bo wlałem z kanistra 5L i podjechaliśmy na stację i wlazło tylko 25 L czyli w sumie 30L.

Niby bak ma mieć 42 litry. Co tu jest gran? Jeżeli chodzi o wskaźnik to wiadomo że się nie ma co sugerować ale tutaj jakieś jaja są z tm bakiem.

Miał ktoś podobny przypadek?

Pozdrawiam

Sąsiad miał w Audi B4 starym pompe paliwa wbitą w głąb baku i też stanął mu samochód,może po prostu masz przesuniętą pompę paliwa.U mnie w K10 jak nie ma paliwa to nie ma :030:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychu_205

ja tez tankuje go zawsze na full i przważnie wchodzi 35 do 37 litrów i tak mi sie wydaje ze jeszcze te 5litrów jest rezewry czyli w sumie bak ma ok 42l pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jest tak, że jak wlewam szybko, to zawsze wejdzie znacznie mniej paliwa niż wtedy, kiedy wlewam powoli. Pewnie jakiś mały problem z odpowietrzaniem (nie nadąża odpowietrzać), ale nie chce mi się przy tym grzebać, da się z tym żyć :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

ja mam takie same objawy, na rezerwie zrobiłem ponad 50 km a na stacji weszło z trudem 35 litrów :/ (a wiadomo wg instrukcji zbiornik 41/42 litry) wychodzi z tego ze na tej rezerwie jeszcze ze 100 bym zrobił :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na kontrolce rezerwy jeżdżę niezbyt długo, w każdym razie nie dociągam do momentu, aż świeci się w sposób ciągły (nie więcej niż 50 km, tak sądzę). Zazwyczaj tankuję ok 35 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z reguły jak podjadę na stację zaraz po zapaleniu się rezerwy to wchodzi około 30l, jeśli trochę pojeżdżę "na pomarańczowym" (chociaż staram się tego nie robić) to wciskam 35l. Dla mnie pojemność baku mojej micry to zagadka której nie będę sprawdzać do końca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

W naszej Micrze dalej to samo. Nigdy nie weszło więcej niż dwadzieścia parę litrów i tak jak wspominałem przy wypompowaniu paliwa do stanu niejezdności auta weszło tylko 30 litrów. Rozbierał już ktoś zbiornik paliwa? Dużo jest z tym roboty? Mam taki plan żeby go ściągnąć i spróbować zalać np. wodą?

Mogę takie coś zrobić? Chodzi mi tylko o to żeby sprawdzić ile tam naprawdę płynu wejdzie.

Wcześniej mam plan wypompować paliwo. Ktoś pisał o takim sposobie że odpina wężyk i przekręca kluczyk parę razy aż pompa wszystko wypompuje.

Ja chcę poszukać przekaźnika od pompy i tam zrobię mostek żeby nie kręcić stacyjką bez sensu. Przy okazji dowiem się kiedy pompa przestaje pompować i czy wtedy pozostaje coś w baku czy nie.

Zamierzam się tym zająć na dniach więc byłbym wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Pozdrawiam.

Bart.

 

Witam ponownie!

Jako że zostałem obsypany lawiną wypowiedzi :-) opowiem po krótce moje zmagania ze zbiornikiem paliwa w Micrze.

Wczoraj wypompowywałem paliwo. Patent miałem taki, że odpiąłem przewód paliwowy który idzie na listwę wtryskową, pociągnąłem dwa przewody od pompy.

Jeden di masy drugi do akumulatora i w ten sposób uruchamiając pompę zlewałem paliwo.

Teraz obserwacja której nie mogę ocenić czy jest prawidłowa: im mniej było paliwa w zbiorniku tym wolniej paliwo leciało.

Można powiedzieć że leciało takimi pojedynczymi siknięciami. Ktoś się orientuje czy to prawidłowe zachowanie pompy?

Myślałem ze jak już jest taka sytuacja to może już się paliwo kończy. Podłączyłem więc przewody z powrotem a auto normalnie odpala i chodzi.

Potem znowu pompowanie moim sposobem, odpalanie i tak parę razy do momentu aż auto nie chciało odpalić.

W między czasie zapaliła się lampka rezerwy.

Teraz kolejna obserwacja - nie wiem czy miało wpływ to, że auto stało "z górki" bo tył był na najazdach ale rozebrałem dekielek z pompy który jest pod siedzeniami i okazało się że jest jeszcze paliwo. Wziąłem więc strzykawkę i wężyk z rurki termokurczliwej i zacząłem ręczne wypompowywanie.

Trochę to trwało a efekt taki że wyciągnąłem jeszcze z baku 4L paliwa !!.

Wyciągnąłem pompę i to ustrojstwo z pływakiem do wskazywania poziomu paliwa.

Jakby ktoś chciał wiedzieć to jest to pływak na drucie, na końcu którego jest suwak który przesuwa się po płytce drukowanej na której są styki.

Wygląda to tak że jest to swego rodzaju potencjometr z odczepami bo co jakiś czas jest jakby wyprowadzony styk - prawdopodobnie ma to związek z tymi kreseczkami na wskaźniku paliwa i kontrolką rezerwy wraz z "pikaniem" ostrzegawczym.

Po oględzinach nic dziwnego nie stwierdziłem w montażu pompy i wsadziłem cały mechanizm z powrotem.

Teraz zacząłem zalewać paliwem z ciekawości przy ilu litrach silnik wogóle ruszy.

Wlewałem tak:

1 litr - nic

2 litry- nic

3 litry - nic

4 litry - zaskoczył

Czyli jest prawidłowość, niezależnie od tego czy auto jest "z górki" czy nie po wlewając stało już na płaskim.

11,5 litra - zgasła kontrolka rezerwy.

Wlałem 14 litrów i pojechałem na stację dopełnić.

Wlewałem powoli i weszło 27 litrów.

W sumie jak nietrudno policzyć 14+27=41 litrów.

Wynik niby zadowalający ale zobaczymy co będzie przy następnym tankowaniu.

W sumie nie wiem co mój post wnosi ale jest.

Pozdrawiam wszystkich.

Bart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...