Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan 100nx - dużo palki


Gość jankowski1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość johny_fellow
co mogło wysiąść

 

Dopływ krwi do Twojej prawej nogi i teraz leży jak cegła na gazie dlatego tak dużo pali. :D:P;)

 

Stary nię pękaj, jest zima, jeździsz na światłach, z włączonym ogrzewaniem, na ssaniu i dlatego tyle żre. Moja maszyna pali mi 10-12l/100km i wcale nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiej mozliwosci zeby ci palil szóstaka, jak sie daje w palnik to gaznik wpuszcza niezla ilosc paliwa.

no ale ok, palil ci szóstaka, ok - sa rozne przypadki ;-]

to idz sobie zrob geometrie i sprawdz czy po tych baczkach jest proste zawieszenie

zreszta, jak chciales to masz, trzeba bylo setuni tak nie meczyc ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie bede delikatny - z tego co piszesz to zabiles silnik, szlag trafil pierscienie - pije olej i nadmierne ilosci benzyny - na Twoim miejscu sprawdzilbym cisnienie na cylindrach i zrobil probe olejowa - choc mam przeczucie ze wynika juz znam - czy zaczal ostatnio stukac na wolnych obrotach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile km zrobiłeś przez te 3 miechy i jak wyliczyłeś,że wziął Ci 0.5L a nie np. 0.4 lub 0.6 :?: Sprawdź jaką nissan podaje norme, bo myśle,że sie w niej spokojnie mieścisz i nie ma się czym przejmować. Każdy silnik bierze olej i jest to zdrowe dla niego jeśli jest to w małych ilościach, bo jest nim poprostu smarowany. Pierścienie na tłokach nigdy w 100% nie zbiorą oleju z gładzi cylindrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile km zrobiłeś przez te 3 miechy i jak wyliczyłeś,że wziął Ci 0.5L a nie np. 0.4 lub 0.6 :?: Sprawdź jaką nissan podaje norme, bo myśle,że sie w niej spokojnie mieścisz i nie ma się czym przejmować. Każdy silnik bierze olej i jest to zdrowe dla niego jeśli jest to w małych ilościach, bo jest nim poprostu smarowany. Pierścienie na tłokach nigdy w 100% nie zbiorą oleju z gładzi cylindrów.

 

no moj na rok (i 10kkm) skonsumowal... hmmm choroba wychodzi na to, ze moze 0,1l bo na bagnecie prawie sie nic nie zmienilo...

 

a ten zezarl sporo oleju dopiero po akcji z Vectra (jestem pewny ze to go zabilo)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust to nic poważnego sie nie stało, ale na zaszkodzi sprawdzić ciśnienia na cylindrach. Ja bym jednak obstawiał za uszczelniaczami zaworowymi, bo jak by padły pierścienie lub jeden z pierścieni to kolega by wspomniał o tym,że mu silnik kopci na niebiesko w trakcie jazdy a nic takiego tu nie padło. Możliwe również,że olej cieknie gdzieś np. lekko miską, troche od strony rozrządu, troche simeringiem od strony sprzęgła i jak to sie wszystko pozbiera do kupy to zrobi się lekka konsumpcja na olej. A co do spalania to warto podjechac na analizator spalin i zobaczyć czy nie podlewa go lekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie paliwa wzrosło dość szybko, bo z dnia na dzień zrobiło się bardzo szybko a u kolegi może źle działać ssanie i np. gp przelewa a co do oleju to akurat może w tym momencie sie dopatrzył tego, bo wcześniej nie zwracał na to uwagi. Jak by mu miał całkiem paść silnik to nie sądze żeby dalej miał taką moc jak wcześniej a pozatym powoli by słabł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jankowski1987

Zalany mam olej castrol 10W 40 a te 0,5 l to na oko bo jak dolewałem to mniej więcej tyle musiałem dolać żeby była norma ta co na początku. A w czasie jazdy troche kopci widać nawet na postoju że kopci bo leci taki dym jakby jasny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
może źle działać ssanie i np. gp przelewa

 

To chyba występuje u mnie. Zawsze z rańca tak przelewa, że maszyna gubi obroty i chce gasnąć. Muszę ją wtedy trzymać ok.3-5min na ok.2000RPM i jak się rozgrzeje to przechodzi.

 

castrol 10W 40

 

Czyli półsyntetyczny. Zalej go mineralem 15W40 to może przestanie kopcić.

A to kopcenie wskazuje tak jak pisał Quattro, na "zabicie" pierścieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie na jaki kolor kopci, bo to jak określił kolega czyli "jasny" bardziej mi podchodzi na biały czyli pare wodną co jest normalne przy takich temperaturach. Jeśli by kopcił olejowo to by dym był niebieski natomiast jeśli gaźnik zalewa to przy mocnych przegazówkach czasami potrafi przykopcic na czarno nieprzepalona benzyną co miało miejsce w mojej setce i tak samo jak Johny mój gubil na zimnym troche obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Jak piszesz nie inaczej. Dlatego jankowski1987 musiałby konkretniej określić o jakie kopcenie chodzi.

 

tak samo jak Johny mój gubil na zimnym troche obroty.

 

Nawet nie wiecie jak mnie to wqrwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale bardzo ? bo wlasciwie to moj ma tak samo, ale zadna tragedia, nigdy nie zgasł, a ciagle na lpg jezdze.

pewnie wina automatycznego ssania

 

ja mam jednak inna przypadłość, nie wiem czy moj nie jest czasami niedogrzany, na jakim poziomie u was utrzymuje sie temp wody przy rozgrzanym silniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
ja mam jednak inna przypadłość, nie wiem czy moj nie jest czasami niedogrzany, na jakim poziomie u was utrzymuje sie temp wody przy rozgrzanym silniku

 

U mnie trzyma się zawsze na połowie skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam jednak inna przypadłość, nie wiem czy moj nie jest czasami niedogrzany, na jakim poziomie u was utrzymuje sie temp wody przy rozgrzanym silniku

 

U mnie trzyma się zawsze na połowie skali.

 

U mnie troszke poniżej, ale ogólnie to blisko środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie rowniez troche ponizej... nawet po wymianie termostatu pare dni temu :>

 

Jest jak najbardziej w porządku...

 

W moim NX-ie oraz w 4 egzemlparzach Sunny z GA14 była idento sytuacja - lekko poniżej połowy. No, w jednym było prawie,prawie na środku. Ale to pewnie zależy od wskaźnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...