Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Efekt falowy dolotu


Gość maddrajwer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maddrajwer

Mam tak w swojej primie że po wciśnięciu gazu na ok 30% auto rozpędza się płynnie do ok 2500 obr po czym gwałtownie szybciej zaczynają rosnąć obroty ( wraz z prędkością), bez dodawania gazu. Dzieje się tak bez zmiany nacisku na gaz. Domyślam się że może chodzić o efekt falowy. Zadziwia mnie różnica w działaniu silnika przed i po jego wystąpieniu. Co ciekawe, mocno "ciągnie" aż do 6000 ( wyżej go nie kręce - gaz), wyraźnie czuć na 1,2 i 3 biegu stopniowo co raz słabiej. Co ciekawe wyraźniej to czuć po delikatnym opóźnieniu zapłonu ( miałeM za wczesny).

 

Pytanie - też tak macie - może by to wykorzystać bardziej.

 

Czy ma ktoś dane na temat średnicy przylgni zaworów, widziałem gdzieś obliczenia efektu falowego dla dolotu. Poobliczałbym bo mam dolot mocno skrócony - może dzięki niemu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że może chodzić o efekt falowy.

Dobry kawał :D

Zapewne pompa paliwa ma taką charakterystykę złużywania się albo przeplywka brudna...

sprawdź ciśnienie paliwa i stan przepływki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maddrajwer

Ani jedno ani drugie panie Coobciu. Jeżdże w ogóle bez przepływki i na gazie (na Blosie więc pompa paliwa tez odpada. :P

 

A jak już zwróciłeś uwage to się powtórze z pytaniem o wymiary przylgni zaworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnij mi się jutro koło 10:00 pod 602 233 236

Bede iść do garage, więc przypomnij mi żebym zabrał sówmiarkę to ci zmierze po zewnatrz i od środka gniazda zaworowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam cos masz nie tak efekt falowy nie dziala w tak szerokim zakresie obrotow i jest zalezny od czasu wspolotwarcia zaworow , u mnie na blosie tez lepiej przyspiesza przy lekko wcisnietym gazie niz wbitym w podloge ! dzialanie falowe to miejscowe zageszczenie mieszanki w cylindrze powodowane fala odbita od konca ukladu wydechowego i dolotowego kture zwieksza wskaznik napelnienia cylindra , poniewaz od konca tych ukladow fala ma do przebycia jakas droge , w ukladzie wydechowym trwa to krucej ze wzgledu na panujace cisnienie i temperature ,w dolotowym wolniej dlatego jest krutszy , w BMW M3 osiagnieto wskaznik napelnienia 103 % dzieki dzialaniu falowemu ukladu , ale w bardzo malym zakresie obrotow ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maddrajwer

Bardzo możliwe, nie mówię że wszystko mam ok. Dlatego ten temat założyłem. Może mam poprostu ten wskażnik nawet na poziomie 95% a poniżej 2300 obr. np. 80% i dlatego czuje różnicę. postaram się to nagrać zanim znów zacznę grzebać przy aucie, pozwolę się komuś przejechać żeby wykluczyć autosugestię. będę to badał dalej.

 

A na razie czekam na inne jeszcze sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. rozkręć na maksa BLOSa i przyspiesz na maksa zapłon i wtedy zrób test drive...

 

Zaraz śniadanie bede robić a potem do garage z sówmiarką idę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maddrajwer

Tak zrobię może nawet z g-techem.

Co do zapłonu, cofałem go bo na 3 biegu przy 5000obr. zaczynał mi stukać, opóźniłem go więc trochę i się uspokoiło. Blosa już wcześniej miałem rozkręconego na maks ( gazownik sugerował przykleić śrubę sylikonem żeby jej nie zgubić) jedyna różnica jaką odczułem po jego skręceniu to oszczędność w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak gniazda zaworowe ssące wewnątrz mają 30,5 a po zewnątrz 34mm

gniazda zaworowe wydechowe wewnątrz mają 26,5mm po zewnątrz 30mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardzij mi pasi z tym gtechem sie spotkać jutro, ale pewnie śnieg będzie padał więc dzisiaj mam dosłownie chwilke - wal na gg(bede dopiero po 14)

 

troche OT czy na kompie w ASO diagnostyka może pokazać coś więcej niż autodiagnostyka? bo mogę coś z ASO wyrwać za free np. mogą mi pod kompa podpiąć itp. tylko nie wiem czy jest sens?

 

sorki za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...