Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jeszcze raz sonda


Przemek

Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzałem wzystkie tematy z sondą, ale nie znalazłem nic podobnego. Zrobiłem autodiagnostykę-wyszedł kod 55. Póżniej sprawdziłem sondę. Po przekroczeniu 2200 obr, kontrolka cały czas miga w szybkim tempie. W opisie jest napisane, że powinna przynajmniej 5 razy na 10 sekund, u mnie miga cały czas. Co to może oznaczać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynajmniej 5 razy na 10 sekund

jak piszesz mam migać przynajmniej 5 razy na 10s wienc jeśli miga nonstop to wszystko ok :D żartuje :)

a test sondy czym robiłeś ?? jeśli kontrolka wskazuje napięcie sondy lambda no to nie masz sie czym przejmować :) im więcej mrugnięć na sekunde tym w lepszym stanie masz sonde :)

powód do zmartwień możesz mieć gdy kontrolka świeci nonstop lub sie nie zapala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powód do zmartwień możesz mieć gdy kontrolka świeci nonstop lub sie nie zapala.

A jeżeli na benzynie check engine tylko raz błyśnie i to tylko przy schodzeniu z obrotów ?

Na gazie mruga tak jak ma być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ta diagnoza sondy odbywa sie przez kontrolke check engine ??

wiem że w oplu idzi tak zrobić.

jeśli działa to tak samo jak w oplu to zapalona kontrolka oznacza bogatą mieszanke a zgaszona ubogą, komp ma tak regulować by sonda oscylowała między ubogą a bogatą im szybciej to robi tym lepiej :) przy zchodzeniu z obrotów może gasnąć bo dziła cut-off a przy wchodzeni na obroty może sie palić do momentu stabilizacji obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem to metodą "zrób to sam". Zaczyna migac bardzo szybko po przekroczeniu ok 2100-2200 obr/min. Jesli spadną przestaje migać (chyba,tego dokładnie nie pamietam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Jaka może być przybliżona cena nowej sondy lamda

Ale do jakiego silnika?

 

Do 1.6 (GA16DE) za NGK uniwersalną dałem 210 zł, ale można kupić taniej innych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...