Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

3800 obrotów - buczenie??


Gość beniki

Rekomendowane odpowiedzi

witam. gdy przekraczam 3800 obrotów nastepuje buczenie az sie troche boje. Co moze byc tego przyczyną??

 

Posiadam Primere Combi z 2001 roku sprowadzona z Niemiec. Silnik 2 litrowy chyba 140km.

Jak na ten silnik to wydaje mi sie ze tez ma slabe przyspieszenie. Nie zbiera sie od razu. Moze to ma cos wspolnego z tym buczeniem?? Przebieg 150k km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu warto sprawdzić stan kata .Może być przypchany i samochód ma opory przy pozbywaniu sie spalin. W skrajnych przypadkach samochód całkiem traci moc,jakbyś mu lokomotywę podczepił z tyłu do składu :D .Znajomy tak miał u niemiaszków na autobanie , za 15euro wjechał na jakiś kanał i zrobił dziury w kacie a następnie go ponownie wspawał :diabel2: I co? pojechał dalej .Może się uda i u ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

mój od początku jest najgłośniejszy w przedziale 3 - 3,5 tys ale nie na tyle żeby mówić ze jest głośny. Ostatnio pracował coraz głośniej, podjechałem na kanał i się okazało że łączenie rur kawałek przed tłumikiem jest poluzowane - skorodowane. Chwila zabawy spawarką i jest miodzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu warto sprawdzić stan kata .Może być przypchany i samochód ma opory przy pozbywaniu sie spalin. W skrajnych przypadkach samochód całkiem traci moc,jakbyś mu lokomotywę podczepił z tyłu do składu :D .Znajomy tak miał u niemiaszków na autobanie , za 15euro wjechał na jakiś kanał i zrobił dziury w kacie a następnie go ponownie wspawał :diabel2: I co? pojechał dalej .Może się uda i u ciebie?

 

co oznacza slow "kata" nie znam slangu motoryzacyjnego wiec nie kumam. Chodzi o jakis katalizator?? :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

chodzi o katalizator, ale nie rób w nim żadnych dziur bo to na pewno nie jego wina a poza tym masz 2 sondy lambda - niesprawnośc katalizatora objawi się świeceniem żółtej kontorlki MIL. Jedź na kanał, zatkaj wydech szmatą i zobacz gdzie wylatują spaliny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...