Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

stożek/dolot s14a


Gość Monia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w końcu musiałam tu coś napisać :D

 

ponieważ mój filtr powietrza jest mega czarny, czas go zmienić i to now! ale może od razu ze stozka przywalić....podobno lepiej wrzucić wkładkę....jest też coś takiego jak kit z KNa....doradźcie szanowni fachowcy...jesli temat już był, to proszę mnie trzepnąć, bo szukałam i nie widzę ;-)

 

z góry serdeczne Bóg zapłać...;-)

 

ps. a nadkola plastikowe do tyłu to marzenia czy gdzieś je kupię jednak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu musiałam tu coś napisać :D

 

ponieważ mój filtr powietrza jest mega czarny, czas go zmienić i to now! ale może od razu ze stozka przywalić....podobno lepiej wrzucić wkładkę....jest też coś takiego jak kit z KNa....doradźcie szanowni fachowcy...jesli temat już był, to proszę mnie trzepnąć, bo szukałam i nie widzę ;-)

 

z góry serdeczne Bóg zapłać...;-)

 

ps. a nadkola plastikowe do tyłu to marzenia czy gdzieś je kupię jednak?

 

przerobienie przeplywki tak zeby mozna bylo zalozyc stozek to pol godziny ale dla faceta :P nie zakladaj wkladki a dobry stozek K&N albo pipercross (oba do nabycia w JC). naprawde warto. przetestowane juz na 200-tce kumpla.

 

co do nadkoli to szukalismy dosc dlugo bo walenie kamieni czesem potrafi przestraszyc ale niestety bezskutecznie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamus (S14a) ma u siebie zamontowany kit K&N ponadto oddzielił go termicznie, gdzieś fotki tego swojego patentu zamieszczał...

 

W efekcie taki dolot plus całkowicie nowy wydech od turbosprężarki przyniosło dodatkowe 50koników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adams, dawaj fotencje ;-)

spokojnie chłopaki, bo widzę, że jesteście w swoim żywiole ;-) nie mam aż tyle keszu, żeby zrobić wszystko naraz....najpierw stożek, bo kurna kocham ten dźwięk...a wiela taki kit kosztuje?...bo mitu moi znawcy mówią, że jak jest TURBO :D to lepiej wrzucić wkładkę, bo coś tam...

 

ps. mój brat namierzył jakiś kit KN za 4 stówy z groszem w IC...ale chyba do wkładki...znaczy z puszką.....aaa nie wiem....jutro dopytam...

 

ps. muszę szybko kupić ten wzmacniacz, skoro nie ma nadkoli, bo błoto i kamienie zagłuszają mi muzę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stożek K&N kupisz spokojnie już za 130zł w JC Tuning division, weź pod średnicę montarzową fi 84mm i żeby sporawy był... Do tego przerób sobie przepływę tak jak ja to zrobiłem ( nie trzeba będzie adaptera stosować) i gittara

http://www.nissanklub.pl/zrob_sam.php?pid=...id=4&tid=38

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia,

 

masz tu linka "na gotowo" bez wychodzenia z domu zamawiasz

 

http://sklep.tuning.jcauto.pl/oferta/silni...a_kn/art10.html

 

mam ten sam, kupujac go pytalem jaka ma wydajnos i podaje powietrze do 350KM wiec poki co starczy ;) piszac o modyfikacji przeplywomierza chodzilo mi dokladnie o to co przedstawil Coobcio. jesli nie ma komu sie tego podjac moge Ci za male pieniadze sprzedac flansze ktora zalatwi sprawe i Tata wyrobi sie z cala wymiana w gora 30min.

 

pozdrawiam

 

ps. a jesli jestes taka leniwaa ze nawet z domu ci sie nie chce zamowic to sam skocze po pracy do JC kupie i wysle juz zmontowany z flansza ze nic tylko przykrecic i po zabawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jejku, ja myślałam, że podjedziesz i mi zamontujesz na gotowo!!!!!!!!!! hehehehhe....nie wygłupiaj się, nie będe Cię fatygować....mój nadworny mechanik powiedział, że to piece a cake, więc dzięks za flaNszunię ....no chyba, że zamienimy na flaszunię to nie ma sprawy hehe...więc zamawiam stożka i to wszystko?...a jakieś tam doloty, rurki, fifki mam zostawic w spokoju? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Monia!

co do stozka wkladki to goscie z sxoc.com mowia ze w praktyce roznicy miedzy stozkiem a wkladka (przy malej modyfikacji puszki filtra - wycina sie dodatkowy otwor i dodaje maly dolot) nie ma... kilka osob przesiadalo sie z jednego na drugie i mowia ze nic nie zauwazyli

plusem stozka jest milutki odglos :) i choc fanem tego typu "audio" w aucie nie jestem (ono ma jezdzic a nie grac) to powiem szczerze - brzmi za***iscie :one:

kupujac zestaw K&N K57i 57-0369 dostajesz wszystko co do instalacji potrzebne i do tego jeszcze instrukcje - robota o 0-wym stopniu trudnosci.

wyglada to tak:

cone.jpg

 

potem dodajesz obudowe termiczna i wyglada jakos w ten sposob:

heat11.jpg

 

 

i jeszcze takie dwie "porady":

 

1) Zainwestuj w Walbro (wydajniejsza pompe paliwa). Jezeli chcesz cokolwiek z autkiem robic to jest ona lekko mowiac wskazana (nie chcesz zeby niedolewal benzynki!!), a najlepiej zrobic to na poczatku bo seryjne padaja w roznych dziwnych momentach: to byl moj pierwszy mod

2) Wywal oba katalizatory!!! Za glowny niech Ci wstawia wykrecany kawalek rurki - moze sie przydac chodzby na przeglady, a pierwszy wymaga wyjecia downpipe'u, przeciecia, wybicia i zespawania. Koszt nieduzy - przyrost jest i moze i zdrowiej dla silnika...

btw: 2 fotki pogladowe ;)GLOWNY i PIERWSZY

 

Ja bym najpierw zalatwil pompe i katalizatory a potem wrzucil stozek, ale nie jest to jakas wielka roznica :)

 

pzdr!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu Wy wszyscy jesteście tak daleko?!!!!!!!!

 

tu pojawia się pytanie i problemik....poniewaz poprzedni właściciel twierdzi, że załozył bardziej wydajna pompę....tylko ciekawe jaką? czy jest ona jakos widoczna? i jeszcze jedno pytanie Adam- ta osłona termiczna to samoróbka czy mozna kupić? i co jest dokładnie w tym kicie? czy warto go kupic?

 

Dzieki za wszystkie rady....na pewno skorzystam!!!!!!!!! :)

 

BTW...to nie koniec pytan zapewne.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TUTAJ masz linka do stronki z opisem zmiany pompy - zobaczysz jak sie tam dostac i jak wyglada seria a jak Walbro - i z praktyki: uwazaj na odkrecanie tego bialego "korka" ja niezle pocialem sobie rece.

 

Co do oslony to samorobka, ale mozna sobie sprowadzic z UK ;) albo sie pobawic z kartonem i blacha aluminiowa - ale powiem szczerze ze zeby wszystko pasowalo jak rekawiczka to trzeba sie nameczyc.

 

Kit od samego stozka rozni sie tym ze masz wszystkie srubki, mocowania itp. Duzo tam tego niby nie ma a kosztuje ~400PLN czyli niemalo, ale sam filtr jest na serio duzy! No i kupujac kit montaz trwa 15-30min a tak trzeba jakies mocowanie dorobic... Czy warto ocen sama :)

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...