Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Gdzie zamontować wyśw. od czujnika cofania


maniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wygląda on mniej wiecej tak (mój jest nieco inny) :

 

brak.jpg

 

Gdzie go umieścić sensownie, tak, żeby słońce nie odbijało się, a zarazem żeby było gdzieś w miejscu mało widocznym a ławo dostępnym dla wzroku. Gdzie wy umiesciliście swoje wyświetlacze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje umiescic go nad lusterkiem, jezeli oczwiscie sie zmiesci, widziałem zamontowane tak w wielu autkach i wydaje misie ze jest bardzo praktyczne, bo np.cofajac i patrzac we wsteczne lusterko mozesz zerkac na wyswietlacz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Najlepiej wyświetlacz przykleić do górnej powierzchni lusterka, ponieważ jest ona płaska i duża. W moim przypadku obudowa wyświetlacza jest dokładnie w kolorze obudowy lusterka i wygląda jakby wyświetlacz była zamontowany fabrycznie. Przewód bardzo łatwo można przeciągnąć pod tapicerką dachu przy pomocy długiego elastycznego druta (ja wykorzystałem dwie metrowe szyny od modeli kolejek). Trzeba jeszcze zdjąć plastikową osłonę tylnego słupka, która schodzi bardzo łatwo przez silne pociągnięcie. W ten sposób przewód można wprowadzić pod tapicerką do bagażnika. Ja mam Almerę sedan przed liftingiem i czujniki zamontowałem w czarnej listwie na zderzaku i w ten sposób są one niewidoczne i nie szpecą zderzaka. Ważne jest prawidłowe rozmieszczenie czujników tak, aby z jednej strony były blisko siebie i „widziały” np.: wąskie metalowe słupki a z drugiej strony były także blisko krawędzi samochodu, aby wykryły właściwie przeszkodę na krawędzi samochodu przy cofaniu ze skrętem. Ja sporo eksperymentowałem przed wywierceniem otworów przyklejając na próbę czujniki taśmą klejącą i w ten sposób dobrałem optymalne miejsca (musiałbym sprawdzić, ale u mnie jest to chyba dokładnie 40 cm między czujnikami). Radzę też użyć specjalnych gumowych profilowanych podkładek, które znajdują się w komplecie, aby skierować czujniki nieco do góry. W przeciwnym razie będą wykrywać nawet nierówności na drodze w postaci kamieni, śniegu, żwiru czy niskich krawężników, co jest denerwujące.

 

Pozdrawiam,

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja umieściłem wyświetlacz przy prawym dolnym rogu szyby... jako że często się cofa "na lusterka" wyświetlacz jest w polu widzenia prawego lusterka a przez to wygodny w użyciu.

Polecam czujniki X-safe... Broń Boże Parktroniki (pracuję w serwisie i 3/4 reklamacji dotyczy centralek tych Parktro-nieszczęść )

X-safe są bezawaryjne...

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja umieściłem wyświetlacz przy prawym dolnym rogu szyby... jako że często się cofa "na lusterka" wyświetlacz jest w polu widzenia prawego lusterka a przez to wygodny w użyciu.

Polecam czujniki X-safe... Broń Boże Parktroniki (pracuję w serwisie i 3/4 reklamacji dotyczy centralek tych Parktro-nieszczęść )

X-safe są bezawaryjne...

 

pozdrawiam!

 

wieko, a gdzie takie x-safe można nabyć w Kraku lub na allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam czujniki X-safe... Broń Boże Parktroniki (pracuję w serwisie i 3/4 reklamacji dotyczy centralek tych Parktro-nieszczęść )

X-safe są bezawaryjne...

A ja polecam Boscha komplet zwykłych czujników tylko z brzęczykiem. Mam taki osobiście i nie narzekam.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja umieściłem wyświetlacz przy prawym dolnym rogu szyby... jako że często się cofa "na lusterka" wyświetlacz jest w polu widzenia prawego lusterka a przez to wygodny w użyciu.

Polecam czujniki X-safe... Broń Boże Parktroniki (pracuję w serwisie i 3/4 reklamacji dotyczy centralek tych Parktro-nieszczęść )

X-safe są bezawaryjne...

 

pozdrawiam!

 

wieko, a gdzie takie x-safe można nabyć w Kraku lub na allegro?

 

Czujniki X-safe dostracza nam dystrybutor tej marki, montujemy je do nowych Toyot... odkąd zerwaliśmy współpracę z Parktronikiem jest 100% mniej reklamacji. Nie spotkałem ich na allegro. Niestety nie są tanie - zestaw z wyswietlaczem kosztuje jakieś 600-700 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie nad lusterkiem

Bartku, widziales jak to u mnie wyglada? Jak dla mnie nad lusterkiem jest najlepszym miejscem do tego wyswietlacza

 

[ Dodano: Sro 07 Lut, 2007 00:23 ]

o!!!

wlasnie tak jak ma AdaSch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku, widziales jak to u mnie wyglada?

 

Tak Leszku widziałem własnie u Ciebie i jeszcze kilku osób, i to jest naprawde dobre miejsce :)

 

AdaSch, LEMUR, jakiej firmy macie parktroniki i jak Wam sie spisuja??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w selgros za 100 zł

 

czujniki nie działają dobrze jak jest bardzo mokro, wyświetlacz pokazuje kolizje,

 

po za tym czas reakcji nie jest najlepszy, ale slyszałem, ze tak wszystkie mają

 

p.s.

 

konieczie zaślepić czymś głośnik, bo zwariować można od tego hałasu, wystarczy jak tylko delikatnie bedzie popiskiwał

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam niezbyt szybka reakcja na np. poruszajace sie obiekty (siakis pies, przechodzacy czlowiek...) Odnosnie deszczu itp, nie zaobserwowalem aby wskazywal kolizje, trzeba uwazac na ogrodzenia siatkowe, zaspy sniegu itp... Co do glosniczka, kwestia polubic i sie przyzwyczaic, albo jak napisal AdaSch zaslepic.

 

Ogolnie, przydatna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

To ja odświeżę troszkę temat.

Pojawiło się sporo na allegro i juz za 75-80zł (czasem nawet taniej) można kupić zestaw na tył.

Pytanie którymi się zainteresować a które to z gruntu buble :]

Na co zwrócić uwage?

 

W N15 wyświetlacz zmieści się nad lusterkiem ? Jak nie to gdzie go zamontować żeby się nie rzucał w oczy ;)

 

Dzięki za pomoc :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...