Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Primera P12 2.2 dCi


Gość seter74
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!Jestem tu nowo dziś zalogowanym właścicielem Primery z 2004 r 2.2 dci.Mam problem z tym samochodem i nie wiem co powinieniem zrobic.Mieszkam w angli i tu też zakupiłem to auto.Rok czasu jeździło bezbłędnie ale miesiąc temu zaczeły sie problemy .Na samym początku sporadycznie przerywał co uniemożliwiało mi szybszą jazdę.Oddałem go do servisu nissana w moim miescie.Stał tam przez 3 tyg i poza wymianą filtrów paliwa i powietrza oraz jakiejs części do komutera nic nie zrobili a auto chodzi tak samo.Powiedzieli ze musze znaleść specjalistów od diesla bo na komputerze im nic nie wykazuje.zapłaciłem 300 funtów tj ok 1700 zl.Znalazłem tych specjalistw w innym miescie i kazali przyprowadzic.Zaprowadziłem auto i tam nastepne 50 funtów za expertyze w której to nic nie ustalili bo nie maja programu takiego ale kase wzieli! powiedzieli tylko dealer nissana to zrobi.zadzwoniłem do drugiego dealera i powiedzieli ze w tym servisie nissana co wczesniej robiłem to oni nie maja pojecia o naprawianiu samochodów zeby do nich nie jeździc tylko im przyprowadzić.Ciekaw jetem ile teraz zaplace za nic

samochód mi chodzi 2 min moze 3 i gasnie, bez względu na to czy jade czy stoi.Tak jakby mu cos odcinało przepływ ropy.nastepnie musze odczekac jakies 2 minuty i znowu moge zapalic i kawałek przejechac i nastepnie znowu gasnie itp

nie wiem co to moze być a może ktoś z was wie?????

prosze o pomoc

to moj nr gg 9423761

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hym… nie znam tego konkretnie modelu ale nissan ma taki system NATS który odcina dopływ paliwa jeżeli imobilajzer nie wykryje odpowiedniego kluczyka. Odcięcie trwa właśnie parę minut i później można znowu uruchomić samochód aby w razie jakiegoś niebezpieczeństwa zjechać na pobocze np. z ruchliwej drogi albo torów. Ja bym poszedł w tym kierunku i udał się do magika od alarmów. Ale mówię nie jestem pewny bo nie znam tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tez zapasowy kluczyk i problem występuje ten sam.gdy odebrałem go pierwszym razem z servisy pijezdzil pezez 2 dni i znów to samo.takjakby zrobili go na 2 dni ale nie byli pewni i nie chcieli sie dalej tego podejmowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem malo km do servisu na moim ekranie i skasowlem to a pożniej sie przejechalem i inaczej chodzi i juz nie gasnie mi na wolnych obrotach i mniej sie dlawi.cos to pomogło gdy skasowalem servis.ale czy to jest to????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIalem taki przypadek w benzynie, tylko, ze mi nie odcinal po 3 minutach, tylko po 3 sekundach i tez komp zadnych bledow nie wykazywal. Problemem okazal sie walniety przeplywomierz. NIkt nie potrafil tego zdiagnozowac lacznie z serwisem nissana. Wyszlo przez przypadek, bo elektryk nie majac juz nic innego do sprawdzenia odlaczal powoli wszystkie czujniki i po odpieciu przeplwyki silnik zaczal chodzic (co prawda w trybie awaryjnym, ale zaczal!!!) WYmienilem przeplywke i od tego czasu wszystko ok!!! Powtarzam jeszcze raz, ze KOMPUTER NIE POKAZYWAL BLEDU!!!!. Odepnij przeplywke i sprawdz, czy bedzie chodzil dluzej na wolnych. Jak nie pomoze, to odpinaj wszystkie znane Ci czujniki. Bledy sobie skasujesz scanerem jakby co. Mi tez przeplywka padla nagle w trasie. Opisywalem juz kiedys tu na forum moj przypadek. SPRAWDZAJ I DAWAJ ZNAC!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto uroki aut z elektroniką. Cokolwiek się popsuje podłącz komputer i sprawdź. A jak test nic nie wykaże to mechanicy rozkładają ręce. Niebawem dojdziemy do tego, że gdy złapiesz gumę to musisz zasówać do serwisu na lawecie żeby podłączyć laptopa.

Znajomy mechanik ( starej daty ) ostatnio naprawiał samochód, który nie chciał zapalić, a komputer gadał coś po niemiecku. Cały warsztat się głowił czemu nie zapala, a okazało się, że nie było płynu w spryskiwaczu i komputer odłączył zapłon. :!:

Dlatego ja mam stary samochód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

możliwe że pompa wtryskowa siada, może czasami szwankować i obniżac dawkę paliwa, wtedy na komputerze przepływomierz wskaże za niską wartość i wskaźnik ciśnienia doładowania też. Może powinieneś przywieźć to auto do Polski na naprawe, bo z tego co się można dowiedzieć to angielscy serwisanci nie są zbyt bystrzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...