Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

JC-jaka opinia?


Gość gregors
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maddrajwer

No właśnie !!!!!! MacKo, co to ma być za żabochód ?? ?? !!!!

 

A co do JC obiegowa opinia (zaciągnąłem jej tu na forum ) głosi że to szajs, acz kolwiek są i odmienne głosy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żabochód jak w podpisie :)

ważne ze nowszy niz primera i to widać słychać (a raczej nie słychać) i czuc....

 

Pozdrawiam...

 

sentymentalny nie jestem... ela szkoda mi troche primery... no ale dla mnie wazniejsze jest bezpieczeństwo - już mi się niechce wkładać w tamto auto...

no ale to nie temat na tutaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja slyszalem taka opinie ze jak jakas czesc jest zapakowana w pudelko jc to mozna ja sobie odpuszic. Jesli jest w pudelku producenta albo szarym bez nalepek(nie pamietam)to mozna sie nia zainteresowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja też słyszałem że jeżeli coś jest JC to jest na podobnym poziomie jakości jak francuskie samochody,dobre ale na krótko...czyli jak zaoszczędzisz i kupisz JC bo jest tanszy od np 555 to dużo szybciej będziesz musial znowu ten zamiennik kupic bo zimy nie przetrzyma...dotego dolicz koszty wymiany w warsztacie i bilans jest prosty,lepiej raz kupic cos dobrego i miec spokoj niż bujać sie z częsciami JC,ja osobiście odradzam

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wahacz górny lewy JC poleciał po 7 miesiącach na szczęście producent uznał reklamację. Pamiętajcie części mają 12 miesięcy gwarancji. Nie wyrzucajcie paragonów. Polecam 555. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dinodino,ja uzywam tylko zamienników firmy 555,raz że firma ma jakąs marke na rynku co widac na autach SUBARU,a dwa ze nie spotkalem jeszcze osoby co by skrytykowala jakość jej wyrobów,a cena w przypadku auta nie powinna odgrywać az tak ważnej roli bo jak na częsciach sie oszczędza to pozniej dwa razy sie doklada

 

TEZ POLECAM 555

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś jest JC to jest na podobnym poziomie jakości jak francuskie samochody,dobre ale na krótko

to Twoja opinia poparta doswiadczeniem ?? zwłaszcza jeśli chodzi o francuskie auta ??

 

przez roku "pobytu" na tym forum, czytając opinie dochodzę do wniosku ze nissan ma bardzo wrażliwe auta.... delikatnie mówiąc... przykład to temat z navarą gdzie po 6-8 tys. km posypał się silnik ... sorry ale po takim czymś (współczując użytkownikowi) można się zniechecić do marki....

prawie kazdy ma jakieś problemy ze swoim nissanem... to chyba nie jest "budujące"... ja miałem przez 2.5 roku corolle 1.8D i jedyną rzeczą jaką robiłęm to wymiana termostatu... gumek na wachaczach i stabilizatorach nie licze bo jakie mamy drogi to widać...

 

moim zdaniem nissan to porażka... sądząc po tych opiniach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz mogę coś napisać o JC. Kupowałem linkę sprzęgła JC jakies 8 miesięcy temu. Linka zaczęła się teraz zacierać, ciężko wszystko chodziło, więc pomyślałem, że kupię identyczną nową. Tak zrobiłem i straciłem ja i moi mechanicy na kanale godzinkę na próbach zamontowania jej. Okazało się, że ten sam wyrób o tych samych oznaczeniach może mieć wkład( sama linka) o 4-4,5 cm krótszy od tego z poprzedniej sztuki. Pancerz był ok. Wkurwiłem się, bo zawracałem głowę ludziom, zapewniałem, że to taka sama linka na 100%. oczywiście podróz na drugi dzień po zwrot kasy i widok wcale nie ździwionej miny sprzedawcy. W starą zalaliśmy oleju i chodzi na razie bez zarzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w JC sprzedaja części różnych producentów i firmowane znakiem JC cos takiego jak TIP czy biedronka, jak sie poczyta co jest napisane na etykietach to sie okazuje ze produkuja je ci producenci których rzeczy też sa sprzedawane w tym sklepie...ale niestety jakość jest gorsza

 

MacKo ja sie z tobą niezgodze, wiele osób tutaj piszących nazeka na jakięś pierdoły typu termostat a że czasami jakis syf sie trafi to nie ma sie co dziwić taka Navara przyjechała do Polski i importer wiedział że może sie silnik w niej posypać - niestety do naszych salonów trafia dużo aut z wadami ale tak jest i z toyota itp.

 

Ja w ciagu 4miesięcy zrobiłem swoja GT 18k km i nic sie nie zepsuło wszystko działa jak nalezy, mój ojciec jezdzi mazdą 323f 1.5 97r gdybym przed kupnem poczytał opinie na forum mazdy to nigdy mym tego auta nie kupił a tak w kwietniu bedzie 2lata jak mamy auto i przejechane w tym czasie 40k km i nic za wyjatkiem łaczników stabilizatora (i uszczelki pod pokrywą zaw. i uszczelniacza aparatu zapł. - ja kupilismy aut to juz to było- lekkie saczenie)nic nie było robione.

Wiele osób kupuje zajechane auta w maga promocji-ale nie koniecznie, zajechane - potem szukaja ratunku na takim jak to forum.

 

Co do 406 to ja nigdy tego auta nie kupie chodz zawieszenie jak na ta klase ma za***iste-naprwde rewelacyjnie tłumi nierówności - jest u mnie taka droga z kostki - kilkoma autami jechał nią ale tylko w 406ce nic nie czułem, ale to jest auto duzo bardziej awaryjne niz nissan, a silniki HDi nie należą do najtrwalszych jednostek - ojciec moje dobrego kolesia od 5lat smiga tym autem i duuużo juz dołozył tyle że on kocha to auto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kmink, nie bede polemizował w tym temacie bo nas wymiotą i jeszcze kartkę dadzą... a ty juz masz dwie :D

 

powiem tak na koniec... każdy ma swój punkt widzenia i swoje uprzedzenia...

ja miałem w zyciu różne auta również francuskie - wiele z nich od nowego i przejachały dobrze ponad 200.000 km i nie działo się nic...

 

to tyle... bo i tak ktos tu pozamiata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78
nissan to porazka..... :] z pewnoscia.... kiedy to zaczal wspolprace z renault w 1999 roku!! heh..szkoda slow

o ciekawe :)

pod jakim względem primera p11.144 jest gorsza od primery p11.120?

 

[ Dodano: Nie 28 Sty, 2007 23:13 ]

kmink, nie bede polemizował w tym temacie bo nas wymiotą i jeszcze kartkę dadzą... a ty juz masz dwie :D

 

powiem tak na koniec... każdy ma swój punkt widzenia i swoje uprzedzenia...

ja miałem w zyciu różne auta również francuskie - wiele z nich od nowego i przejachały dobrze ponad 200.000 km i nie działo się nic...

 

to tyle... bo i tak ktos tu pozamiata...

 

Kmink dobrze wie że 406 to zarąbiaście udany model (poza benzynowym 1.8) i Ci gra na nerwach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z pwenoscia nissan po wspolracy z renault to juz nie to co wczesniej

niewiem jak jest z primera czy innymi modelami ale z tego co czytalem opinie itp to niezbyt dobrze sie sprawuja, zreszta ile w tym prawdy to inna historia ale ja osobiscie nie kupilbym juz takiej nyski

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

"z pewnością" czy o tym możesz konkretnie napisac.

Zgodzę się że modele zaprojektowane od podstaw po przejęciu nissana przez renault pogorszyły jakość, ale żeby zaprojektowane wczesniej a produkowane za czasów renault - to się nie zgadzam. Przykładowo maxima europejska czy p11.144

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

corn, a jest nie tak z 406 1.8 benz?

Mamy w rodzinie takiego od 7-8 lat i właściwie silnik nie jest największym problemem :) Nie to żeby był bezawaryjny, ale dużo bardziej denerwujące jest zawieszenie, w którym co roku trzeba coś robić.

Poza tym to uważam że to całkiem fajne auto z dobrze prowadzącym się i bardzo wygodnym zawieszeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...