Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

DRAMAT Nie grzeje samochodu!!!!


Gość Hubi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

w sprawie nie grzania samochodu pisałem wcześniej mam primerę P 10 z 91 r i nie leci ciepłe powietrze do środka PIsaliści mi że trzeba odpowietrzyć nagrzewnicę. Pojechałem do serwisu Nissana a Oni mi powiedzieli że nie ma czegoś takiego jak odpowietrzenie nagrzewnicy że nagrzewnicy się nie odpowietrza. Włożyli mi karton przed chłodnicę i powiedzieli że powinno pomóc. SORRY ale "gówno" pomogło. Ludzie Ludziska pomocy bo rzeczywiście zamarznę.

Dzięki Wielkie za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięgno chodzi dobrze?Czujesz opór podczas przesuwania? Może coś się na tym etapie posypało? Proponuję omijać ASO z daleka. Szukaj punktu usługowego, który sprzedaje i wymienia chłodnice. Tam są fachowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siem.

Gaz mam.

No dobra a ile kosztuje taka nagrzewnica?? żeby się nie okazało że przy nowej będzie tak samo bo znowu jakiś piep.... warsztacie powiedzą że tak to już jest w tych samochodach:)

No spróbuje poszukać takiej nagrzewnicy. a dużo roboty przy zmianie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie zaczniesz od najprostszych rzeczy?Sprawdziles to ciegno?Poloz sie pod schowkiem i tam bedzie widac ciegno niebieskie.Jezeli chodzi o wymiane nagrzewnicy,to ja sam bym sie za to nie zabieral.Roboty jest od cholery i jeszcze troche.Ciegno moze byc zle wlozone w ten uchwyt trzymajacy pod schowkiem i nie bedzie dobrze grzac.Ja tak mialem u siebie,poprawilem i jest dobrze.Sprawdz,moze ma za maly skok.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siem.

Gaz mam.

No dobra a ile kosztuje taka nagrzewnica?? żeby się nie okazało że przy nowej będzie tak samo bo znowu jakiś piep.... warsztacie powiedzą że tak to już jest w tych samochodach:)

No spróbuje poszukać takiej nagrzewnicy. a dużo roboty przy zmianie??

 

Stary, mam wrażenie, że Ty oczekujesz, aż ktos z nas przyjedzie i Ci naprawi ta usterkę. Sprawdziłes cięgno? Dzwoniłeś chociaż do jakiejkolwiek placówki z chłodnicami? Zastanowiłeś się ile jest roboty w spuszczeniu, zalaniu i odpowietrzeniu całości układu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siem

heh nie chcę żebyście przyjeżdżali:) tylko się pytam co może być powodem ---- macie dłużej takie bryki. Ja mam tydzień. Także nie dziw się że chciałbym wiedzieć więcej niż wiem, tym bardziej że dziennie robię po 50km dziennie z dzieckiem, które ma 14 miesięcy. Masz dzieci?????????????????????? Cięgno chodzi dobrze, chłodnica i pompa wody jest nowa, gaz jest podłączony dobrze przed chwilą byłem w warsztacie i sprawdzali nagrzewnicę --- stwierdzili że nie jest zapchana i jest w porządku.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Możesz spróbować odpowietrzyć układ zobaczymy czy to coś da .Za obudową filtra powietrza jest gumowy wąż biegnący do nagrzewnicy na tym wężu jest zaworek.Gdy zagrzejesz dobrze silnik odkręć delikatnie zaworek.Jezeli w układzie będzie jakies powietrze ucieknie przez zaworek(postać piany)Gdy przez zaworek bedzie już wypływał sam płynzakończ odpowietrzanie.Całą operacje wykoujesz na pracującym silniku.Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mówisz że wszystko sprawdziłeś to do wymiany nagrzewnica. pewnie trzeba rozdłubać kawał deski od strony pasażera, najpierw spuścic płyn, odpiąć węże jak już się do nich dostaniesz. i złożyć wszystko do kupy. roboty troche jest, ja bym pojechał do kogos od chłodnic. przy okazji może ci przepcha nagrzewnicę jak wymontuje i nie będzie tzreba szukać nowej. pozdrowienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego przedewszystkim trzeba sprawdzić czy do nagrzewnicy dochodzi płyn o odpowiedniej temperaturze a można tosprawdzić w następujący sposób wystarczy dotknąć ręką przewód doprowadzający płyn czy jest ciepły znajduje sie on w komorze silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siem

 

na wstępie Dzięki wielkie za odpowiedzi.

W przewodach za silnikiem które ida do nagrzewnicy jest gorąca woda gumowe rury są gorące.

pozdrawima

Hubi uzupełnij profil (może ktoś ci pomoże z twojej okolicy) i przestań pisać pogrubioną czcionką, bo kłuje w oczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spuść wodę z układu - odepnij węże od nagrzewnicy i dmuchnij w niego - jak dasz rady bez oporu tzn, że po prostu wyczyszczenie da efekty. Jak opór duży - tylko wymiana.

U mnie niestety posypały sie te blaszki między rurami więc kontakt powietrza przepływającego przez nagrzewnicę jest znikomy i jest do wymiany, dlatego najcieplej jest jak dmuchawa grzeje mi na 1 szym i drugim biegu.

Rozbieranie kokpitu celem wymiany nagrzewnicy jest nader upierdliwe bo trzeba zdjąć po prostu wszystko- oprócz kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...