Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

nissan micra k-10 spalanie


Gość pawel.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

zostalem szczesliwym posiadaczem tegoz autka .obliczalem sobie ilosc spalonego paliwka i wyszlo ze pali na trasie okolo7,4 litrów plaiwa na 100

w miescie owiele

wydaje mi sie ze jest to duzo , na to co sie dowiadywalem o tym aucie.

prosilbym o wskazowki co moze byc przyczyna tak wysokiego spalania

:] dzieki za pomoc

paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie wiem, jaki masz silnik, ale 7,4 litra w mieście to nie jest wcale za dużo jak na tę porę roku. Ja jeździłem K-10 ponad 4 lata i zimowe spalanie w mieście często przekraczało u mnie 7l (silnik 1.0).

W lecie to co innego, ok. 6,2-6-4.

Myślę, że nie masz się czym przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz doczytałem, że te 7,4 to na trasie.

No, to rzeczywiście za dużo. Nie powinno być więcej niż 6.

Zacznij od diagnostyki spalin, potem ewentualna regulacja - gaźnik, zapłon, wymiana świec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam to ja pisalem juz sie zarejestrowalem , pojemnosc silniczka to 1.2 hmm filterek wymieniony no i bede probowal go testowac. mam sonde lamda . Czy ta sonda moze miec duze znaczenie w tego typu wydarzeniach ??

i jeszcze jedno gdzie mozna zrobic diagnostyke spalin z regulacja w kazdym lepszy warsztacie jakie ceny?? mialem alfe z 1975 i sam wszystko robilem:] wic byl spokuj :P

teraz nowe autko to to jest inna epoka , tutaj gaznik

ale to wtrysk??? czy poprostu gaznik ??? nieznam sie za bardzo , za nowe auto hehe :lol:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość x-men9999

Zaraz po nowym Roku (3) mam zamuwione miejsce u faceta co robi diagnostykę i jak wszystko będzie O.K. to napiszę co robił i ile to wyniosło.

Spalanie w mieście w mojej mikruni wyszło grubo poza 10l. :evil: (silnik 1,2)więc muszę coś z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnostyka spalin nie jest droga, w każdym lepszym warsztacie robią. Regulacja to już co innego, ale pewnie nie więcej niż kilkadziesiąt złotych.

Będę się upierał przy gaźniku, według mnie wtrysk dopiero w K11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jakos to sie tak składa ze z gdyni jestem , od niedawan mam te autko(5 grudzien dodac 2 tyg na rejestracje i oplaty to pozniej zacząłem jezdzic). a na strone zajarzalem 3 dni temu . wiec jak narazie tyle tego wszystkiego jutro bede sprawdzał swiece , czy niedo wymiany przypadkiem :] no nic to na tyle :P i jeszce jedno jak wstawic swoj avatar??:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

no i bylem na diagnostyce spalin i niby regulacji gaznika(niby- poniewaz nic nietrzeba bylo regulowac wsystko ok), tak samo ze spalinami wsystkie jest w porządku wiec co moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niedobrze :(

Na razie nie mam konkretnego pomysłu.

Może zapłon, może świece, może sonda (diagnostyka jest na wolnych obrotach przecież), może hamulce trochę blokują (jakieś opory), a może licznik przekłamuje :?: :?:

A może wszystko razem?

Albo akurat trafiłeś taki egzemplarz?

A w ogóle to się nie będę wymądrzał, bo nie znam się na samochodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :)

co do zaplonu to zajze pod kopułkę czy jest czysta ,wymienilem jeden przewodzik do swiecy bo byl w kiepskim stanie , sprawdzilem swiece (jedna byla tak srednio wkręcona),

bede jeszcze wymienial filterek oleju ale to jak pieniązki uzbieram, co do chamulcow to troche racji blokowalo mi lewy przod( zrobione, ale jeszcez chyba trzeba powalczyc):] :wink:

ale jak narazie to jezdzi mi sie nim przyjemnie:] spalanie w porownaniu do poprzedniego auta i tak rewelka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość x-men9999

No to już serwis zrobiony,gościu ustawił zawory przeglądnął świece ustawił zapłon sprawdził kopułkę przewody wysokiego napięcia spaliny wyczyścił gaznik,filtry wymieniłem wcześniej,czas jego pracy wyniusł 1godzinę i 5minut a zapłaciłem 40PLN. :D autko idzie jak rakieta a spalanie to dopiero się okaże w praniu ale już zauważyłem poprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość x-men9999
No to już serwis zrobiony,gościu ustawił zawory przeglądnął świece ustawił zapłon sprawdził kopułkę przewody wysokiego napięcia spaliny wyczyścił gaznik,filtry wymieniłem wcześniej,czas jego pracy wyniusł 1godzinę i 5minut a zapłaciłem 40PLN. :D autko idzie jak rakieta a spalanie to dopiero się okaże w praniu ale już zauważyłem poprawę.

 

Zapomniałem napisać że sondę też sprawdzał.Teraz to już chyba wszystko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość x-men9999

Stwierdził że zawory były zle ustawione(tak też myślałem) gaznik był brudny, no i zapłon też bo nasze paliwo zostawia dużo do życzenia,a u niego cały czas jesteś przy swoim aucie i on je robi nie zajmuje się niczym innym więc człowiek ma możliwość przyjżenia się .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość x-men9999

Teraz to można śmigać po mieście :D spalanie jest na poziomie 7 litrów

a na trasie trzyma się na poziomie 4,8l :D a i jeszcze jedno zmieniliśmy stację gdzie tankujemy paliwo odrazu są efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam

Jestem szczęśliwym (a raczej nieszczęśliwym) posiadaczem Micry k-10 1.2 1989r i z przykrością musze stwierdzić, że nie jestem z niej specjalnie zadowolony. Chodzi tu o spalanie benzyny. Kupilem mały samochów,żeby mało palil a tu niespodzianka. Na trasie ok 8l ale w mieście a raczej przy jeździe mieszanej ponad 10l/100km. Tak wiec byłem u wielu mechaników, oczywiście nic za darmo i nadal to samo.Wymienilem filtr powietrza, świece, sprawdzilem lambde, gaźnik wyczyszczony. W sumie trochę sie dziwie bo silnik pracuje ładnie, samochód troche wolno przyspiesza, no ale to w końcu troche ponad 50KM. Tak jak czytam forum to może jeszcze warto te zawory wyregulować, ale czy to może byc przyczyna??

Ludzie pomóżcie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...