Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

nissan micra k-10 spalanie


Gość pawel.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak zaworki tez sprawdz

;]

a zadne koło ci nieblokuje??? ja mam z przodu szczęke do zrobienia bo mi troszke blokuje

wszystko idzie na spalanie benzyny;]

zprawdz zaworki i wtedy zobacz tez mialem grubo ponad 10 litrow w miescie , musze jeszczce te kolo naprawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile Ci teraz pali?? Napisz prosze co dokladnie naprawiałeś. A co do tych hamulców to troszke mi blokuje, ale szczerze mówiąc to przy takim spalaniu to by mi musialy tylne koła chyba w miejscu stac :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hamulce z przodu moze tez blokowac zapieczenie tuleji na których jest przykrecony zacisk- mialem tak u mnie i wystarczylo rozruszac prze WD40 a potem nasmarowac smarem i teraz jest superek 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tuleje miałem zapieczone ale oprocz tego to mi ten tłoczek sie blokuje troche ;/ doch juz dwa czy 3 razy go ruszalem a nadal sie tnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki oszczędnej jazdy

Pierwszym czynnikiem , mającym wpływ na zuzycie paliwa jest silnik, który musi mieć dobry zapłon, dobrze wyregulowany gaźnik i dobrą kompresję(ciśnienie spręzania

1.Świece zapłonowe .Jeśli świeca daje złąiskrę lub wogóle jej nie daje , to spalanie mieszanki niejest całkowite. Oczyszczenie świec (i regulacja odstępu między elektrodami -- przyp. tłum. ) nic niekosztuje a wymiana świec jest łatwa . Z jednym kompletem świec można przejechać 40 tys km, wypanie jednak taniej , jeśli wymienimy je po 15 tys najwyzej 25 tys km<<dane te dotyczą sie silnikow 4 suwowych ; w silnikach dwusuwowych swiece zuzywają sie znacznie prędzej i łatwiej zanieczyszczają.

2.Przerywacz stąd ma swą nazwę ,że w chwili , gdy rozchyla się jego styki następuje przerwanie przepływu prądu , co powoduje przeskok iskry między elektrodami świecy, Jeśli przerywacz źle pracyje powoduje takie same straty benzyny , co zła świeca (moim zdaniem wtedy 4 swiec:P) Złe styki przerywacza, opalony palec rozdzielacza , zły styk przewodu wysokiego napięcia , przebicia z przewodów wysokiego napięcia (iskrzenie można łatwo zauważyć w ciemności)brudna kopułka rozdzielacza - to wszystko stoi w sprzecznością z ekonomiką eksploatacji

3.akumulator musi być w dobrym stanie , dobrze naładowany, aby uzyskiwany z niego prąd wystarczył do zasilenia rozrusznika i spowodowania zapłonu. Często zdarza się że kłopoty z akumulatorem polegają na złym zaciśnięciu lub zabrudzeniu zasików akumulatora(oczyścić nasmarować wazeliną techniczną i dokręcic)

4. Wyprzedzenie zapłonu musi być dobrze ustawione , w przeciwnym razie silnik nie bedzie w pełni wykorzystywał energi dostarczanej przez paliwo. Przy zbyt małym wyprzedzeniu zapłonu silnik grzeje sie nadmiernie , przy zbyt dużym stuka co oznacza nietylko zmniejszeine mocy ,ale grozi szybkim , nienormalnym zuzyciem układu korbowego.

5. rozrusznik jest często pomijany podczas czynności obsługowych , jest to błędem - - od czasu do czasu trzeba oczyścic szcotki i kolektor

6. Zbiornik paliwa i przewody paliwowe muszą być szczelne . w przypadku duzego zuzycia paliwa trzeba przedewszystkim sprawdzić szczelnośc połączeń. Częściowo zapchana rurka doprowadzająca paliwo do gaźnika zmniejsza moc silnika , a w przypadku silnika dwusuwowego moze spowodować jego przegzewanie się , a nawet zatarcie

7. Pompa paliwa jest zespołem którego niewarto naprawiać , jeśli źle działa lub ciągle cieknie ,należy wymienić na nową.

8. filtry powietrza i oleju zwiększają znacznie zurzycie paliwa jeśli są zanieczyszczone, ich obsługa jest jednym z podstawowych zadań które mysimy wypełniac zgodnie z instrukcją obsługi.

9. gaźnik wymaga czyszczenia raz do roku , Jego zadaniem jest dokładne odmierzenie i rozpylenie paliwa do zasysanego powietrza . jeśli nie robi tego dobrze , to silnik niewykorzystuje w pełni składnikow mieszanki,Pierwszy z nich to powietrze ,które mamy darmo, ale przecież benzyna kosztuje

10 . dobre ustawienie biegu jałowego zalezy od małego ruchu wkretakiem w lewo lub w prawo , niby to nic ,ale prosze sobie wyobrażic ile paliwa marnujemy w ciągu roku tlyko dlatego ze podczas kazdej chwili pracy na biegu jałowym silnik pracuje na bogatszej miesznce i dwa razy szybciej niż powinien

11. 12. 13 pomijam :P

14 . kompresja (ciśnienie spręzania) musi być odpowiednio wysoka, jest bowiem jednym z zasdniczych czynnikow ekonomicznej eksploatacji auta

15. cisnienie w ogumieniu nalezy utrzymywac zgodnie z instrukcją obsługi.Zbyt małe ciśnienie w ogumieniu powoduje straty energi na zwiększony opór toczenia

16.Amortyzatory (skroce to:P)jesli amorek źle działa to powoduje ze koła napedzane odskakują od nawierzchni obracają siewtedy bez uzytku ,awiec marnują benzyne

17.Dobrze wyregulowane hamulce są tak samo ważne z punkt widzenia akonomicznej jazdy jak dobrze pracujący silnik, a ze względu na bezpieczeństwo-- jeszcze ważniejsze. Jesli hamulce grzeją sie podczas jazdy bez hamowania to powodują zwiększenie zuzycia paliwa i ogumieia[/size]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takst pochodzi z ksiązki J. Hausman'a Prowadze swój samochod .

ale zem sie rozpisał ,

jak cosik znajde to wrzuce, moze cos o oszczędnej jeździe:P;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

a czy ktos z was uzywa sportowych swiec :?: i o ile to powiekszylo spalanie podczas normalnej jazdy :?: mam zamiar zminic moje bo sa w fatalnym stanie pozatym zabieram sie z moja micrunia na warsztatwiec bede robil wszystko po kolei

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...