Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

spalanie w korkach


Gość Hubi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!!!

moja Primerka pali 8,5 gazu na 100km jak się jeździ normalnie, a stałem w korkach ok 2,5h i po przejechaniu 100km zatankowałem znowu do pełna i weszło 15l. możliwe że tyle wychlał w tych korkach??? acha no i mróz.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiem Primerkę P-11.144 w tym tygodniu i też zaniepokoiło mnie spalanie. 200 km trasa, 100 miasto a średnia 9 litrów. Mam silnik 1.8 i myslałem, że będzie z literek mniej ;-) zwłaszcza, że mam lekką nogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi średnia z 500km wyszła 10,05 częściowo trasa, jedna podróż do miasta (4,5 godziny na 70 km) jeszcze z 100 po mieście ale już bez korków, generalnie cykl mieszany z przewagą miasta no i jeszcze akurat ten atak zimy i parę porządnych sprintów spod świateł bo ciągle komuś się zdawało że jest szybszy ;) Motorek to SR20DE jeszcze bez LPG więc wynik uważam za w pełni akceptowalny jak na takie warunki (chociaż nie mówię że to mało a i póki co zbyt lekkiej nogi też nie mam ale też nie piłuje non stop do 7000 :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że średnie spadalnie w mojej Nysce to 10 litrów i jak narazie nie zaskoczyła mnie negatywnie, byłem przygotowany na takie spalanie. Mam w aucie komputer który średnie pokazuje w granicach 9,5 litra,ale biorąco pod uwage ze czasem przejade sie stałą prędkością z 50 km to troche spada,ale w miescie 10 litrów to standard

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac 2 miesiace temu kupujac Primerke z 2 litrowym silnikiem bylem przygotowany na spore wydatki na paliwo - ku mojemu zaskoczeniu okazalo sie, ze to bardzo przyjemny dla kieszeni silnik :) Maks w tej chwili to 10l miasto, normalna jazda, korki, srednia "trasa" ok 8-12km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na dwu litrowe silniki to akurat są moim zdaniem ekonomiczne,nie mozna im zarzucic ze spalają duzo,zwazywszy ze muszeą nakarmić stajenke a w niej 130 koni,do tego te konie muszą uciągnąc ponad tone masy auta. Spalanie w miescie na poziomie 10 litrów to przyzwoity wynik,zwazywszy jak sie popatrzy na spalanie nowego passata 2.0 TDi gdzie wynosi ono 9.5 litra ROPY.... chyba era oszczędnych diesli się skończyła,teraz spalanie juz wchodzi na poziom benzynówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...