Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pytanie do fachowców::: Czym kleić spojler (złamany)


Gość bober85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

mam pytanie do kumatych tunerów:

 

Jakim klejem dobrze jest skleić złamany spojler?? Dodam że jest to oryginalny spojler na tylną klapę do nissana N14 5d.

 

Kupiłem go na allegro i jak otworzyłem paczkę to spojler był w 2 kawałkach !!!! :< :< (jest złamany dokładnie po środku, w miejscu gdzie jest 3 lampa stop. Tam jest najsłabszy więc tam strzelił). Tak na marginesie niech szlag trafi pocztę polską i faceta który to pakował !!! :fuckyou2: :fuckyou2:

 

Mimo to i tak bardzo mi sie podoba i chce go zrobić na cacy :D

 

Mam już pomysł jak to zrobić żeby było dobrze, tzn. w miejscu złamania złożę go na kołki i klej, od spodu pod 3 lampą stopu dam blaszkę na wkręty , a od góry mam zamiar go delikatnie wydrążyć i położyć na to włókno szklane i zalać to żywicą, Na wykończenie szpachla, podkłąd i lakier. Śladu nie będzie i efekt powinien być super, jednak kołki i samo złamanie musze skleić czymś dobrym i nie wiem czym żebym tego nie spaprał no i przede wszystkim żeby nie puszczało.

 

Jesli ktoś wie co to za materiał z którego zrobiony jest spojler i wie co dobrze będzie to trzymało to proszę o podpowiedź za co z góry wielkie dzięki.

 

A TAK NA MARGINESIE DLA ZAINTERESOWANYCH:

 

mam do sprzedania drugi taki sam spojlerek ( do n14 hatchback 5d, czyli tak naprawde to jest liftkack :D) w bardzo dobrym stanie (kolor srebrny met. ale to nie ma znacznia bo choć nie jest porysowany to i tak pewnie będzie przemalowany na nowo.) Jest cały i wszystko cacy.

Jedyna różnica to to że nie ma 3 lampy stop, ale to taki model a ten mój połamany ma lampę i dlatego chcę go naprawić.

 

Jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę pisać na PW. jakoś sie dogadamyi oczywiścei mogę wysłać jego zdjęcie.

 

liczę na Waszą pomoc.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za towar uszkodzony w transporcie odpowiada nadawca tak wiec trzeba reklamacje zlozyc Nie napisales z jakiego materialu jest spojler To moga byc np żywice albo aluminium heh Jak z Tworzyw sztucznych to na pewno jakis durplast czyli termoutwardzalne najlepiej kleic taka sama zywica (albo jakims klejem dwuskladnikowym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym facetem to nawet nie mam ochoty rozmawiać, bo teoretycznie i tak nic mu nie udowodnie. Co prawda spojler znalazłem na allegro ale to była aucja otoMoto, więc nie było żadnej licytacji itp.. Poprostu zadzwoniłem i dogadałem sie żeby mi odkręcił ten spojler od klapy (bo sprzedawał klapę) i tyle. Nie ma nawet sensu dochodzić z czyjej to było winy.

 

Ja to bez problemu naprawie tylko nie wiem czym to kleić.

a co do plastiku to nie znam się na tym. Dlatego napisałem w poście że pytanie kieruję do fachowców, bo oni mogą coś powiedzieć na ten temat.

 

Ten plastik wygląda mi... no nie wiem jak to określić. niby plastik ale bardzo lekki, konsystencja trochę przypomina piankę ale to jest twarde i sztywne. To napewno nie jest żaden metal. Jakieś tworzywo sztuczne ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Ja w poniedziałek wieczorem podam Ci nazwę naprawdę zajebistego kleju do tworzyw.

 

Teraz jej nie pamiętam ale wiem, że jest w zestawie z utwardzaczem i kosztuje ok.50-60zł za komplet.

 

Z tym, że jak mi sprzedawca pokazał jego mozliwości to się zgiąłem. Skleił 2 drewniane listewki rantami do siebie, powieżchnia styku była ok.5cm2 i po 2s. kazał mi to rozłamać w tym miejscu i nie dałem rady. Dopiero jak pier***łem o róg ściany to się rozłamało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec zacznę od tego ze tez mam pęknięty spoiler kupiłem taki z klapa i myślałem ze będzie wszystko ok spoiler był u specjalisty i został profesjonalnie naprawiony, czyli krawędź złamania wyżłobiona i znitowana na całej długości pęknięcia

To była pierwsza naprawa następnie po pół roku trzaskania klapa spoiler mimo profi roboty zaczął pękać znów wiec wziąłem się za to sam i wytrzymał rok w poprzednie wakacje znowu go naprawiałem a teraz patrząc na niego widzę ze znowu pęka i nie wiem czy jest sens naprawiać cos takiego wydaje mi się ze taniej wyjdzie kupić cały spoiler niż naprawiać cały czas połamańca.

jak sobie pomyśle ze w tym roku znowu mam to naprawić to krew mnie zalewa :diabelek:

Co do materiału, z jakiego jest to wykonana, jeżeli oczywiście mówimy o oryginale to jest to tworzywo sztuczne z tym ze mało, co do tego chce przylegać gdyż jest to tłuste bardzo, dlatego zanim zaczniesz cokolwiek kleić do tego najpierw tryśnij to podkładem do plastiku, bo jak tego nie zrobisz to ze 3 razy klapa trzaśniesz i wszystko znowu popęka :(

a tak wyglądał po pierwszej naprawie i pol roku trzaskania klapa :/

000_0653.jpg

000_0658.jpg

000_0659.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde Osa to żeś mnie pocieszył :|

 

ale coś czuje że i tak spróbuje zreanimować ten mój spojler.

Nie wiem jeszcze czy bede go kleił ale oprócz kleju napewno dam jeszcze blachę na wkręty dla wzmocnienia pod lampą tak że nie będzie tego widać. A wogule to mam zamiar wywiercić długie 2 otwory pod skosem i skręcić to jeszcze mocno wkrętami. Od góry jeszcze żywica z matą szklaną i zobaczymy...

Narazie czekam jeszcze na 1 odpowiedź bo johny_fellow ma podać mi nazwe dobrego kleju.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co: a tak sobie pomyślałem czemu by nie spróbować klejem najbardziej dostępnym i tanim jak barszcz.

Odłupałem kawałeczek spojlera z niewidocznego miesca i skleiłem go na próbę cyjanopanem E (tym w niebieskim opakowaniu) i jeszcze drugi kawałek takim inny klejem do twardych plastików.

Wyschło sobie w cieple przez 6 godzin i efekt: cyjanopan trzyma za***iscie.

Rozpuścił klejony plastik tak że nie da się go oderwać w całości, w miejscu klejenia jest praktycznie nie do ruszenia. Natomiast ten drugi to lipa. Lekko go ruszyłem śrubokrętem i sam odpadł.

 

Więc chyba nie będe kombinował i wydawał kasy na jakieś cuda jak ten klej robi robotę jak trzeba :D:D

Ale wzmocnienia, jak pisałem wcześniej w poście, i tak porobie bo nie mam zamiaru tego poprawiać.

 

Tak czy owak dzięki za podpowiedzi.

 

Jak go zrobie to pochwalę się efektem.

 

pozdro for all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że silikon spokojnie powinien wystarczyć o ile spojler jest jeszce przykręcony śrubkami. Tylko dobrze przemyj rozpuszczalnikiem albo benzyną ekstrakcyjną klejone powierzchnie i przyklej.

 

No chyba że spojler trzyma sie tylko na kleju to w takim przypadku ja bym zastosował klej np. do wklejania szyb samochodowych lub typowy klej do mocowania spojlerów (widziałem taki nawet na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spojler mam już naprawiony.

Dzisiaj maluje go podkładem a jutro baza i klar.

Myślę że tak jak go zrobiłem to nie powinno się nic dziać. Jest naprawde za***iście mocno.

Nie dziwie się że w przypadku OSY jego spojler pękał mu kilkakrotnie, bo żeby skleił go nie wiem czym i nawet znitował to pęknięcie sie i tak pojawi skoro nie dał od zewnątrz włókna i żywicy.

No cóż... narazie wszystko wygląda super i tak powinno raczej zostać mam nadzieje.

 

pzdr all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...