Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Olej Valvoline


Gość Tomasz_Primera
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mozna zalac diesla zwyklym (tzn. bez napisu diesel) maxlifem 10w-40??

Kiedys to analizowalem - i wydaje mi sie ze TAK.

Olej z napisem Diesel za to chyba nie nadaje sie do benzynowych -ale juz nei pamietam szcze=golow -wazne sa symbole ktore oprocz 10W40 mowia o jego zastsowaniu (co w stylu API, CF-3 itp -nie pamietam dokladnie ale na utelce to znajdziesz i w instrukcji samochodu jakie normy musi spelniac).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zastanawia mnie jedna rzecz, na banieczkach MAXLIFE data produkcji jest wytłoczona na bańce od spodu czy nadrukowana przodzie ?

 

Witam.

 

Zaintrygowało mnie to pytanie i pobiegłem do garażu, żeby sprawdzić.

U mnie opakowanie 4l, pochodzenie: Vavoline EMEA, A division of Ashland Nederlan B.V. data produkcji jest nadrukowana na przedniej stronie bańki w lewej dolnej części. Druk częściowo jest na opakowaniu, a częściowo na etykiecie - można powiedzieć pół na pół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

który olej ?

 

tu cena jest dość niska ?

 

1. http://moto.allegro.pl/item822487722_valvoline_maxlife_10w40_4l_kurier_14_zl.html

 

Tutaj za to 5L i już cena inna :

 

http://moto.allegro.pl/item825074066_valvoline_maxlife_10w40_5l_super_gratis_wart_25zl.html

 

 

i nie wiem co o tym sądzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który olej ?

 

tu cena jest dość niska ?

 

1. http://moto.allegro....rier_14_zl.html

 

Tutaj za to 5L i już cena inna :

 

http://moto.allegro...._wart_25zl.html

 

 

i nie wiem co o tym sądzić

 

Ja miesiąc temu brałem od tego gościa motoryzacja_krak (czy jakoś tak) i było ok. Co do ceny to masz inny litraż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem że inny litraż , ale czy to oryginał

 

 

Po 1-sze musi byc tłoczony napis. Tak jest ze wszystkim. Oryginały mają tłoczone a nie np. naklejane loga itp.

 

Osobiście kupuję albo u : eurocars lub martko - (nicki z aledrogo) - zależy kto co ma w danej chwili i w jakiej cenie :)

Zawsze jedna i ta sama oliwa.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Mam pytanie, czy jeśli silnik jest zalany olejem 5W40, ubyło oleju i został dolany 1 litr 5W30, to czy może to wpłynąć bardzo niekorzystnie na silnik??

 

 

trochę mało lepki, ale nic się nie stanie. Jeździj spokojnie.

Instrukcja pozwala na taki olej jesienią, zimą i wiosną. Latem jadąc dłuższy czas na wysokich obrotach można zrobić silnikowi małe kuku.

 

Ale ty dolałeś tylko litr, więc niewiele. Nie ma się co stresować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 83tomek83

trochę mało lepki, ale nic się nie stanie. Jeździj spokojnie.

Instrukcja pozwala na taki olej jesienią, zimą i wiosną. Latem jadąc dłuższy czas na wysokich obrotach można zrobić silnikowi małe kuku.

 

Ale ty dolałeś tylko litr, więc niewiele. Nie ma się co stresować

 

 

Ok, dzięki za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałem dowiedzieć się czy ktoś nie zna warsztatu na śląsku gdzie posiadają olej Valvoline max life 10w40 na wymianę.

 

Serwisy olejowe Valvoline MaxLife na ślasku:

 

Krzanowice

Serwis Józef Lazar

ul. Ogrodowa 1c

tel. (032) 410 81 46

 

Rybarzowice

Serwis & Sklep Waligóra

ul. Żywiecka 757

tel. (043) 863 14 31

 

 

Witam.

Mam pytanie, czy jeśli silnik jest zalany olejem 5W40, ubyło oleju i został dolany 1 litr 5W30, to czy może to wpłynąć bardzo niekorzystnie na silnik??

 

kolego nie jest wazna klasa lepkosci (5W-40) tylko norma olejowa jaka producent auta przewiduje do twojego silnika. sprawdz jaka norme musi spelniac olej dla ciebie w instr obsl. i taki olej musisz lac. tazke jesli ten 5W-30 ktory zalales nie spelnia owej normy - moze byc nieciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisy olejowe Valvoline MaxLife na ślasku:

 

Krzanowice

Serwis Józef Lazar

ul. Ogrodowa 1c

tel. (032) 410 81 46

 

Rybarzowice

Serwis & Sklep Waligóra

ul. Żywiecka 757

tel. (043) 863 14 31

 

Dzięki za info, ale chodziło mi o serwisy gdzieś niedaleko Katowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Croom - a co powiesz na Liqy Moly?

 

trudno jakos w miare obiektywnie ocenic oleje.

Ja zawsze podkreslam ze powinno lac sie o wlasciwosciach takich jakies przewidziane dla silnika a poza tym lac ORYGINALBY, nowy, pewny.

Możemy kupic nadroższy, kosmiczny i najlpeszy ale co z tego jezeli nie zrobia tego na naszych oczach i wlasciwie cieszymy sie ze mamy potem jakikolwiek w silniku.

 

Polska to taki kraj ze jak wiadomo sporo ludzi kompinuje i TUTAJ (w POlsce) niekupimy tak dobrej czekolady i tak dobrej kawy jak w Niemczech. Wyjasni mi to ktos -dlaczego? (albo niech to bedzie pytanie retorycne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja sam w 2.0D CD20 stosuje Valvoline MaxLife Diesel 10W40 odkąd kupiłem samochód - prawie 2 lata. Oleju nie bierze.

Generalnie w rozmowie z dobrymi specami słyszałem, że:

- Mobile: ma właściwości myjące, jest rzadkawy. Dużo podrób w PL.

- Castrol: gęstszy więc jeśli silnik poci trochę to można spróbować Castrola zamiast lać mineralny.

Valvoline sam używam, używał tato w primerze CD20T i jest ok. Generalnie olej dość rzadki jak się go weźmie na paluszek i nie tani. Ale wydaje mi się, że warto.

Chciałem też spróbować Motula, ale waham się póki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gruzin87

panowie a jak myslicie, ktory olej lepszy total quartz 9000 5w40 czy gulf formula g 5w40? te oleje to chyba tzw. hydrokraki. wiem ze motul ma w tej lepkosci pelen 100% syntetyk i chyba valvoline synpower takim jest, znacie jeszcze jakies pelne syntetyki w takiej lepkosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawel998s

Witam Panowie. Mam nadzieję, że dobrze trafiłem. Problem polega w tym, że chciałbym zmienić olej ale nie wiem na jaki i ile go potrzeba. Nie wiem jakim olejem mam teraz silnik zalany. Przebieg auta to 222 tys km. Proszę o pomoc.

Czym najlepiej zalać i ile potrzeba oleju do tego silnika.

Primera P10 1.6 16v 1996r sedan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Morricone

Witam Panowie. Mam nadzieję, że dobrze trafiłem. Problem polega w tym, że chciałbym zmienić olej ale nie wiem na jaki i ile go potrzeba. Nie wiem jakim olejem mam teraz silnik zalany. Przebieg auta to 222 tys km. Proszę o pomoc.

Czym najlepiej zalać i ile potrzeba oleju do tego silnika.

Primera P10 1.6 16v 1996r sedan.

Do auta o takim przebiegu lepiej nie lać syntetyka. Wiele osób chwaliło tutaj Maxlife'a 10W40 produkowanego przez Valvoline. To naprawdę dobry, a nawet bardzo dobry olej, szczególnie do samochodów o przebiegu ponad 100000 km. Ale pamiętaj, żeby przez zalaniem tym nowym olejem starannie pozbyć sie tego co było w misce wcześniej. Czytałem, że Valvoline ma w ofercie również preparaty czyszczące i takie które dodaje się do paliwa bezpośrednio po wymianie oleju, żeby cały silnik odświeżyć i pouszczelniać. Zbnajdziesz to wszystko na ich stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Almera zony jest zalana Liqy Moly MoS 10W/4O.

Po trzech miesiącach, jak na razie oleju nie ubyło, samochód jeździ normalnie.

 

Choć ten watek poświecony jest olejom Valvolin powiem ze oprocz niego jest sporo innych producentów (mniej lub wcale nie reklamowanych) którzy produkuja bardzo dobre oleje ale z racji ich małej popularnosci uwazane sa za dziwactwa i nieznane a tym samym niepewne.

 

Podam przykład -powiedzcie jaka firma robi najlepszy sprzęt AGD -wymienicie wszystkie a nikt chyba nie wspomni o firmie MIELE ltóra jest uważam najlepszą z racji choćby tego że daje kilka lat gwarancji a praktycznie sprzet może służyć do znudzenia bezawaryjnie.

 

Podobnie z olejami, choć ja osobiscie polecam Valvoline z jednego powodu a mianowicie producent pakuje towar tylko w zakładach w Holandii i stąd jest spora pewnośc że olej nie jest podrabiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam tak o tych wszystkich olejach i mam dylemat. Mam Almerę 1.5 benzynę z 2003 roku 57 tyś km. Zalana przed rokiem Texaco Havoline Extra 10W40 - czyli taki jaki ASO i producent auta poleca. Przez chwilę zastanawiałem się, czy nie wlać pełnego syntetyku, ale ASO kategorycznie odradziło. Zastanawiałem się właśnie nad Vavoline MaxLife 10W40, ale olej musi spełniać te wszystkie normy i wymagania, których w książeczce podanych jest kilka. Jak biedny szary człowiek ma się w tym połapać? Jest gdzieś dostępny jakiś formularz zamienników olejów albo coś podobnego.

Silnik jest w dobrym stanie bez większych dolewek - miałem dolewkę w czasie dużych mrozów.

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...