Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Wylot ciepłego powietrza.Ogrzewanie.


Gość EDIKS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W mojej Micruni K11 1997r 1.0 jak nastawie temperaturę na max i wiatraczek na byle jaką prędkość to ciepłe powietrze wieje na nogi i z tych małych kratek nieregulowanych przy przedniej szybie po obu stronach, no i oczywiście z wylotu na przednią szybę. Natomiast ze środkowych wylotów leci zimne i z bocznych regulowanych. Czy to normalne czy może coś jest nie tak z moją Mikrunią. Zakupiłem ten samochodzik tydzień temu i dopiero go poznaje. Jak dotąd jeździłem różnymi samochodami ale wylot ciepłego powietrza odbywał się ze wszystkich kratek a tu w Mikruni połowa kratek ciepła a połowa zimna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W micrach tak juz jest że z tych kratek na środku konsoli zawsze wieje zimne powietrze (abyś nie zasnął :D ) i trzeba je po prostu zamkąć. Poszukaj na forum ten temat był juz poruszany.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale czy tak ma być a jak tak to poco przecież to bezsensu poco mi zimne, jak włanczam sobie ciepłe to raczej poto żeby się autko w środku szybko nagrzało. Może jednak zbadał ktoś ten temat bo skoro inni tak maja to morze warto to wyjaśnić.

 

MAM INNE ROZWIĄZANIE MOŻE TO SĄ OSZCZĘDNOŚCI I GOŚCIE TAK ZAPROJEKTOWALI SAMOCHODZIK ŻE ZROBILI MU TAŃSZĄ WERSJE KLIMATYZACJI STREFOWEJ CZYLI JA MAM CIEPŁE A PASAŻER ZIMNE. :one:

 

Szukałem na Forum ale widocznie niedokładnie przeszukam jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał redwolf, wszyscy tak mają i jest to po to, abyś nie usnął za kierownicą (szczególnie w trasie). Całe auto sobie fajnie grzejesz, ale na twarz puszczasz sobie świeże zimne powietrze i to nie usypia (w każdym razie mniej niż to ciepłe ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale czy tak ma być a jak tak to poco przecież to bezsensu poco mi zimne, jak włanczam sobie ciepłe to raczej poto żeby się autko w środku szybko nagrzało

Sprawdzałem wczoraj Micra K11 2000r. i nie udało mi się zrobić tak, żeby tylko z wylotów na środku(koło przelączników) leciało zimne powietrze kiedy z innych leci ciepłe.

Moim zdaniem ogrzewanie lub chłodzenie powinno działać tak jak na skanie poniżej.

Jeśli już zostanie włączone ogrzewanie środkowym pokrętłem to nie ma możliwości aby z jednych wlotów leciało zimne a z innych gorące bo przecież do włączania ciepłe czy zimne służy środkowe pokrętło - wydaje mi się, że na wszystkie nawiewy !!!

Jeśli tak jest to nie działa sterowanie "klapkami" nawiewów.

 

[center:005e1b280c]Skan - kliknij i zobacz co napisali.[/center:005e1b280c]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę jeszcze dziś - faktycznie wentylator był włączony na 3-cim biegu.

Jeżdżę po mieście i muszę włączać wentylator bo mi zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Norma. W 100NX'ie też to mam.

 

Z tym, że musimy zastrzec iż dzieje sie to tylko wtedy gdy nawiew jest kierowany na szyby, lub nogi bo jeśli jest ustawiony na tułów to dmucha tam ciepłym powietrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jak ustawisz na max temp i włączysz I bieg wentylatora to ze środkowych nawiewów (tych obok przycisku awaryjnych) poleci zimne powietrze.

Posprawdzałem i nie wiem czemu ale nigdy z nawiewów obok przycisku awaryjnych nie leciało mi zimne powietrze.

 

Zrobiłem następujące próby - środkowe pokrętło na MAX:

1.Wentylator 1-bieg , kierunek nawiewu MAX w lewo - leciało ciepłe.

2.Wentylator 1-bieg , kierunek nawiewu MAX w lewo + 1 - też ciepłe.

3.W pozostałych 3-ech pozycjach pokrętła nawiewu - brak nawiewu.

 

Zrobiłem też próbę bez wentylatora nadmuchu - kierunek nawiewu MAX w lewo - i przy prędkości ok.70km/h i przyłożeniu ręki do nawiewów poczułem ciepłe powietrze.

 

Z tym, że musimy zastrzec iż dzieje sie to tylko wtedy gdy nawiew jest kierowany na szyby, lub nogi

Wtedy u mnie nie dmucha z nawiewów na desce rozdzielczej - wszystkich 4-ech - jakby były zamknięte.

 

Zastanawiam się dlaczego u wielu z Was jest inaczej :?:

Może ktoś ma schemat nawiewów?

A swoją drogą zastanawiam się skąd dochodzi zimne powietrze - przecież po włączeniu ogrzewania ŚRODKOWE POKRĘTŁO do auta powinno się dostawać ciepłe powietrze i powinno być rozdzielane na nawiewy. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do tego jeszcze jest tak ze masz ustawione na szybe lub nogi i przelaczysz nawiew na kabine na tulów to dmucha jeszcze chwile zimnym tak jaby te rury tam nie wiadomo ile dlugosci mialy i zimne powietrze musi byc najpier przedmuchane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johny_fellow napisał/a:

Z tym, że musimy zastrzec iż dzieje sie to tylko wtedy gdy nawiew jest kierowany na szyby, lub nogi

Wtedy u mnie nie dmucha z nawiewów na desce rozdzielczej - wszystkich 4-ech - jakby były zamknięte.

Przy ustawieniu na szyby (szyby/nogi) z bocznych kratek leci ciepłe powietrze, a ze środkowych zimne. W zimie innych ustawień nie używam, a w lecie zewsząd leci za ciepłe powietrze (klimy czasem trochę brakuje)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Odgrzeje kotleta bo szukam odpowiedzi na nurtujące pytanie .....  

 

... mianowicie.... pacjent K11 z 94 r , temperatur silnika jest ok a temperatura w środku auta prawie jak na zewnątrz, pokrętło  regulacji na max czerwone  a z nadmuchu nadal zimne lub chłodne powietrze . Posprawdzałem już wszelkie możliwe kombinacje na ustawienia i ciągle zimno. Dodam iż auto jest zagazowane.

 

 Jakieś sugestie co do tematu ..?! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...