Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

skrzypienie - piszczenie tylnej szyby


drax

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

szukalem szukajka na forum ale nie znalazlem nic w tym temacie:(

kiedys widzialem podobny watek ale niestety jak potrzeba to ni hu hu nie moge znalezc

 

mam taki problem z n15 Hatchback ze na dolkach slychac skrzypienie z tylu tak jakby uszczelka od szyby sie odkleila w ktoryms miejscu i piszczy jak w starych autobusach, sytuacja chyba jest zalezna od zamkniecia bagaznika bo czasami jest wszystko ok a czasem piszczy mniej lub bardziej

ogladalem te uszczelki no i na moje niewprawne oko jest niby ok, moze mial ktos takie cos i sie z tym uporal....

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm co ja bym zrobił :) - Zimą zazwyczaj większość rzeczy typu tapicera plastikowa i uszczelki itp się kurczą stąd luzy i skrzypienia. Na dodatek jak coś starsze to i mniej elastyczne - jeszcze głośniejsze zimą... Albo zostaje sie przyzwyczaić i cieszyć się cudowną muzyką silnika i szumu opon połączoną z normalnym skrzypieniem lub jeśli pewność, że to ta uszczelka to ją wymienić ale i tak przy mrozach zacznie wkurzać co innego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie problem nie jest zalezny od temperatury a raczej od zamkniecia bagaznika, czasem cos sie dobrze ulozy i jest bez problemu nawet na najwiekszych dolach a czasem na byle nierownosci skrzypi

 

no ale jak narazie daje rade wlasnie dzieki muzyczce:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa to może nie bedzie jednak uszczelka tylko drzwi bagażnika... był gdzieś już wątek o ustawianiu (regulacji) w hatchbacku tylnich zawiasów - może to jest to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

hehe, znalazlem

okazalo sie ze polka bagaznika miala niedokrecone srubki troche

i przy poruszaniu sie mocowania linek o material z ktorego jest wykonana polka slychac bylo wlasnie takie dziwne dzwieki

po dokreceniu srubek problem znikl

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość genjusz

U mnie podobnie skrzypialo, po ogledzinach stwierdzilem ze to to skrzypi przy wiekszym basie w aucie, badz na duzych wybojach to plastikowe oslony tylnej szyby - wcisnalem pod nie najpierw chusteczke higieniczna i przestalo skrzypiec, potem wlozylem cos na bazie plasteliny (tylko nie tluste) i od tamtej pory jest idealna cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robson_N

Witam,

W Auto Świecie nazwali to klekotanie bocznych szyb. Po przeczytaniu arykułu podczas jazdy oczywiście wszystko W Almie "klekotało" :< . Szyby są trochę luźne i czasami je słychać, ale faktycznie jak dokręciłem śruby na półce bagażnika jest lepiej :)

 

 

Pozdrawiam Robson

 

 

 

 

 

 

 

NISSAN ALMERA 1,4 Hatchback 99' SREBRNA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a wiec jest kilka przyczyn

1. na półce od spodu jest taka listwa przykrecana na krzyzak wystarczy ja dokrecić

2. odbojniki gumowa przydałoby sie pod nie coś podłozyć lub popsikac silikonem w sprayu

3. odbojniki na kturych spiera sie półka te z pianki albo z gabki na klapie bagaznika

4. czesto podwija sie uszczelka ta do okoła klapy na dole przy progu zawija sie pod pastiki wew. bagaznika

5. zamek ma taką plastikową powłoczke czesto to ona piszczy posmarować WD 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...