Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dziwne pukanie


Gość KuZio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Ostatnio zauważyłem że w czasie jazdy gdy gwałtownie puszczam nogę z gazu lub hamuje słysze z tyłu z prawej strony "puk" lub 2 "puki" w serii:). Miał ktoś podobny problem? Czy to łącznik stabilizatora czy może coś droższego?? Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Moja micra to K11 rok 2001 1.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KuZio, Sory ale co chwile teraz słysze na forum temat "dziwne pukanie" Wiadomo że czasami ktoś się trafi na forum że mu "pukało" ale w każdym może to być co innego, wiec najpierw proponuje wybrać się do mechanika, jak on Ci dopiero nie powie dlaczego nie puka spowrotem napisz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem. Ale tylko jak z tyłu kogoś wiozłem. Po 3 tygodniach szukania żona się przyznała, że sobie ze mnie żarty stroiła... Ale stukało identycznie, więc może Ty masz ten sam problem ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
Czy to łącznik stabilizatora czy może coś droższego

 

Jak przy hamowaniu to pewnie tak.

Podjedź do jakiegoś mechanika żeby Ci to na 100% zdiagnozował.

 

ma ktoś jeszcze jakieś interesujące i wartościowe teksty?

 

Nie denerwuj się, tematów o pukaniu jest od groma dlatego moi przedmówcy są troszkę zniesmaczeni.

 

Życzę powodzenia w znalezieniu i usunięciu usterki.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KuZio, Sory ale co chwile teraz słysze na forum temat "dziwne pukanie" Wiadomo że czasami ktoś się trafi na forum że mu "pukało" ale w każdym może to być co innego, wiec najpierw proponuje wybrać się do mechanika, jak on Ci dopiero nie powie dlaczego nie puka spowrotem napisz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej chodziło o ilość informacji i zdiagnozowanie problemu przez KuZia... sprawdź dokładniej gdzie stuka (może się przydać pomoc drugiej osoby, która będzie słuchać z zewnątrz skąd stuka), polewarkuj auto i sprawdź czy nie masz jakichś dziwnych luzów, sprawdź w bagażniku może tam coś lata i stuka, przy okazji obejrzyj mocowanie amortyzatora (też w bagażniku). Popatrz też pod auto i sprawdź, czy coś ma szansę trzeć (np. koło o nadkole) przy hamowaniu. Jak będziesz wiedział więcej, to pytaj dalej... (żony/dziewczyny/mamy/kogo tam często wozisz pytałeś, czy to nie ich sprawka? ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...