Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Uciążliwe pikanie podczas wlanczania kierunkowskazu


Gość goral23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mialem takie zdarzenie, ze po 4latach uzytkowania primery, w koncu padl akumulator. Oczywiscie na samkoniec mu pomoglem, gdyz zostawilem samochod na jakies 30minut z wlaczonymi swiatlami i grajacym radiem, ale z wylaczonym silnikiem. No i oczywiscie po tym czasie juz nie udalo mi sie go odpalic.

Po wymianie akumulatora wszystko wrocilo do normy, oprocz tego, ze kiedy wlanczam kierunkowskaz to wydobywa sie pipczenie dokladnie takei samo jak nie zapne pasow bezpieczenstwa. Czy ktos spotkal sie z czyms takim i wie moze jak sie tego pozbyc ?

Druga sprawa to zastanowil mnie fakt, ze w momencie kiedy ten akumulator sie wyladowal, po podlaczeniu sie do znajmego w koncu udalo mi sie go odpalic, ale alarm caly czas wyl i migaly wszystkie kierunkowskazy. Przejechalem tak kilka kilometrow i nic sie nei stalo oprocz tego, ze wyl :) Czy tak zawsze sie dzieje ?

 

Bede wdzieczny za kazda podpowiedz. Zalezy mi na tym pierwszym pytaniu.

Pozdrawiam wszystkich.

 

[ Dodano: Sro 31 Sty, 2007 00:31 ]

Kurcze zapomnialem dodac, ze chodzi o P12 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm wyje póki nie ustabibizuje sie napięcie.Dodatkowy dźwięk przy włączeniu kierunku oznacza większy niż normalnie pobór prądu - spadek napięcia.Ten dzwięk wykorzystywany jest przy podłączniu przyczepy (sygnalizuje ,że kierunki w przyczepie działają :) ).Po naładowaniu powinno się poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dzieki za info. Akumulator zmienilem w poniedzialek, ale dzisiaj jeszcze mi pikaja te kierunkowskazy. MOze to po prostu musi troche potrwac, no zobaczymy :)

 

Czy udalo Ci sie cos z tym zrobic? Czy samo ustąpiło?

Bo ja mam to samo i jestem umowiony do serwisu. Powiedzieli mi, ze trzeba to wykasowac z komputera bo musialo by gdzies zwarcie i samochod mysli, ze ciagnie przyczepe.

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zaj...ty masz alarm, co wyje, a nie odcina tego co ma odcinać, kolejny dowód, jak montuje się zabezpieczenia i to pewnie seryjnie jeszcze...

Alarm wzdudzony - wyjący - ma unieruchonmić samochód - tutaj widać zamontowano raczej alarm atrapę..... Sądzę, że masz awarię tego alarmu lub coś się rozprogramowało.

Spróbuj wzbudzić alarm - uzbroj go, otwórz drzwi kluczykiem, i jak zawyje spróbuj uruchomić samochód - jak Ci odpali jedź do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo tyle,ze piszczy tylko prawy kierunek non-stop przy wlaczaniu, alewy pika tylko raz i przestaje. dodatkowym objawem byla utrata mocy przy wlaczonym prawym kierunku (tak jakby w rytm kierunku). w serwisie bosha powiedzieli mi ,ze przez komp sie tego nie zrobi., a uszkodzony jest jakis przekaznik pod deska. zreszta jako jedyny elektryk od razu zapytal o utrate mocy, bo reszta byla zdziwiona. a propos moze ktos wie jak sie zdejmuje deske w p12?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...